7.kolo - Dolná Strehová má po hodoch bolenie brucha, šesťgólový koncert Čellára z Revúcej, Halič opäť uspel na nulu, Krupčiak z Ipľa líder medzi strelcami so 17 gólmi

22.10.2010 22:44

7.kolo

Revúca - Dolná Strehová 9:3 (6:1)

Góly: 18´Michal Hreňo - 1:0, 21´Lukáš Čellár - 2:0, 22´Matúš Bystriansky - 2:1, 23´Patrik Zubár - 3:1, 26´Lukáš Čellár - 4:1, 27´Lukáš Čellár - 5:1, 33´Lukáš Čellár - 6:1, 52´Lukáš Čellár - 7:1, 58´Lukáš Čellár - 8:1, 65´Stanislav Kupček - 8:2, 76´Stanislav Kupček - 8:3, 79´Michal Hreňo - 9:3

Dolná Strehová utrpela poriadny a nečakaný debakel, po ktorom opustila vedúcu pozíciu v súťaži. Hviezdou duelu bol domáci Lukáš Čellár autor 6 gólov. Hostia na celej čiare sklamali a určite budú chcieť veľmi rýchlo zabudnúť na túto krutú prehru.

Čierny Balog - Tisovec 3:2 (2:0)

Góly: 26´Filip Tischliar - 1:0, 28´Matej Budovec - 2:0, 68´Marián Oravec - 2:1, 74´Jakub Matula - 2:2, 80´Matej Budovec - 3:2

Čierny Balog vydrel dôležité a cenné víťazstvo nad Tisovcom. 1.polčas patril domácim, v 2.polčase sa karta obrátila, keď hostia 2 gólmi zrovnali skóre, ale Budovec svojim druhým gólom v zápase rozhodol o troch bodoch pre domácich.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Hnúšťa 8:2 (2:1)

Góly: 13´Erik Krupčiak - 1:0, 24´Erik Krupčiak - 2:0, 30´Miroslav Jakubec - 2:1, 51´Erik Krupčiak - 3:1, 55´Erik Krupčiak - 4:1, 58´Adam Radoš - 5:1, 71´Miroslav Jakubec - 5:2, 77´Erik Krupčiak - 6:2, 81´Dominik Kalmár - 7:2, 82´Oto Mics - 8:2

Ipeľ zabral a Hnúšťu jasne zdolal, najmä vďaka 5 gólom Krupčiaka, vedúceho strelca celej ligy, ktorý vsietil už 17 gólov v 7 zápasoch. Hnúšťa nemôže byť so zápasom v žiadnom prípade spokojná, lebo takýto výprask u nováčika nečakala.

Halič - Poltár 2:0 (0:0)

Góly: 69´Arpád Váradi z 11m - 1:0, 90´Arpád Váradi - 2:0, čisté konto vychytal Henrich Gašparovič

Ťažko vybojované, ale o to cennejšie víťazstvo vybojoval Halič s bývalým štvrtoligistom. Podržal ho Gašparovič a tradičný strelec Váradi, najprv premenenou penaltou, potom v závere poistkou. Váradi dal už 14 gólov a je druhý medzi strelcami. Poltáru sa stále viac vzďaľuje vidina návratu do 4.ligy.

Klenovec - Veľký Blh 4:1 (1:1)

Góly: 10´Michal Szabó z 11m - 0:1, 39´Roland Tóth - 1:1, 51´Tomáš Paššák - 2:1, 66´Ján Berky - 3:1, 92´Vojtech Radič - 4:1

V súboji posledných tímov ligy domáci vybojovali prvú výhru v sezóne, ktorá je však plne zaslúžená. Hostia síce rýchlo viedli, ale Klenovec 4 gólmi obrátil vývoj duelu. V tabuľke tak dostihol bodovo svojho súpera i Ružinú a zvýšil svoje šance v boji o záchranu.

Kokava nad Rimavicou - Divín 2:7 (1:4)

Góly: 5´Jaroslav Záchenský - 0:1, 8´Marek Varga - 1:1, 16´Vladimír Havrla - 1:2, 20´Vladimír Havrla - 1:3, 39´Mário Sekereš - 1:4, 58´Martin Smädo - 1:5, 73´Mário Sekereš - 1:6, 88´Vladimír Havrla - 1:7, 90´Mário Sendrei - 2:7

Divín je v posledných zápasoch vo veľkej pohode, čo predviedol aj v Kokave. Môže sa oprieť o strelca Havrlu, autora hattricku a pridal sa k nemu aj Sekereš s 2 zásahmi. Divín si hladkou výhrou udržal tesné vedenie v tabuľke a pomaly sa začína radiť medzi ašpirantov na postup do 4.ligy.

Ružiná - Sklabiná 1:2 (0:1)

Góly: 42´Frederik Matikovský - 0:1, 50´Štefan Hronec - 1:1, 76´Richard Kováč - 1:2

V dohrávke 7.kola sa favorit stretnutia poriadne natrápil na 3 body z ihriska nováčika. Domáci podali bojovný, kolektívny výkon a veľa nechýbalo, aby sa zrodilo prekvapenie. Na vedúci gól hosťujúceho Matikovského tesne pred prestávkou odpovedali domáci hneď po prestávke zásluhou strelca Hronca. S blížiacim sa záverom Sklabiná predsa len pridala a za zvýšenú aktivitu bola odmenená v 76´min. víťazným gólom Kováča. Sklabiná sa výhrou posunula na 6.miesto. Ružiná je tretia od konca.