8.kolo - Kalinovo remizovalo na Sliači, Žarnovica rozdrvila Banskú Štiavnicu, Jesenské zdolalo Veľký Krtíš, Truska navýšil vedenie v tabuľke kanonierov

11.10.2010 19:18

8.kolo

Žarnovica - Banská Štiavnica 7:2 (3:1)

Góly: 20´Radovan Ďurovič - 0:1, 21´Martin Bocian - 1:1, 22´Samuel Truska - 2:1, 44´Martin Bocian - 3:1, 47´Martin Bocian - 4:1, 52´Peter Goral - 5:1, 57´Samuel Truska - 6:1, 72´Radovan Ďurovič - 6:2, 81´Martin Bocian - 7:2

Žarnovica pokračuje vo víťaznom duchu a tentoraz si to odniesla Banská Štiavnica. Hlavným strojcom jasnej výhry bol Martin Bocian, strelec 4 gólov, najlepší strelec ligy Truska pridal 2 góly. Domáci sa touto výhrou prepracovali už na 5.miesto. V ďalších kolách však čakajú nováčika súťaže ťažšie previerky (Krupina, Veľký Krtíš a Kalinovo). Štiavnica v tejto sezóne asi veľa bodov na ihriskách súperov nezíska a bude sa musieť sústrediť hlavne na domáce zápasy.

Hriňová - Šalková 1:0 (0:0)

Góly: 70´Marek Strelec - 1:0, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Šalková odišla aj z druhého zápasu na pôde súpera za sebou bez bodu. A opäť po výsledku 0:1. Hrdinom duelu sa stal Marek Strelec, ktorý 20´ minút pred koncom rozhodol o najtesnejšej výhre Hriňovej. Tá sa po veľmi zlom štarte pomaly spamätáva a získala už svoju 3 výhru v sezóne. Od Šalkovej akoby sa po výhre nad Brusnom odklonilo šťastie a určite chcela priviesť minimálne 3 body z dvoch zápasov vonku.

Sliač - Kalinovo 0:0

Sliač nevyhral už svoj tretí zápas za sebou a pomaly stráca kontakt na vedúcu Krupinu. Proti Kalinovu začali domáci dobre, ale útočník domácich hneď v 1´min. zápasu nepremenil samostatný nájazd na Kubiša. Hneď z protiútoku takú istú šancu nevyužili aj hostia. Od úvodu sa hral veľmi svižný a dobrý futbal, ktorému chýbali iba góly. Tesne pred prestávkou nastrelili hostia žrď domácej brány. Po prestávke si oba tímy dávali veľký pozor na obranu a keď sa k tomu pridali obaja brankári domáci Peter Mydlo i hosťujúci Pavel Kubiš, zrodila sa bezgólová remíza.

Jesenské - Veľký Krtíš 3:1 (1:1)

Góly: 12´Mário Farkaš - 1:0, 15´Adam Láskavý - 1:1, 65´Róbert Bohó - 2:1, 68´Mário Farkaš - 3:1

Jesenské hrá doma ako vymenené. Presvedčil sa o tom aj Veľký Krtíš. Na rýchly domáci gól Farkaša stihli hostia ešte odpovedať zásluhou Láskavého, ale v 2.polčase domáci dvoma zlepenými gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Hoci mal Veľký Krtíš viac z hry, dôrazná a agresívna hra domácich slávila nakoniec úspech. Tento výsledok možno pokladať za prekvapenie kola.

Hliník nad Hronom - Hodruša Hámre 6:3 (2:0)

Góly: 28´Filip Ihradský - 1:0, 41´Jozef Tokoly - 2:0, 51´Ján Dubai - 2:1, 61´Tomáš Tóth - 2:2, 64´Michal Danko - 2:3, 68´Bohumír Vlačuha - 3:3, 79´Bohumír Vlačuha - 4:3, 82´Patrik Mališ - 5:3, 90´Matej Kuzma - 6:3

Hliník potvrdil v zápase s Hodrušou stúpajúcu formu. 1.polčas zvládol na výbornú a po góloch Ihradského a staršieho žiaka Tokolyho, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom 3.ligy starší žiaci skupina C, 2:0. Po prestávke však hostia šokujúco otočili na 2:3. Potom opäť zapli domáci a 2 gólmi Vlačuhu obrátili priebeh na 4:3. V závere hrali hostia vabank v snahe vyrovnať a ešte dvakrát inkasovali. Za predvedený výkon sa Hodruša tentoraz nemusí hanbiť.

Tomášovce - Krupina 0:3 (0:1)

Góly: 7´Adam Baculík - 0:1, 56´Peter Kindernaj - 0:2, 73´Branislav Tomus - 0:3, čisté konto vychytal Pavel Vician

Tornaľa - Brusno 1:1 (0:0)

Zostavy:

Tornaľa: Adam Válint - Patrik Richter, Patrik Válint, Štefan Jacso, Dávid Duczman, Juraj Giertl (79´Ladislav Szabon), Ivan Drnaj (c), Attila Jankóšik, Lászlo Tóth (83´Jozef Gazda), Ladislav Javora (79´Norbert Švajko), Marián Strihan (83´Róbert Okoš)

Brusno: Patrik Citara - Michal Klinčík, Peter Šebeš (c), Juraj Kováčik, Lukáš Uhrík, Viktor Lihan (63´Filip Pšenko), Tomáš Dutka, Samuel Knižka, Dávid Marko, Radoslav Majer (81´Martin Petrík), Tomáš Šagát

Góly: 74´Tomáš Šagát - 0:1, 86´Ivan Drnaj - 1:1

V Tornali sa hral svižný futbal na náročnom mokrom teréne za stále dažďa. Po úvodných 20´minútach, v ktorých mali územnú prevahu domáci s niekoľkými nepresnými ďalekonosnými strelami sa k slovu dostali aj hostia. V 26´min. sa až pred brankára Válinta dostal Lihan, jeho strelu po zemi zneškodnil domáci brankár. V 33´min. mali najväčšiu šancu 1.polčasu domáci, keď sa lopta dostala cez stred hosťujúcej obrany až k domácemu útočníkovi, ale Citara včasným vybehnutím zabránil pohrome. Niekoľko streleckých pokusov hostí skončilo do prestávky iba v náručí pozorného gólmana Válinta.

Do 2.polčasu nastúpili hostia s jasnou snahou vsietiť rýchly úvodný gól. Spresnili kombináciu, zrýchlili pohyb a začali si vytvárať šance, ale všetky nebezpečné strely zneškodnil Válint. Až prišla 74´min. Knižka centroval loptu do pokutového územia a Šagát lišiackym spôsobom z prvej nedal šancu domácemu gólmanovi. Brusno mohlo svoje vedenie zvýšiť, ale Šagátov lobovaný pokus v 80´min. vytlačil Válint na roh. Z následného rohu trafil hlavou Knižka brvno domácej brány. Domáci prestriedali a v 85´min. sa dočkali vyrovnania. Po priamom kope z ľavej strany dotlačil loptu do siete kapitán Drnaj. V závere sa oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale gól už nepadol.