9.kolo - Zmena na čele Liptáci vystriedali Námestovo, Lučenec už na 2.mieste, na spodku s odstupom Fiľakovo a Kremnička, Čelko si drží 1.miesto medzi strelcami

23.01.2011 15:00

9.kolo

Žiar nad Hronom - Kremnička 8:1 (4:1)

Góly: 4´Martin Gajdoš - 1:0, 10´Juraj Gallo - 2:0, 27´Peter Hlaváč - 3:0, 33´Matúš Glab - 4:0, 44´Jozef Híveš - 4:1, 56´Peter Hlaváč - 5:1, 58´Róbert Neuschl - 6:1, 70´Róbert Neuschl - 7:1, 86´Peter Hlaváč - 8:1

Žiar potvrdil nárast formy a výhru z Badína. Proti poslednému tímu súťaže sa ani nič iné neočakávalo. Domáci si s chuti zastrieľali a dosiahli najvyššie víťazstvo v ročníku. Po zápase bolo už v 10´min. kedy Gallo zvyšoval na 2:0. Kremnička sa zmohla len na čestný úspech Híveša minútu pred prestávkou. Najúspešnejším strelcom domácich bol Hlaváč, autor hattricku a dva góly vsietil Neuschl. Žiar výhrou potvrdil priebežné 7.miesto. Kremnička je beznádejne posledná.

Tvrdošín - Fiľakovo 4:1 (3:1) - hostia nastúpili na zápas iba s 10 hráčmi

Góly: 13´Maroš Dreveňák - 1:0, 15´Andrej Dubovský - 2:0, 40´František Čajka - 3:0, 45´Štefan Rubint - 3:1, 86´Matúš Gregorec - 4:1

Tvrdošín potvrdil kvalitným výkonom minulotýždňovú výhru na ihrisku poslednej Kremničky aj proti predposlednému Fiľakovu. Hostia to domácim uľahčili už na začiatku, keď na sever Slovenska pricestovali iba s 10 hráčmi. Motivovaní domáci sa od úvodu do oslabeného súpera zahryzli a veľmi rýchlo rozhodli o osude zápasu. Dvoma zlepenými gólmi Dreveňáka a Dubovského zo záveru prvej štvrťhodiny položili hostí do kolien. Tvrdošín sa upokojil a aj keď zvolnil tempo, zápas už jednoznačne kontroloval. V 40´min. pridal svoj tretí gól v sezóne a tretí gól v stretnutí Čajka a definitívne rozhodol. Symaptické od hostí bolo, že aj napriek početnému oslabeniu sa nevzdávali a pred prestávkou vsietili čestný úspech Rubintom. V 2.polčase kvalita hry upadla. Domáci sa uspokojili s bezpečným náskokom a hostia nemali dosť síl na obrat. V závere pridal ešte Gregorec štvrtý gól domáceho tímu. Tvrdošín dosiahol najvyššiu výhru v sezóne a v tabuľke sa posunul už na 9.miesto.

Dolný Kubín - Bytča 5:1 (3:1)

Góly: 12´Ján Krišanda - 1:0, 13´Filip Čička - 1:1, 35´Tomáš Škuta - 2:1, 37´Tomáš Salák - 3:1, 58´Dávid Tješ - 4:1, 75´Tomáš Salák - 5:1

Pravdepodobne ani jeden zo súperov nie je spokjní s tohtoročnými výsledkami. Síce im zatiaľ nehrozí priame ohrozenie zostupu, ale strácajú príliš veľa bodov na popredné tímy. Dolný Kubín sa pred stretnutím nachádzal dokonca až na 14.mieste. Domáce zápasy preto musí zvládať a proti Bytči sa mu to až na malé problémy v úvode duelu podarilo. Na gól Krišandu stihli hostia odpovedať prakticky z protiútoku Čičkom a dokázali s domácim tímom držať krok až do 35´min. Vtedy vsietil Škuta druhý domáci gól a o dve minúty pridal Salák aj tretí. Bytča sa už nezmohla na odpoveď a v 2.polčase definitívne rezignovala po štvrtom góle Tješa. Dolný Kubín si záverečnú polhodinu zápasu vychutnal, predviedol niekoľko pekných kombinácií, z ktorých sa gólovo ujala akcia v 75´min. Domáci výhrou preskočili Bytču v tabuľke a odsunuli ju na 14.miesto.

MFK Banská Bystrica - Bánová 1:2 (0:1)

Góly: 7´František Gaňa - 0:1, 68´Martin Bendík - 1:1, 75´František Gaňa - 1:2

MFK zápas vôbec nevyšiel a pripísal si druhú domácu porážku v sezóne. Bánová naposledy vyhrala ešte v 4.kole doma so Zvolenom a už bolo na čase zmeniť nepriaznivú sériu. Hostia podali po dlhšej dobe dobrý koncentrovaný výkon počas celého zápasu a zaslúžene si z Banskej Bystrice odviezli 3 body. Hrdinom hostí bol Gaňa, autor oboch gólov. Najprv zaskočil domácich pomerne rýchlym gólom v 7´min. a MFK sa nedokázal z tohto úderu spamätať počas celého prvého dejstva. Keď sa mu podarilo Bendíkom vyrovnať a získal aj prevahu, zdalo sa, že vsieti vedúci gól, udreli hostia v 75´min. znovu a Gaňa už svojim 4.gólom v sezóne zabezpečil hosťom 3 body a prelomenie nepriaznivej série 6 zápasov v rade bez výhry.

Zvolen - Badín 1:4 (0:2)

Góly: 8´Matej Mesík - 0:1, 33´Róbert Kútik - 0:2, 51´Róbert Kútik - 0:3, 63´Róbert Kútik - 0:4, 76´Matej Babic - 1:4

Derby stretnutie opäť potvrdilo, že nemá favorita. Zvolen bol síce na papieri miernym favoritom, ale na ihrisku bol jednoznačne lepší Badín. Hostia sa vo Zvolene revanšovali za domáci výsledkový výbuch so Žiarom. Upokojil ich rýchly gól Mesíka vo 8´min. Zvolen hral v kŕči a nedokázal sa z neho dostať v priebehu celého zápasu. Obrana Zvolena si nedokázala poradiť s kapitánom Badína Kútikom, ktorý systematicky navyšoval skóre a v 63´min. už svojim tretím gólom v zápase zvýšil na - 0:4. Kútik sa zároveň s 11.gólmi posunul na 2.miesto v tabuľke strelcov. Zvolen sa zmohol iba na čestný úspech Babica a zrejme by chcel na tento výkon veľmi rýchlo zabudnúť.

Lučenec - Nová Baňa 6:0 (1:0)

Góly: 45´Pavel Olšiak - 1:0, 49´Michal Kovanič - 2:0, 63´Mário Fekete - 3:0, 66´Martin Marcinek - 4:0, 72´Mário Fekete - 5:0, 83´Miguel Angelino - 6:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Lučenec hrá vo veľkej pohode a potvrdzuje, že to s návratom do 2.ligy myslí vážne. Proti Novej Bani sa síce strelecky vytrápil počas celého 1.polčasu. Hostia dobre bránili a aj s trochou šťastia držali bezgólový stav. Zlomom v stretnutí bola posledná minúta prvého dejstva. Olšiak vsietil vedúci gól Lučenca a odštartoval kanonádu. Po prestávke už hostia nedokázali vzdorovať sústavnému náporu domácich a nakoniec odišli s poltuctom inkasovaných gólov. Dvakrát sa presadil aj najlepší domáci kanonier Fekete a dostal sa už na hranicu 10 gólov. Bajzík veľa práce v domácej bráne nemal a pripísal si 3.nulu v ročníku. Lučenec sa posunul na 2.miesto v súťaži, iba bod za vedúci Liptovský Mikuláš.

Kysucké Nové Mesto - Námestovo 2:1 (2:0)

Góly: 20´Jozef Čelko - 1:0, 38´Jozef Čelko - 2:0, 90´Adam Kramarčík - 2:1

Derby zápas medzi 6.tímom súťaže Kysuckým Novým Mestom a lídrom z Námestova prinieslo zaujímavý futbal. Domáci sa do svojho súpera pustili bez rešpektu a ich úvodnú snahu pretavil vo vedenie najlepší strelec 3.ligy Čelko v 20´min. Kysučania pokračovali v dobrom výkone a počas celého 1.polčasu boli lepším aj aktívnejším tímom. Navyše majú kanoniera Čelka. Ten v 38´min. pridal nesmierne dôležitý druhý gól, už svoj 12.gól v sezóne. Námestovo sa po prestávke spamätalo, získalo územnú prevahu, ale nedokázalo nájsť recept na spoľahlivého Chmeliara. Až v závere, keď už bolo jasné, že Námestovo príde o svoju líderskú pozíciu, skorigoval výsledok Kramarčík. Kysucké Nové Mesto vyhralo zápas zaslúžene a posunulo sa na 5.miesto. Námestovčania klesli na 4.pozíciu.

Liptovský Mikuláš - Čadca 3:2 (1:2)

Góly: 7´Filip Legerský z 11m - 1:0, 18´Erik Hunčík z 11m - 1:1, 21´Ľubomír Pavolko - 1:2, 70´Miroslav Pastva - 2:2, 74´Filip Legerský - 3:2

Liptáci možno tušili, že v prípade výhry nad Čadcou by sa mohli posunúť na pozíciu lídra ligy. Vedeli, že Námestovo hrá náročný zápas v Kysuckom Novom Meste, kde sa nevyhráva každý deň. Lenže zápas s Čadcou nemal taký jasný priebeh ako domáci očakávali. Najdramatickejší zápas kola gólovo odštartovali domáci v 7´min. premenenou penaltou Legerského. Lenže hostia odpovedali rovnakou mincou a v 18´min. premenil ich penaltu brankár Hunčík - 1:1. Navyše vyšla Čadci akcia v 21´min. a Pavolko ich dostal do vedenia. Mikuláš sa pustil do ofenzívy, ale Čadca výborne bránila a v 1.polčase udržala tesný náskok. Aj po prestávke sa dlho zdalo, že domáci nevedia nájsť recept na hosťujúcu obranu. Až v 70´min. sa konečne podarilo vyrovnať Pastvovi na - 2:2. Domáci sa z bodom neuspokojili, zatlačili Čadcu a onedlho vsietil Legerský víťazný gól - 3:2. Mikuláš už v záverečnej štvrťhodine udržal náskok a potom, čo sa dozvedel výsledok z Kysúc, mohol sa radovať z líderskej pozície.