9.kolo - Senica vyhrala u majstra a zvýšila náskok na čele už na 8 bodov, súboj o 2.miesto mimoriadne vyrovnaný, 9 tímov delia len 4 body, Podbrezová otočila 2gólovú stratu proti Dubnici, súboj nováčikov nerozhodne, východniarske derby pre Bardejov

24.09.2012 11:18

9.kolo - 22. a 23.9.2012

Spišská Nová Ves - Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Góly: Kamil Beňa vs. Lukáš Pacalaj

Spartak Trnava - Senica 0:2 (0:1)

Góly: Jakub Kosorín, Richard Balážik

Bardejov - Košice 1:0 (0:0)

Góly: Niščák

Góly: 9´Števček - 0:1, 13´Števček - 0:2, 46´Cvejič - 1:2, 69´Očenáš - 2:2, 90´Mózer - 3:2

Podbrezová: Kozárik-Kováčik /46 min.Cvejič/-Pavlík-Očenáš-Lihan-Szoke-Janko /70min.Vaštík/-Mózer-Polaščik-Jakuba-Sokol /89min.Kupka/

Po dobrom výkone v Prešove sme v prvom polčase herne sklamali. Úvod tomu síce nenasvedčoval, dobre sme kombinovali a prišla šanca Jakubu, ktorý nastrelil žrď, ale v 9 min. urobil veĺkú chybu Lihan a súper išiel do vedenia. O 4 min. neskor znova chyba našej obrany a Števček strelil svoj druhý gól. Potom v obrovskej šanci vychytal súpera Kozárik. My sme boli v hernom kŕči, nedarila sa nám kombinácia, vypustili sme stred poľa a súper mal viacej z hry.

V polčasovej prestávke som musel zvýšiť hlas, urobili sme zmenu v zostave i systéme hry a hlavne som sa snažil, aby hráči uverili tomu, že tento zápas sa ešte dá otočiť. Hneď v 46 min. znížil na 1:2 Cvejič a to bol impulz k našej rapídne zlepšenej hre po obrátke. V 68 min. po rohovom kope Lihana hlavičkou vyrovnal Očenáš a dokonalý obrat v tomto zápase zariadil v 90 min.krásnou krížnou strelou z 20m Mózer.

Súper v tomto zápase zanechal dobrý dojem a svojou hrou ukázal, že nepatrí na spodné priečky v tabuľke. My sme podali dva rozdielne polčasové výkony, ten prvý si budeme musieť dokladne s mužstvom rozobrať.

Na svojom mužstve si cením,že sa nepodalo nepriaznivému výsledku a otočilo zápas vo svoj prospech.

Tréner Podbrezovej Ivan Dubíny

Góly: 3´M.Koscelník - 1:0, 53´Baňák - 1:1, 79´Turik - 2:1

MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Popovič, Sochanič, J. Šimko, Šimčák - M. Koscelník, Turik, Grič, Harvila (90+. Ďurik) - A. Leško, J. Štofík (59. J. Kiss)

Skóre výborného stretnutia otvoril už v 3. minúte domáci Koscelník, ktorý si po prihrávke za obranu na hranici šestnástky hruďou spracoval loptu a krásne preloboval brankára Bačíka - 1:0. V 19. minúte zahral z 30 metrov priamy kop Sochanič, ale jeho tvrdú strelu gólman AS vytlačil na roh. O päť minút nato Jurica po rohovom kope hlavou namieril iba do Kiru. V 26. minúte ten istý hráč vypálil z dobrej pozície mimo brány. Krátko po polhodine hry Štofíkovu strelu chytil Bačík. V 36. minúte skončil technický pokus Turika na ľavej žrdi trenčianskej brány. Aj po prestávke pokračoval kvalitný duel vo vyrovnanom duchu a tentoraz úvod vyšiel lepšie hosťom. V 53. minúte sa po centri z ľavej strany hlavou presadil striedajúci Baňák, ktorý vyrovnal na 1:1. Na dlhé minúty si potom ani jedno z družstiev nevypracovalo žiadnu šancu na skórovanie a hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Až prišla 79. minúta, kedy všetci prítomní boli svedkami málo vídaného gólu: brankár Bačík po prihrávke od vlastného obrancu vybehol až pred šestnástku, z prvej odkopol loptu do stredu ihriska, zmocnil sa jej Michalovčan Turik a ten nádhernou strelou z polovice ihriska skóroval do opustenej svätyne hostí - 2:1! Domáci mohli svoje víťazstvo poistiť v 86. minúte, ale Koscelníkovu hlavičku zneškodnil gólman Bačík.

Ružomberok - Prešov 1:0 (0:0)

Góly: Matej Lovás

Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: Šmehyl, Mihalovič vs. neznámi strelci

Slovan Bratislava - Žilina 2:1 (1:0)

Góly: 2x neznámi strelci vs. vlastný gól Slovan