8.kolo - Tisovec naspäť v čele, Čierny Balog vyučil Tomášovce, Ráczov hattrick rozhodol o výhre Hajnačky, celkovo vsietil už 16 gólov, Nenince si dali v Revúcej 2 vlastné góly

03.01.2012 23:45

8.kolo - 24. a 25.9.2011

Čierny Balog - Tomášovce 5:0 (2:0)

Góly: 2´Miroslav Makovník - 1:0, 27´Martin Kupec - 2:0, 63´Miroslav Makovník - 3:0, 80´Roman Ridzoň - 4:0, 85´Patrik Piliar - 5:0, čisté konto udržal Michal Bambura

Domáci od začiatku ovládali v šlágri kola proti lídrovi dianie na ihrisku a bývalému štvrtoligistovi nedali žiadnu šancu. Dorast Tatranu predviedol famózny futbal a svojich fanúšikov potešil 3 bodmi. Bol to veľmi pekný zážitok! Pochvalu si zaslúži celý domáci tím a o góly sa zaslúžili 2krát Makovník, Kupec, Ridzoň a v závere Piliar. Kvalitný výkon podal aj gólman Bambura, ktorý si pripísal 3.čisté konto v sezóne a v súboj brankárov proti vedúcemu Drugdovi so 4.nulami vyznel jasne v jeho prospech. Tatran sa výhrou vrátil na 2.miesto tabuľky.

Tisovec - Dolná Strehová 5:3 (1:1)

Góly: 16´Marek Stasík - 1:0, 31´Ján Oláh - 1:1, 47´Marek Stasík - 2:1, 49´Dominik Kuchta - 3:1, 70´Stanislav Kupček - 3:2, 73´Ladislav Bednár - 3:3, 74´Jakub Korytiak - 4:3, 88´Jakub Matula - 5:3

Tisovec sa rozbiehal proti Dolnej Strehovej pomaly, akoby sa na ňom ešte prejavvovali psychické stopy z nevydareného zápasu v Tomášovciach. Aj napriek tomu sa domácim podarilo vsietiť vedúci gól zásluhou Stasíka v 16´min. - 1:0. Ale opäť sa Tisovec nevyvaroval chýb v obrane a jednu využil v 31´min. Oláh - 1:1. Po zmene strán začali domáci tlakom a vďaka Stasíkovi a Kuchtovi získali veľmi rýchlo náskok - 3:1. Potom prišlo uspokojenie a hostia to dokonale využili. V 70´min. znížil Kupček na - 3:2 a o 3 minúty vyrovnal Bednár - 3:3. Tisovec bol v šoku, ale dostal sa z najhoršieho. Okamžite po góle podnikol protiútok a Korytiak vsietil štvrtý gól - 4:3!!! Záver bol mimoriadne dramatický. Hostia neustále hrozili a domáci bránili tesné vedenie. V 88´min. rozhodol najlepší strelec Tisovca Matula - 5:3 a touto vydretou výhrou sa domáci vrátili na čelo súťaže. Dolná Strehová si zaslúži za ofenzívny výkon veľkú pochvalu, lebo sa pričinila o kvalitný 5ligový zápas.

Halič - Cinobaňa 7:1 (3:1)

Góly: 4´Ján Borovec - 1:0, 20´Dávid Horvát - 1:1, 25´Ján Borovec - 2:1, 40´Ján Vajs - 3:1, 49´Arpád Váradi - 4:1, 68´Arpád Váradi - 5:1, 70´Stanislav Nociar - 6:1, 85´Dominik Gálik - 7:1

Halič podal jeden zo svojich lepších výkonov a odniesla si to Cinobaňa. Tá dokázala vzdorovať do 40´min., kedy dal 3.gól Vajs - 3:1. Na úvodný gól Borovca stihli odpovedať Horvátom, ale Borovec o 5 minút vrátil domácim vedenie - 2:1. Po spomínanom góle Vajsa prišli chvíle kanoniera Váradi, ktorý 2 gólmi zvýšil už na - 5:1. Jasnú výhru Haliča spečatili Nociar s Gálikom - 7:1. Halič sa teda naďalej drží v tesnom závese za špičkou, je na 4.mieste. Na Cinobaňu sa po jej ďalšej prehre doťahujú tímy z dna tabuľky.

Revúca - Nenince 5:2 (2:1)

Góly: 6´Jozef Valaštek - 1:0, 36´Róbert Zivák vlastný gól - 2:0, 40´Patrik Gorog - 2:1, 56´Jozef Valaštek - 3:1, 67´Juraj Ganaj - 4:1, 71´Dominik Zaťko - 4:2, 74´Csaba Očovský vlastný gól - 5:2, v 79´min. nepremenil domáci hráč Ján Huťan za stavu - 5:2 pokutový kop

Revúca vyhrala druhý zápas v rade a zdá sa, že sa pomaly dostáva z krízy. Hostia jej k tomu výrazne pomohli, ke´dže si dali 2 vlastné góly. Ale poďme po poriadku. Úvodný talk favorita zúročil v 6´min. Valaštek - 1:0. Potom prišiel prvý vlastný gól hostí, ktorý si dal kapitán Zivák - 2:0. Nenince zdvihli hlavu v 40´min. kontaktným gólom Goroga - 2:1. Ale po zmene strán pridal Valaštek svoj druhý gól a bolo - 3:1 a o malú chvíľu upravil Ganaj už na - 4:1. Zaťko korigoval na - 4:2, ale druhý vlastný gól hostí položil na kolená. Nešťastníkom bol Očovský - 5:2. Navyše ešte v 79´min. nevyužil domáci Huťan penaltu. Revúca je na 5.mieste s rovnakým počtom bodov ako štvrtý Halič. Nenince sú deviate.

Hnúšťa - Poltár 2:2 (1:1)

Góly: 8´Miroslav Mizera - 0:1, 30´Peter Cavar - 1:1, 62´Oliver Sabó - 1:2, 67´Miroslav Jakubec - 2:2

Kvalitný zápas sa hral v Hnúšti. Domáci chceli pokračovať vo víťaznej sérii, ale bodovať chceli aj hostia. Úvod vyšiel lepšie Poltáru, ktorý sa vo 8´min. ujal vedenia gólom Mizeru - 0:1. Lenže postupne prebrali taktovku domáci a vyvrcholilo to v 30´min. vyrovnávajúcim gólom Cavara - 1:1. V 2.polčase sa oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu a podarilo sa to kanonierovi hostí Sabóovi v 62´min. - 1:2. Hnúšťa odpovedala už o 5 minút gólom kapitána Jakubca - 2:2. V záverečnej fáze zápasu mali šance oba tímy, ale skóre sa už nezmenilo a tak si súperi body rozdelili.

Hajnáčka - Vidiná 3:2 (2:1)

Góly: 12´Lukáš Juríček - 0:1, 13´Tomáš Rácz - 1:1, 45´Tomáš Rácz - 2:1, 81´Tomáš Varga - 2:2, 90´Tomáš Rácz - 3:2

Je až neuveriteľné akú streleckú formu má na domácom ihrisku Rácz. Aj proti Vidinej to bol on, kto vystrieľal domácim 3 body. Hostia sa na zápas veľmi dobre pripravili a chceli tiež bodovať. Ich plány začal napĺňať v 12´min. Juríček - 0:1, ale Rácz okamžite odpovedal - 1:1. V poslednej minúte 1.polčasu najlepší strelec ligy dostal Hajnáčku dokonca do vedenia - 2:1. Hostia sa nevzdali a za svoju snahu boli odmenení v 81´min. vyrovnávajúcim gólom Vargu - 2:2. V poslednej minúte však pretlačil loptu do siete Vidinej opäť Rácz a svojim 4.hattrickom v sezóne rozhodol o 3.výhre Hajnáčky v ročníku.

Kokava nad Rimavicou - Klenovec 2:0 (2:0)

Góly: 3´Matej Kubinec z 11m - 1:0, 27´Boris Gibala - 2:0, čisté konto udržal Pavel Suja

Kokava hrala od začiatku aktívne a odohrala prvý polčas lepšie. Gólmi Kubinca z penalty a Gibalu zaslúžene vyhrávala - 2:0. Druhý polčas bol v znamení hostí, no brankár domácich vychytal pár gólových šancí. Domáci mohli ešte pridať nejaký gól z protiútoku no stav zostal - 2:0. Dôležitý zápas o záchranu tak vyznel pre domácich.