7.kolo - Sučany zvýšili náskok na čele, Palúdzka konečne vyhrala a vzdialila sa Ľubochni, na čele strelcov stále Vojvoda zo Sučian

20.10.2010 13:00

7.kolo

Bešeňová - Rabča 3:1 (2:0)

Góly: 25´Patrik Hlavatý - 1:0, 27´Martin Ďurovič - 2:0, 66´Martin Didek - 3:0, 78´Tomáš Bublák - 3:1

Nováčik z Bešeňovej zvládol zápas proti trápiacej sa Rabči a je na 2.mieste tabuľky. Po vyrovnanej dvadsaťminútovke rozhodli 2 góly domácich v rozpätí 2 minút. Po prestávke zvýšil Didek na 3:0 a domáci už v pohode doviedli zápas do víťazného konca. Rabča má aj naďalej nad čím premýšľať.

Lisková - Liesek 3:1 (2:1)

Góly: 17´Michal Forgáč - 1:0, 22´Michal Macík - 2:0, 36´Jozef Florek - 2:1, 78´Jozef Marton - 3:1

Zápas tabuľkových susedov vyznel jasne v prospech domáceho tímu. Lisková bola od začiatku lepším, aktívnejším tímom. Čo potvrdila dvoma rýchlymi gólmi Forgáča a Macíka. Hostí vrátil do zápasu Florek, ale aj keď hosťom nemožno po znížení vyčítať snahu, jednoducho to v Liskovej na body nestačilo. Rozhodnutie prišlo v 78´min. po góle Martona.

Oravské Veselé - Zuberec 1:0 (0:0)

Góly: 62´Lukáš Vnučák - 1:0, čisté konto udržal Michal Kocúr

Mimoriadne dôležitý zápas súperov z konca súťaže zvládli napokon domáci. O najtesnejšiu výhru sa zaslúžil strelec jediného gólu Vnučák a predovšetkým brankár Kocúr, ktorý zneškodnil všetky strelecké pokusy Zuberca. Zápas však postrádal vyššiu futbalovú kvalitu. Prevládala bojovnosť nad peknými akciami a nakoniec rozhodla väčšia vôľa domácich po víťazstve.

Liptovský Mikuláš Palúdzka - Turčianske Teplice 2:1 (2:1)

Góly: 7´Juraj Fiderák - 1:0, 30´Matej Tkáczyk - 1:1, 33´Juraj Fiderák - 2:1

Ďalší zápas súperov z dolnej polovice tabuľky priniesol vyrovnaný futbal so šťastnejším koncom pre domácich, ktorým tieto 3 body padnú ako soľ. Na rýchly úvodný gól Fideráka odpovedal po polhodine hry hosťujúci Tkáczyk, ale hrdina duelu Fideráka už o 3 minúty opäť naklonil misky váh na stranu Palúdzky. V 2.polčase sa už skóre aj napriek niekoľkým šanciam na oboch stranách nezmenilo. Palúdzka si tak pripísala nesmierne cennú výhru.

Likavka - Zákamenné 3:2 (2:1)

Góly: 23´Tomáš Juriga - 0:1, 25´Filip Lukáč - 1:1, 28´Dávid Kajúch z 11m - 2:1, 48´Tomáš Juriga - 2:2, 80´Tomáš Matejovie - 3:2

Zákamenné opäť vonku prehralo, opäť 2:3 a postupne sa začína prepadávať z horných pozícii tabuľky. Problémom Zákamenného je fakt, že v posledných zápasoch nedokáže streliť za tento tím gól nikto okrem Jurigu. Ten v Likavke zabezpečil hosťom vedenie, keď domáci otočili priebeh, dokázal vyrovnať, ale na tretí gól Tomáša Matejovie už nenašiel odpoveď. Likavka výhrou drží krok so špicou súťaže, veď na 2.miesto stráca len 2 body.

Sučany - Vrútky 2:1 (0:1)

Góly: 29´Ján Repáň - 0:1, 48´Ján Majerčík - 1:1, 75´Jakub Karcol - 2:1

Vrútky sa na nováčika a lídra súťaže veľmi dobre pripravili. Celý 1.polčas nepustili domácich k ich typickej hre. Sučany začali nervóznieť a spravili aj niekoľko chýb. Vrútky sa posmelili aj smerom dopredu a Repáň ich dostal v 29´min. nečakane do vedenia. Domáci sa dostali do hry po prestávke. Veľmi im pomohol rýchly vyrovnávajúci gól Majerčíka. Vrútky však tento gól nezlomil a aj naďalej pozzorne a veľmi dobre bránili. Hrdinom zápasu sa stal Karcol. Keď to už vyzeralo, že domáci nenájdu recept na obranu Vrútok, rozhodol v 75´min. o osude duelu. Líder sa na výhru poriadne nadrel, ale proti kvalitnému súperovi teší o to viac.

Sihelné - Ľubochňa 6:2 (1:0)

Góly: 25´Andrej Sunega - 1:0, 52´Matej Garček - 1:1, 58´Dominik Randiak - 2:1, 71´Andrej Sunega - 3:1, 77´Mário Kolčák - 4:1, 78´Lukáš Rapoš - 4:2, 82´Dominik Randiak - 5:2, 90´Lukáš Ferneza - 6:2

Najjasnejšiu výhru v 7.kole zaznamenalo Sihelné proti poslednej Ľubochni. Kto by však po 1.polčase tvrdil, že hostia inkasujú 6 gólov, asi by mu nikto neveril. Domáci sa strelecky trápili a iba Sunega dokázal nájsť recept na obranu Ľubochne. Navyše keď po prestávke vyrovnal Garček vyzeralo to na prekvapenie. Lenže Randiak po 6 minútach domácich ukľudnil a v záverečnej 20 minútovke pridali domáci ďalšie 4 góly. Hostia už iba korigovali skóre Rapošom.