7.kolo - Čelo tabuľky je vyrovnané, vedie Ružomberok o bod pred majstrom zo Žiliny, Zlaté Moavce inkasovali v Michalovciach 6 gólov a uzatvárajú tabuľku, na čele strelcov so 4 gólmi Slávik z Dubnice a Lády zo Slovana

15.09.2012 23:50

7.kolo - 8.9.2012

Góly: 2x Soroka, Ľalík, Gallik

Vladimír Michalko – tréner SNV: „Do stretnutia na ihrisku s užšími rozmermi sme vstupovali vedomí si toho, že bude poznačené množstvom osobných súbojov. V prvom polčase práve v osobných súbojoch a aj kombinačne nás domáci prevýšili, vytvárali si štandardné situácie a po jednej z nich, po školáckej chybe, keď hráči v múre sa uhli sme inkasovali. V druhom polčase sme domácim boli vyrovnaným partnerom, ale paradoxom stretnutia bolo, že práve tu sme viackrát inkasovali."

Dubnica nad Váhom - Senica 1:1 (1:0)

Góly: René Brix vs. Juraj Chvátal

Góly: strelcov nepoznáme

Prešov: Jakubech - Šimko, Tkáč, Kiseľa - Maník, Andrejko (59. Levický), Lukáč, Pribula (70. Majerník) - Kačmarčík (47. Molčan), Staško

Tréner Prešova Marek Ondrík: "Zápas sme začali veľmi pasívne, nedarili sa nám herné kombinácie, ich finalizácia bola úplne nulová, v 2 vyložených gólových príležitostiach nám chýbal dôraz. No predviedli sme i zopár krásnych herných kombinácií, avšak znova zlyhávame vo finálnej fáze. Obranná fáza: Obrovské problémy sme mali s nakopávanými loptami súpera. V obrane sme sa dopustili zopár chýb – nedostupovanie hrotového útočníka stopérmi - po usmernení výborné dostupovanie, ďalej neobsadenie hráča pri štandardnej situácii súpera Staškom - 1:0 v 70. minúte, pri vyvážaní lopty Novotným - strata – 2:0 v 79. minúte. Útočná fáza: Viazla kombinácia – zdĺhavá, slabá aktivita krajných stredových hráčov a jedného z dvoch hrotových útočníkov. Nevedeli sme sa prispôsobiť dôrazu a osobnej obrane súpera. Našimi najlepšími hráčmi boli Jakubech, Tkáč, Staško."

Góly: Tomáš Galo vs. 2x Viliam Stranianek

Do zápasu sme vstúpili dobre, už v 9. min sme po štandardnej situácii otvorili skóre. So súperom, ktorý sa sústredil na defenzívu a prakticky až na posledných 10 minút bol pasívny, sme mali problém hlavne so zakončením a premenením vyložených šancí. Už do 20. min mal byť zápas rozhodnutý, keď sme nedokázali dopraviť loptu ani do prázdnej brány. Paradoxne, súper v 17. min po ojedinelej štandardke vyrovnal.
V druhom polčase sme pokračovali v aktívnom výkone, vypracovali sme si ďalšie šance, ale dokázali sme premeniť len jedinú. Záverečných 10 minút prevzal súper aktivitu a dlhými nakopávanými loptami sa snažil presadiť. V týchto momentoch nás podržal brankár, ktorý veľmi dobre riešil tieto situácie.
Tréner Žiliny Ladislav Kubalík.

Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 18´Peter Kollati - 0:1, 48´Matej Čurma - 1:1

Ružomberok: Koleda - Gálik, Čurma, Kúkol, Kružliak, Vrlík (25´ Lovás), Buckulčík (59´ Kubás), Chromek, Zsigmund, Gerát, Kurilla (41´ Záchej)

Dukla: Ťapaják - Fízel, Kupec, Arendáš, M. Mesík (41´ Andráši), Kollati (41´ Kuchta), Čecho, Šufliarsky (64´ Gregáň), Hric (70´ Križo), Neušel, Gaško

Góly: 21´Vajs - 1:0, 42´Grič - 2:0, 61´Grič - 3:0, 63´Grič z 11m - 4:0, 75´Chimaľ - 5:0, 78´Chocholáček - 6:0

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - M. Kolesár, M. Janočko (63. J. Vaško), Mikovčík, J. Andrejko - L. Tóth (63. Copko), Grič, Havrila, Vajs - Bellás (55. Chimaľ), T. Vožný (18. Chocholáček)

Tréner Michaloviec Ján Gajdoščík: "Zápas sa hral v našej jednoznačnej réžii, mali sme veľkú prevahu, ktorú sme v druhom polčase korunovali piatimi gólmi. Hralo sa na jednu bránu, hostia neboli nebezpeční, my sme okrem poltucta gólov nastrelili ešte päťkrát konštrukciu hosťujúcej brány. Zlaté Moravce sa po treťom góle úplne položili, nebyť nekvalitného terénu v Topoľanoch, mohlo byť naše víťazstvo ešte vyššie. Chlapcom sa chcem poďakovať za predvedený výkon, aj za to, že ani za jednoznačného stavu neprestali hrať."

Slovan Bratislava - Trenčín 2:1 (2:0)

Góly: Lády, Antálek vs. Juliny

Trenčín: Zemanovič - Haring, Šulek, Peprík, Vrábel, Richtárech, Straňák, Jančo (Holíček), Vlček, Petrík (Juliny), Polák

Nitra - Košice 1:0 (0:0)

Góly: Špalek - 1:0