8.kolo - Zápas lídra v Banskej Bystrici odložili, na čelo sa dostal po výhre v derby Lučenec, Badín v dramatickej koncovke vybojoval bod v Čadci, južanské derby ovládol Veľký Krtíš, lídrom strelcov Holák, ale trio Olšiak, Bodnár a Červený už na dostrel

01.10.2011 23:09

8.kolo - 24. a 25.9.2011

MFK Banská Bystrica - Žiar nad Hronom 1:3 (1:1) - dohrávka z 5.11.2011

Góly: 2´Adrián Milčík - 0:1, 19´Filip Rafanides - 1:1, 50´Matúš Hric - 1:2, 87´Matúš Hric - 1:3

V poslednom zápase jesene zaskočili hostia domácich už v úvode zápasu, keď v 2´min. Milčík z 23 metrov krásne trafil horný roh domácej brány - 0:1. Do 15 -tej minúty hrali hostia aktívne, no potom nechali súpera vyrovnať hru aj skóre, keď v 19´min. MFK vyrovnal po hrubej chybe hosťujúceho brankára. Ten si nikým neatakovaný zrazil centrovanú loptu Rafanidesa do vlastnej brány - 1:1.  V 1.polčase aj domáci aj hostia zahodili po jednej vyloženej šanci a tak polčas skončil 1:1. Druhý polčas bol z hosťujúcej strany rozháraný a druhý tím súťaže sa nevedel dostať ku svojej nátlakovej hre, ktorú produkoval počas celej jesene. Vďaka dobre zrealizovaným štandardným situáciám, inak len priemerného zápasu, hostia 2 krásnymi gólmi z hlavy Hrica dotiahli zápas do víťazného konca. Po jeseni tak zimujú na 2.mieste s 1bodovou stratou na lídra z Lučenca. Pre MFK je 8.miesto určite sklamaním.

Čadca - Badín 2:2 (1:0)

Góly: 19´Rudolf Laš - 1:0, 53´Dušan Kvasna - 1:1, 90´Rudolf Laš - 2:1, 90´Filip Janovský - 2:2

V Čadci sa hral veľmi zaujímavý futbal, najmä v 2.polčase. V tom prvom mali mierne navrch domáci a v 19´min. sa ujali vedenia gólom Laša - 1:0. Po prestávke striasli hostia nervozitu. Uvedomili si, že ak chcú získať nejaký bod musia byť aktívnejší smerom dopredu. Potvrdilo sa to už v 53´min., kedy Dušan Kvasna zrovnal na - 1:1. Vyrovnaný zápas pokračoval až do poslednej minúty, ktorá priniesla dramatické rozuzlenie. Najprv strhol domáci Laš vedenie na stranu Čadce - 2:1. Ale následne po rozohrávke vrhli hostia všetky sily do útoku a Janovský šokoval domácich hráčov i fanúšikov - 2:2. Badín získal cenný bod. Remíza je vzhľadom na priebeh zaslúžená.

Rajec - Kremnička 2:1 (1:1)

Góly: 37´Ladislav Dubovan - 1:0, 38´Ronald Varga - 1:1, 81´Ladislav Dubovan - 2:1

Rajec sa proti poslednému tímu tabuľky herne trápil, ale aj napriek tomu dokázal vybojovať dôležité 3 body, ktoré ho posunuli už na 5.miesto tabuľky. Pre Kremničku bol tento zápas herne a aj výsledkovo najnádejnejší v snahe získať prvý bod v súťaži. Remízový stav držala až do 81´min., ale jej nádeje zmaril dvojgólový strelec Dubovan. Kvôli tomu odchádzajú hosťujúci hráči domov bez zisku bodu a v 3.lige nevyhrali ešte ani jeden zo 40 zápasov.

Kysucké Nové Mesto - Zvolen 1:1 (1:1)

Góly: 18´Marek Baranec - 1:0, 33´Matej Babic - 1:1

Zvolen dokázal bodovať aj v 3.zápase v rade, hoci tentoraz sa duel nevyvíjal najlepšie. Do vedenie išli domáci, keď sa po rohovom kope Jančiho presadil Baranec - 1:0. Zlepšenú formu potvrdil Zvolen následne vyrovnávajúcim gólom Babica - 1:1. Zvolen sa po zlom štarte do súťaže otriasol a postupne sa ťahá v tabuľke na vyššie priečky. Veľmi zaujímavý bude už nasledujúci súboj Zvolena na domácej pôde s tabuľkovým susedom, nováčikom z Veľkého Krtíša. Kysucké Nové Mesto potvrdilo, že sa mu viac darí vonku, veď z 5 domácich zápasov sa mu zatiaľ podarilo zdolať len Dolný Kubín a Veľký Krtíš.

Veľký Krtíš - Fiľakovo 5:1 (3:1)

Góly: 1´Frederik Matikovský - 1:0, 21´František Tóth - 1:1, 25´Erik Krupčiak - 2:1, 40´Benjamín Šiket - 3:1, 46´Frederik Matikovský - 4:1, 70´Frederik Matikovský - 6:1

Veľký Krtíš po dlhšej dobe zabral naplno a po kvalitnom výkone si v derby zápase poradil s Fiľakovom. Domáci mali raketový vstup do zápasu, keď už v 30.sekunde vsietili vedúci gól - 1:0. Postupne svoj náskok zvyšovali až na polčasový stav - 3:1. V závere 1.polčasu videl hosťujúci hráč červenú kartu a keď po prestávke pridal Krtíš po exportnej strele Matikovského štvrtý gól bolo o víťazovi rozhodnuté. Výborným individuálnym výkonom sa prezentoval strelec domácich Matikovský, ktorý v minulej sezóne hral ešte v 5.lige a teraz si na svoje konto pripísal prvý hattrick v 3.lige.

Bytča - Bánová 3:2 (2:1)

Góly: 13´Lukáš Červený - 0:1, 38´Ján Masný - 1:1, 45´Jakub Malík - 2:1, 47´Andrej Danech - 2:2, 61´Peter Kendy z 11m - 3:2

Bánová na ihrisku deviatej Bytče začala odvážne a útočne. Niekoľko šanci si vypracovali hostia v prvých minútach, postupne sa zápas vyrovnával a domáci hrozili hlavne z protiútokov. V 13´min. po vysokej lopte za obranu sa sám pred domácim brankárom ocitol útočník hostí Červený a vybiehajúceho brankára preloboval - 0:1. Bol to už jeho 9.gól v sezóne. Strelený gól domácich nakopol a postupne prebrali iniciatívu. Pár minút po inkasovanom góle sa domácim vyplatila zlepšená hra a útočník domácich Masný po zaváhaní hosťujucého brankára vyrovnal - 1:1. Bytča sa naďalej snažila zúročiť prebratú iniciatívu v zápase. V 45.minúte sa krásnou strelou prezentoval domáci hráč Malík, keď využil podcenenie strely hosťujúcim brankárom a menil stav stretnutia na - 2:1. Druhý polčas pokračoval hrou z konca prvého polčasu, kde domáci tlačili a hostia sa spoliehali na protiútoky. Jeden z protiútokov sa hosťom podaril, keď po závare v šestnástke domácich strelil vyrovnávajúci gól útočník hostí Danech a zrovnal na - 2:2. Úsilie domácich to nezlomilo a naďalej sa tlačili dopredu aj s mohutnou podporou domáceho poublika. V polovici druhého polčasu sa im úsilie vyplatilo, keď po pár nepremenených šanciach a jednej tyčke sa v šestnástke presadil domáci hráč a obranca Bánovej ho stačil len faulovať. Pokutový kop Bytča využila Kendym a domáci sa dostali do vedenia - 3:2. Stav stretnutia výbornou hrou Bytča udržala a dosiahla cenné tri body. Bánová postupne stráca výbornú pozíciu zo začiatku súťaže.

Góly: 6´Adam Lelák - 1:0, 38´Dávid Bodnár - 1:1, 70´Filip Kubík - 2:1

Domáci svoj zápas začali ukážkovo. Už v 6. minúte zorganizovali vzorovú futbalovú akciu, na konci ktorej bol Lelák – 1:0. Keď v ďalších minútach nepremenil dve vyložené tutovky Vilhan, šťastena ho opustila opačným spôsobom. Pri útočení hostí sa k lopte dostal práve Vilhan, no jeho prihrávka v 38. minúte našla úplne voľného Bodnára a ten s prehľadom sám pred Bajzíkom vyrovnal – 1:1. Po prestávke hlavný rozhodca vylúčil hosťom dvoch hráčov, čo domáci využili. Trénerovi Fajčíkovi vyšlo striedanie. Z ihriska na nosidlách vyniesli v 68. minúte po faule zraneného Vihlana, ktorého nahradil Kubík. Práve posledne menovaný sa z prvého dotyku na ihrisku radoval, keď prestrelil Micháleka a rozhodol tak o víťazstve Lučenca – 2:1. Lučenčania svojho súpera pritlačili, no vyložené gólové šance už nedokázali premeniť. V 72. minúte prudko vystrelil Lelák, brankár loptu len vyrazil pred dobiehajúceho Olšiaka, ale ten hlavou mieril ponad. Aj poslednú šancu v zápase mal najlepší strelec domáceho celku Olšiak (dal už 9 gólov). Stupár sa šikovne prekľučkoval do 16-tky, prihral Olšiakovi, no jeho delovka letela tesne vedľa brány. Lučenec tak po bojovnom výkone s ťažkým súperom získal do tabuľky ďalšie tri body.

IGOR FAJČÍK (tréner Lučenec): „Bol to veľmi ťažký zápas, ktorý sme vyhrali zaslúžene. Žiaľ, súperovi sme darovali gól, ktorý dal po našej obrannej chybe. Nevyužili sme množstvo gólových šancí. V derby zápase dnes Lučenec zaslúžene vyhral.“

Nová Baňa - Dolný Kubín 1:3 (0:0)

Góly: 64´Dávid Štóber - 0:1, 65´Matej Vorčák - 0:2, 72´Richard Hanák - 1:2, 90´Dávid Štóber - 1:3

Starší dorastenci Novej bane už tradične nastúpili na svoj zápas len s jedenástimi hráčmi, kde sa striedali len v polčase brankári. Vo vyrovnanom stretnutí skončil prvý polčas 0:0. V druhom polčase pokračoval vyrovnaný priebeh až do 64. a 65. min., kedy sa po chybách obrany dostali ku šanciam hostia a dvoma zlepenými gólmi sa ujali vedenia - 0:2. Domáci hráči však bojovali ďalej a znížili gólom Richarda Hanáka na 1:2. Pokračovali v ďalšom tlaku, ale nedarilo sa im pripraviť si, ale hlavne streliť, vyrovnávajúci gól. Na konci zápasu sa naopak vydarila akcia hosťom, ktorí upravili výsledok na - 1:3. Dolný Kubín sa po sérii 3 prehratých zápasov za sebou dočkal plného bodového zisku. Nová Baňa čaká na výhru od 1.kola.