Dudince - Brusno 0:1, 17. október 2009 + video + foto

Slovan Dudince – FK 34 Brusno 0:1 (0:0) – 17.10.2009

Lukáš Varday – Koloman Kováč, Štefan Ľahký, Norbert Heimlich, Jozef Lupták (78´Martin Švarc), Erik Dodok, Marian Balog, Dominik Stehlik (83´Slavomír Didi), Peter Gyurky (c), Rastislav Močár, Patrik Kaskoto (73´Ján Migráš)

FK 34 Brusno

Matúš Hlinka – Juraj Kováčik, Matej Turcaj, Peter Šebeš (c), Lukáš Uhrík – FilipPšenko (53´Tomáš Kelemach), Jozef Fronc (87´Tomáš Piliar), Tomáš Dutka, ViktorLihan (70´Branislav Sáliš) – Matúš Vránsky (46´Lukáš Vránsky), Ivan Samuelčík

Gól: 63´ Šebeš

V nepríjemnom daždivom počasí sa hral v Dudinciach zaujímavý futbal. Domáci si uvedomovali dôležitosť tohto súboja, vzhľadom na ich postavenie v tabuľke (12.miesto so 7 bodmi) a povzbudili ich aj dve posledné domáce výhry (6:0 so Z. Slatinou a 7:0 so S. Ľupčou). V 1.polčase mali úvodných 15 minút viac z hry hostia, ale vyloženú gólovú príležitosť si nevypracovali. Neskôr sa hra vyrovnala, domáci skúšali ohroziť Hlinkovu bránu z diaľky, ale boli veľmi nepresní. Najväčšiu šancu 1.polčasu zahodil v 38´min. hosťujúci Matúš Vránsky, ktorý v dobrej pozícii preloboval brankára Vardaya, ale netrafil bránu.

V 2.polčase prebrali taktovku zápasu do svojich rúk opäť hostia, ale dlho nedokázali nič vymyslieť proti pozornej obrane Dudiniec. Až v 63´min. potom čo technickú strelu Samuelčíka vyrazil Varday na rohový kop, zahral túto štandardnú situáciu opäť Samuelčík priamo na hlavu kapitána Šebeša a ten svojim prvým gólom v sezóne rozhodol. Po góle hostia hru kontrolovali. Mohli svoje vedenie aj zvýšiť, ale Samuelčík niekoľko nádejných príležitostí nedotiahol do gólového konca.