7.kolo - Turany prehrali nečakane vysoko v Istebnom a prepustili 1.miesto Likavke, Liptovské Sliače chytili výbornú formu, čo potvrdili v Bešeňovej, D.Kubín získal prvé body, 8 gólová prestrelka vo Švošove víťaza nepriniesla

18.09.2012 23:59

7.kolo - 15. a 16.9.2012

Zákamenné - Trstená 3:2 (1:0)

Góly: 40´Maroš Úradník - 1:0, 60´Dávid Koleják - 1:1, 60´Patrik Beňuš - 2:1, 75´Peter Dzurek - 2:2, 80´Patrik Beňuš - 3:2

Švošov - Oravské Veselé 4:4 (2:3)

Góly: 2´Ivan Ganobčík - 0:1, 10´Ivan Ganobčík - 0:2, 19´Marián Gočal - 0:3, 25´Jakub Roštek z 11m - 1:3, 42´Jakub Roštek z 11m - 2:3, 52´Kristián Marcoň - 3:3, 70´Marián Gočal - 3:4, 79´Kristián Marcoň - 4:4

Likavka - Zuberec 3:0 (1:0) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 25´Andrej Dubovský - 1:0, 65´Jozef Krakovský - 2:0, 86´Matej Bencúr (brankár) - 3:0, čisté konto udržal Matej Bencúr

Góly: 17´Dominik Šida - 0:1, 24´Peter Kurhajec - 0:2, 41´Martin Graňák - 0:3, 55´Dominik Šida - 0:4, 59´Ľubomír Trnovský - 0:5, 75´Matej Červeň - 1:5

Zostava 1.OFC: Kováčik – Sliacky, J.Likavčan, P.Likavčan, Pavol Kurhajec, Piatka, Šida (od 80´Bartík), Littva, Trnovský, Graňák, Peter Kurhajec.

Po výbornom výkone v predchádzajúcom kole aj do tohto zápasu chlapci vstúpili veľmi aktívne. Do vedenia sme sa dostali už v 17´, keď po osi Graňák – Peter Kurhajec sa lopta dostala k Dominikovi Šidovi a ten z hranice šestnástky prízemnou strelou k žrdi potešil svojich priaznivcov 0:1. Jednu šancu v prvom polčase mali aj domáci v 22´, keď sme nedôrazne bránili a ich strela zo 17-ich metrov išla tesne vedľa. V 24´ pekne nahral Šida Petrovi Kurhajcovi, ten si obhodil obrancu a krížnou prízemnou strelou ku vzdialenejšej žrdi nedal brankárovi domácich šancu 0:2. Po jednej z mnohých pekných kombinačných akcii sa v 32´ k lopte dostal Trnovský, ale zoči-voči brankárovi, napálil z päťky rovno do neho. O minútu nato Littva z 20-ich metrov opečiatkoval tyč. V 41´Trnovský na vlastnej polovici získal loptu, dlhým pasom vysunul Martina Graňáka a ten z ťažkého uhla potrestal zle vybiehajúceho brankára 0:3. Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil. V 56´ zahrával priamy kop Šida, jeho strelu stlmil múr, k nej sa dostal Jakub Likavčan a z 12-tich metrov prudko k žrdi zvyšoval už na 0:4. V 59´ po rohovom kope Šidu, si najlepšie nabehol Ľubomír Trnovský a prudkou hlavičkou pod brvno zvyšoval na 0:5. Po tomto góle sme sa uspokojili, hráči viac sólovali, menej sa sťahovali a vpredu už chýbal moment prekvapenia. Reagovala aj domáca lavička, ktorá prestriedala a najmä prehustením zadných radov zabránila debaklu. V 68´ Kováčik zázračne chytil hlavičku z päťky po rohovom kope. Domáci sa dočkali v 74´,keď po ďalšom rohovom kope hlavičkou do šibenice upravili na 1:5. V závere sme boli opäť aktívnejší. V 80´nastrelil Piatka z 18-tich metrov žrď a o dve minúty neskôr jedovatú strelu J.Likavčana brankár len s námahou vytlačil na roh. Bol to slušný zápas, v ktorom boli hostia zo Sliačov celý zápas lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Domáci sa síce snažili, ale nevedeli nájsť na rýchlu kombinačnú hru Sliačov protizbraň. Výsledok je na množstvo nepremenených šancí pre Bešeňovcov veľmi lichotivý. Kvalitný výkon predviedli aj rozhodcovia v zložení Šimovič a Božek.

Štatistika zápasu: strely na bránu 5:13, vedľa brány 4:17, faulovanie 5:6, rohové kopy 7:9, ofsajdy 0:2, hra rukou 0:1. Zápas za chladného počasia ( pod mrakom 14°C ), sledovalo 30 ľudí prevažne zo Sliačov.

Istebné - Turany 4:0 (2:0)

Góly: 1´Andrej Kohár - 1:0, 8´Tomáš Lomáz - 2:0, 70´Tomáš Lomáz - 3:0, 82´Patrik Melicherčík - 4:0, čisté konto udržal Martin Ševčík

Oravská Polhora - Rabča 3:1 (3:0)

Góly: 27´Maroš Žitňák - 1:0, 41´Pavol Plevjak - 2:0, 44´Ondrej Košút - 3:0, 75´Milan Bajčičák z 11m - 3:1

Dolný Kubín - Dlhá nad Oravou 3:0 (0:0)

Góly: 52´Michal Páleš - 1:0, 61´Juraj Nemček - 2:0, 85´Dominik Puskarčík - 3:0, čisté konto udržal Dominik Caloo, v 90 min. nepremenil hosťujúci hráč Juraj Jendrišek za stavu - 3:0 pokutový kop