7.kolo - V šlágri kola prvá prehra Tisovca a lídrom sú už Tomášovce, zakopol aj Čierny Balog, Hnúšťa rozstrieľala Nenince, prvá výhra Klenovca, čelo strelcov bez zmien

03.01.2012 22:21

7.kolo - 17. a 18.9.2011

Tomášovce - Tisovec 3:0 (0:0)

Góly: 48´Adrián Svorad - 1:0, 72´Ján Mravík - 2:0, 86´Roman Markovič - 3:0, čisté konto udržal Filip Drugda, v 6´min. nepremenil hosťujúci hráč Ladislav Vlček za stavu - 0:0 pokutový kop

Zápas o 1.miesto v tabuľke mal v 1.polčase vyrovnaný priebeh. Šancí veľa nebolo. Niekoľko príležitostí na jednej či druhej strane gólom neskončilo. 2.polčas začal pre hostí šokom. Ich plány narušil v 48´min. Svorad a Tomášovce sa ujali vedenia - 1:0. Od tohto momentu bol bývalý štvrtoligista lepším tímom a diktoval tempo stretnutia. Na - 2:0 zvyšoval v 72´min. Mravík a hostia už 1.prehru v sezóne neodvrátili. Naopak domáci im ešte vsietili 3.gól Markovičom v závere zápasu. Brankár domácich Drugda vychytal najcennejšie čisté konto v sezóne a spolu už má 4.nuly. Tomášovce sa výhrou dotiahli bodovo na Tisovec a vďaka vzájomnému zápasu sú na čele ligy.

Poltár - Čierny Balog 1:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Holasom

Góly: 42´Oliver Sabó - 1:0, čisté konto udržal Andrej Rončák (25´Pavel Obročník)

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, šance sa striedali na obidvoch stranách. V 25´minúte prišlo k striedaniu brankára na strane domácich, ked Rončáka nahradil Obročník. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali hostia, keď sa rútili na domácu bránku no domáci brankár Pavel Obročník čaroval. No v 42´minúte prišiel ako blesk z jasného neba otvárací gol najlepšieho strelca Poltára Olivera Sabóa.V druhom polčase sa hral otvorený futbal veľkú šancu mal Sabó, keď po nádhernej prihrávke Holasa, ktorý našiel dieru v obrane hostí sa rútil na bránu no tesne minul. V zápätí na druhej strane čaroval Obročník, keď krásnu strelu hostí vytlačil na roh. Kvantum šancí hostí sa neustále zvyšovalo, no domáci odolávali tlaku. V 90´minute mohol rozhodnúť o výhre domácich Sabó, ale sám pred poloprázdnou bránkou šokujúco nedal. Domáci napokon víťazstvo 1:0 ustrážili až do konca a pripísali si cenný skalp. Čierny Balog tak nevyužil šancu dotiahnuť sa bodovo na lídra, keďže ten prehral v Tomášovciach.

Revúca - Halič 2:1 (0:0)

Góly: 55´Jozef Valaštek - 1:0, 62´Daniel Hinduliak - 2:0, 66´Ján Valko - 2:1

Zaujímavý zápas sa hral v Revúcej. Domáci ani v tomto zápase nepredviedli to, čo sa od nich očakávalo, ale bojovnosťou v 2.polčase zlomili duel vo svoj prospech. Po bezgólovom 1.polčase prišla rozhodujúca fázu zápasu. Najprv skóroval v 55´min. Valaštek - 1:0 a po ňom sa o 7 minút presadil aj kapitán Hinduliak - 2:0. Halič sa nevzdal a späť do zápasu ho vrátil v 66´min. Valko - 2:1. Aj napriek snahe hostí o vyrovnanie sa už stav nezmenil a Revúca dala aspoň čiastočne zabudnúť na 3 vysoké prehry v rade a bodovo sa dotiahla práve na Halič.

Nenince - Hnúšťa 2:8 (1:5)

Góly: 3´Július Legén - 0:1, 6´Peter Cavar - 0:2, 23´Peter Cavar - 0:3, 31´Dávid Očovský - 1:3, 35´Denis Ištók - 1:4, 43´Radovan Bruchánek - 1:5, 59´Miroslav Jakubec - 1:6, 71´Miroslav Jakubec - 1:7, 78´Adam Bodzsár - 2:7, 88´Miroslav Jakubec z 11m - 2:8

Hnúšťa pokračovala vo víťaznom ťažení spred týždňa, kedy doma zdolala rozdielom triedy Revúcu. Domáci jej nestačili a utrpeli debakel. Všetko začal už v 3´min. Legén - 0:1, potom dvakrát skóroval Cavar - 0:3. Za domácich korigoval stav Očovský - 1:3, ale Ištók a Bruchánek úplne odvrátili akékoľvek úmysly Neniniec na zvrat. Po prestávke pokračoval gólostroj hostí, ktorý riadil kapitán Jakubec. Gólom z penalty uzavrel skóre na - 2:8 a skompletizoval hattrick. Po 2.výhre v rade poskočila Hnúšťa už na 9.miesto a bodovo dostihla Nenince.

Dolná Strehová - Hajnáčka 3:2 (2:1)

Góly: 7´Adam Dobrocký - 1:0, 20´Matúš Bystriansky - 2:0, 40´Gabriel Urban - 2:1, 53´Richard Darabi - 2:2, 80´Tomáš Holek - 3:2

Najdramatickejší zápas kola sa odohral v Dolnej Strehovej. Hostia z Hajnáčky konečne podali sympatický výkon aj na súperovom ihrisku a dlho siahali po bode. Pritom úvod patril jasne domácim, ktorí sa gólmi Dobrockého a Bystrianskeho dostali do dvojgólového trháku - 2:0. Hostia nerezignovali a 5 minút pred prestávkou znížili Urbanom - 2:1. V 2.polčase domácich šokoval Darabi a vyrovnal na - 2:2. Hostia aj bez najlepšieho strelca Rácza dokázali, že sa herne výrazne zlepšujú. Rozuzlenie zápasu prišlo v 80´min. Premiérový zásah Holeka stanovil skóre na - 3:2 a Dolná Strehová poskočila na 7.miesto.

Vidiná - Kokava nad Rimavicou 2:2 (1:2)

Góly: 6´Tomáš Demok - 1:0, 33´Dávid Oláh - 1:1, 41´Matej Kubinec - 1:2, 69´Tomáš Demok - 2:2

Jediný remízový zápas 7.kola sa odohral vo Vidinej. Nováčik súťaže išiel do vedenia v 6´min. gólom Demoka, ale hostia odpovedali ešte do prestávky gólom Oláha a Kubinca - 1:2. Zaslúženú deľbu bodov stanovil v 69´min. najlepší strelec Vidinej Demok.

Klenovec - Cinobaňa 2:0 (2:0)

Góly: 9´Roland Tóth - 1:0, 39´Roland Tóth - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Ulický

Prvá výhra posledného tímu tabuľky prišla v pravý čas. Domácim už začínalo kvôli nedostatku bodov tiecť do topánok. Najmä psychicky veľmi náročný duel proti nováčikovi zvládli výborne a vďaka gólom Tótha získali už v 1.polčase sľubný náskok - 2:0. Po zmene strán vedenie ubránili a mohli sa radovať z prvých 3 bodov, čím sa dotiahli na predposlednú Vidinú.