7.kolo - Senica po výhre v Dubnici v 5 bodovom trháku, Podbrezová získala cenný skalp Žiliny, majster Trnava sa trápi, doma nestačil na Prešov, Ružomberok zdolal rozdielom triedy Duklu, Bardejov získal prvé body a na dno tabuľky odsunul Michalovce

15.09.2012 21:34

7.kolo - 8.9.2012

Slovan Bratislava - Trenčín 1:0

Góly: Tichý

Góly: Szoke, Mózer vs. Kucharčík

Podbrezová: Kozárik-Kováčik-Pavlík-Očenáš-Lihan-Szoke-Janko-Mózer /89 min.Kupka/ - Polaščik / 87 min.Vaštík/-Jakuba - Sokol /77 min.Trajteľ/

MŠK Žilina: Holec - Praženica (80. Ďungel), Králik, Klačanský, Petruš - Škriniar, Hruboš (72. Kucharčík) - Jánošík, Klec (46. Lupčo) Mihálik - Zuziak

Žilina má každoročne veľmi kvalitné mužstvo a preto sme po zbabranom zápase na Dukle vsadili predovšetkým na bojovnosť, disciplínu, dobrú organizáciu hry a srdiečko. V prvom polčase boli tieto veci na veľmi dobrej úrovni. Hostia síce po 16-ku dobre kombinovali, ale do žiadnej veľkej šance sme ich nepustili. Naopak, my sme neustále hrozili z rýchlych protiútokov a po jednom z nich v 34 min. vnikol Jakuba do 16-ky, prihral Szokemu a ten otvoril skóre. V 38 min. po dlhom nákope pred 16-ku súpera si nerozumeli hosťujúci stopér a brankár a Mózer pohodlne zvýšil naše vedenie na 2:0. V druhom polčase sa priebeh do 60 min. veľmi nezmenil. Naše vedenie mohol zvýšiť Jakuba, keď po krásnej akcii trafil len brankára Holeca. Od tejto chvíle zobrali taktovku na svoje kopačky hostia a hlavne Škriniar a Ľupčo boli veľmi nebezpeční. Úniky Mihálika sa nám podarilo eliminovať a tak stav sa dlho nemenil. V týchto fázach hry už nebola naša organizácia na takej úrovni ako by som si predstavoval a preto mal súper prevahu. Škriniar nastrelil po zlyhaní komunikácie medzi Očenášom a brankárom Kozárikom brvno, následne však po Škriniarovej strele vytiahol Kozárik fantastický zákrok. V 85 min. sa predsa len hosťom podarilo streliť gól, keď po faule Szokeho zahrávali hostia trestný kop a po centri vysoký Kucharčík hlavou znížil. Záver sme aj enormnou bojovnosťou zvládli a tak sme si pripísali 3 cenné body do tabuľky. Víťazstvo nad veľmi kvalitným súperom si vážime. V hre bolo veľa vecí, ktoré by som chlapcom hlavne v druhom polčase mohol vytknúť, ale za bojovnosť a dodržiavanie taktických pokynov hlavne do 60 min. ich chválim. Dnes dali do zápasu to, čo im chýbalo na Dukle a znova sa presvedčili, že bez nasadenia sa zápasy vyhrávať nedajú. Toto víťazstvo si cením aj preto, že na prípravu sme mali po zápase na Dukle len 3 dni, kým súper celý týždeň.

Tréner Podbrezovej Ivan Dubíny

Nitra - Košice 0:2 (0:1)

Góly: 2x Duda

Góly: 5´J.Štofík - 1:0, 43´Pacalaj - 1:1

MFK ZEMPLÍN: Kira - D. Horňák, Sochanič, T. Tomko, M. Popovič (84. Škultéty) - M. Koscelník, Turik, J. Kiss, Harvila (63. T. Kolesár) - A. Leško, J. Štofík (83. Gronovič)

Od úvodu mali domáci veľkú prevahu a už v 5. minúte sa im podarilo otvoriť skóre, keď sa strelou zo šestnástky presadil Štofík - 1:0. O štyri minúty nato vypálil Leško, ale mimo hosťujúcej brány. V 25. minúte prenikol do pokutového územia Štofík a vystrelil iba tesne vedľa. O desať minút prišli Zlaté Moravce o vylúčeného Petrejeho, ktorý v priebehu niekoľkých minút dostal dve žlté karty a musel predčasne opustiť ihrisko. Hneď nato vyslal dobrú strelu na Tvrdoňa stopér Sochanič, ale brankár ViOnu s námahou vyrazil loptu na roh. V 43. minúte sa hostia prvýkrát dostali k michalovskej bráne a dokázali vyrovnať. Po rohu Kajabu zblízka dotlačil loptu do siete Pacalaj. Zemplínčania po zmene strán pokračovali v tlaku, ale oslabení hostia kúskovali hru a viac ležali na zemi ako hrali. Diváci tak boli svedkami divadelného predstavenia hráčov ViOnu, ktorí neraz bez pričinenia súpera padli na trávnik ako podťatí... V 57. minúte mohol vrátiť domácim vedenie Sochanič, avšak po rohovom kope hlavičkoval tesne nad. Michalovce naďalej búšili do súpera, no v 73. minúte ich pribrzdilo vylúčenie stopéra Tomka, ktorému slabučký rozhodca Roland Weiss ukázal prísnu druhú žltú kartu. Krátko nato po úniku hosťujúci Pacalaj vystrelil iba do Kiru. Hneď z protiútoku vypálil Kiss iba tesne nad. V 86. minúte "vystrihol" nožničky domáci Koscelník, ale lopta mierila iba do Tvrdoňa. V nadstavenom čase MFK Zemplín po druhýkrát rozvlnil sieť za gólmanom hostí, avšak rozhodca gól neuznal pre údajný faul jedného z michalovských hráčov.

Dubnica nad Váhom - Senica 0:2 (0:0)

Góly: Ivan Pikulík, Dominik Nemec

Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 17´Adam Zreľák - 1:0, 23´Tomáš Trabalík - 2:0, 54´Adam Zreľák - 3:0

Ružomberok: Koníček - Lacko, Ličko, Dunaj, Pristač, Lovás, Pilát, Ferenčík (46´ Laura), Jagnešák, Trabalík (75´ Kendera), Zreľák (75´ Beňuš)

Dukla: Krejčí - Vodecký, Patrik Sura (80´ Menich), Záhumenský, Ližbetin (25´ Fajčík), Mikulec, Šikyňa, Kamenský, Sádovský (62´ Balko), Chrein, Kovalčík

Góly: 86´Schlosser - 0:1

Prešov: Vinclér – Želínsky, Schlosser, Ličák – Micherda, Poremba (63. Kraľovič), Kozák, Jusko (81. Balun), Voda – Šafranko, Korenko (70. Kravec)

Tréner Prešova Marek Fabuľa: “Aj napriek nepremenenému pokutovému kopu v 1. polčase som rád, že družstvo ukázalo morálnu silu a dokázalo v závere prikloniť misky váh na svoju stranu.

Bardejov - Spišská Nová Ves 3:0 (2:0)

Góly: Guľa, Jaš, Matkobiš

Pavol Kubus – tréner SNV: „Tridsať minút z našej strany bolo dobrých, po inkasovanom góle sa náš výkon stratil. Bol to najslabší a nezodpovedný výkon kolektívu v prvej lige. Zlá životospráva športovca sa prejavila už v piatok po prijímaní prvákov na stredné školy. Každý mladí športovec si musí uvedomiť svoje konanie pred majstrovským zápasom. Výsledok je veľkým sklamaním pre trénerov a futbalový klub.“