OŠK Stožok - OTJ Hontianske Nemce 1:3, 11. október 2009 + video + foto

13.10.2009 20:56

OŠK Stožok - OTJ Hontianske Nemce 1:3 (1:0)

 

Viac foto vo fotogalérii.

 

V Stožku sa na ťažkom, premočenom ihrisku hral veľmi kvalitný futbal, po ktorom sa hostia prepracovali na 1.miesto v tabuľke 1 bod pred Detvu.

Úvod stretnutia však patril domácim (čierne dresy), ktorí už zo svojej prvej šance v 3´minúte išli do vedenia. Stožok sa na mokrom povrchu lepšie pohyboval, hral viac vzduchom, kým hostia sa snažili presadiť najmä rýchlou kombinačnou hrou, čo bolo dosť náročné v týchto podmienkach. Po úvodnej štvrťhodine sa hra v poli vyrovnala, ale zmenu skóre nepriniesla.

Až po prestávke sa začali diať veci. V 56´min. zahrali hostia rohový kop, k lopte sa dostal pri zadnej žrdi stojaci útočník a nikým neatakovaný pohodlne vyrovnal. Už po minúte sa Nemce dostali aj do vedenia. Nakopnutú loptu podbehol inak pozorný domáci brankár Sliacky a hosťujúci hráč ju pohodlne zasunul do prázdnej brány. Boli to ,,smrteľné" údery pre Stožok, z ktorých sa už do konca stretnutia neprebral. Nemce úplne ovládli hru a v priebehu nasledujúcich 10 minút si vypracovali ďalšie štyri gólové príležitosti. V dvoch prípadoch zasiahol brankár Sliacky a v 59´min. odpustil domácim hlavný rozhodca stretnutia jasný faul v pokutovom území, po ktorom mal nasledovať pokutový kop pre Nemce a tiež červená karta pre domáceho obrancu. Naopak za oprávnené protesty bol do hľadiska vylúčený tréner Nemiec. Definitívne víťazstvo hostia spečatili krásnym gólom v 72´min. po výborne zahranom priamom kope. Hostia možno pridali aj štvrtý gól, ktorý však naša kamera nepotvrdila ani nevyvrátila. Po tejto akcii v 75´min. videl za HNS hráč Nemiec ČK. V závere neudržal nervy na uzde ani hráč Stožka Patrik Gondáš a po dvoch žltých kartách v rozpätí dvoch minút uvidel tiež ČK.

Po záverečnom hvizde videli diváci nielen oslavu H.Nemiec na počesť víťazstva, ale aj ospravedlnenie všetkých hráčov Stožka domácim divákom za slabý výkon v 2.polčase.

H.Nemciam zahral do karát výsledok Žarnovice, najväčšieho konkurenta v boji o 1.miesto, ktorá zaváhala v Kremnici a tak sa Nemce dostali po 10.kole na 1.miesto.

 

Ďalšie známe výsledky 10.kola

Brusno - Očová (zápas sa kvôli nespôsobilej hracej ploche preložil)

H.Hámre - Z.Slatina 3:2

Kremnica - Žarnovica 6:2

Detva - Dudince 7:1

Hrochoť - Kováčová 4:2

 

Anketa

Ku ktorej kategórii fanúšikov stránky www.futbalshviezdickou.sk patríte?

Hráč nad 20 rokov (394)
7%

Hráč od 15 do 20 rokov (735)
13%

Hráč od 12 do 15 rokov (847)
15%

Hráč do 12 rokov (2 851)
49%

Tréner nad 40 rokov (359)
6%

Tréner do 40 rokov (143)
2%

Rozhodca (85)
1%

Rodič hráča (145)
3%

Futbalový fanúšik (126)
2%

Iná kategória (81)
1%

Celkový počet hlasov: 5766

Surf.sk
Pozri.sk - vyhľadávač
Slovenský vyhľadávač BEST.SK
Pagerank změřil www.CZIN.eu