Detva - Kremnica, 9. august 2009 + video + foto

11.08.2009 19:07

V tomto súboji sa stretol tím, ktorý v minulej sezóne zostúpil zo 4.ligy juh (MFK Detva) a pravidelný účastník 5.ligy (ŠKF Kremnica). Po úvodnej zahrievacej dvadsaťminútovke sa oba tímy, vzhľadom na úvod sezóny, rozohrali k veľmi dobrému výkonu. Domáci v 1.polčase hrozili najmä po štandardných situáciách. Za hostí odohral veľmi dobrý zápas hráč č.4 Adam Širáň, ktorý viackrát obišiel dvoch až troch domácich hráčov a nebezpečne zakončoval. V 43´min. sa po jednom z prienikov cez obranu Detvy rozhodol prihrať a hráč č.10 zakončoval akciu strelou do prázdnej brány - 0:1.

Hneď po rozohratí 2.polčasu opäť pohrozil Širáň, ale potom už prevzali taktovku zápasu domáci. Skúšali to po rohových kopoch, prienikmi do pokutového územia, strelami z diaľky i do brvna, ale všetko márne. Keď sa už zdalo, že hostia si odvezú cenné tri body, otočili domáci v priebehu posledných dvoch minút skóre na svoju stranu. Hostia aj napriek prehre zanechali v Detve sympatický dojem a ukázali, že v tejto sezóne majú šance bojovať o popredné priečky.