Po 1.kole lídrom Čadca, Lučenec zakopol s nováčikom, Zvolen vyhral regionálne derby

01.09.2010 22:36

1.kolo

Lučenec - Tvrdošín 0:1 (0:0)

Gól: 83´Daniel Mensár

Najväčšie prekvapenie v úvodnom kole sa zrodilo na pôde bývalého druholigistu z Lučenca, ktorý nezvládol vstup do súťaže a prehral s nováčikom z Tvrdošína. Pre tento klub je to jeden z najväčších výsledkov v histórii mládežníckeho futbalu v Tvrdošíne. O pamätná víťazný a premiérový gól hostí sa postaral Mensár 7 minút pred koncom. Výborný výkon podal gólman hostí Matej Cubinek a udržal si čisté konto.

Nová Baňa - Kremnička 6:0 (3:0)

Góly: 30´Tomáš Jenis - 1:0, 32´Tomáš Polc - 2:0, 39´Michal Kocian - 3:0, 52´Michal Kocian - 4:0, 59´Michal Kocian - 5:0, 78´Andrej Tisovský - 6:0

Ďalšiemu nováčikovi súťaže sa až tak nedarilo. S popredným tímom 3.ligy držal krok iba prvú polhodinu, potom domáci vsietili za 9 minút 3 góly a bolo po zápase. V ďalšom priebehu to už bola len otázka akým skóre sa duel skončí. Hattrick dosiahol Michal Kocian a čisté konto si pripísal Dávid Strieška. Kremnička si bude na 3.ligu musieť najprv zvyknúť. Vyrovnať sa s rozdielom troch súťaží bude veľmi náročné.

Bytča - Bánová 1:2 (0:1)

Góly: 15´Lukáš Knapec - 0:1, 80´Igor Drgonec - 1:1, 82´Juraj Mráz - 1:2

Bánová si vezie z Bytče cenné tri body. Domácich môže mrzieť nepozornosť po vyrovnávajúcom góle, ktorá ich pripravila o bod. Bánová opäť potvrdila, že patrí k najlepším tímom 3.ligy už dlhé roky.

Námestovo - Badín 3:1 (1:1)

Góly: 42´Patrik Tužinský - 0:1, 43´Michal Čiernik - 1:1, 58´Michal Korman - 2:1, 77´Adam Hrkel - 3:1

V šlágri 1.kola sa stretol štvrtý tím minulej sezóny s tretím. O zápase rozhodol záver 1.polčasu, kedy sa hostia dostali do vedenia, ale domáci už o minútu vyrovnali. Ktovie ako by sa vyvíjala situácia, keby Badín udržal do prestávky vedenie 1:0. Ale futbal sa nehrá na keby. Námestovo bolo v 2.polčase predsa len lepším tímom, dvomi gólmi strhlo vedenie na svoju stranu a pripísalo si cenné víťazstvo proti kvalitnému tímu.

Dolný Kubín - Kysucké Nové Mesto 1:0 (0:0)

Gól: 56´Matúš Brišák - 1:0

Dolný Kubín potvrdil na úvod úlohu favorita, ale poriadne sa natrápil. Hostia podali sympatický výkon, ale nenašli recept na domáceho gólmana Adriána Drigeľa. Dolný Kubín sa už tradične rozbieha v súťaži pomaly, ale tentoraz získal tri body.

Liptovský Mikuláš - MFK Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 35´Miroslav Pastva - 1:0, 70´Albín Stankoviansky - 2:0, 89´Filip Legerský z 11m - 3:0

Nečakane jasný výsledok sa zrodil na Liptove. Hostia pôsobili ešte v minulom roku v 1.dorasteneckej lige, ale na popredný tím 3 ligy nestačili. Domácich upokojil úvodný gól Pastvu a aj keď hosťom nemožno uprieť snahu, Liptáci kontrolovali priebeh duelu. V závere pridali ešte dva góly a nakoniec vyhrali rozdielom triedy. Čisté konto si pripísal domáci brankár Matúš Macík.

Zvolen - Žiar nad Hronom 2:1 (0:1)

Góly: 32´Róbert Neuschl - 0:1, 53´René Paraj - 1:1, 79´Michal Špekker - 2:1

Najväčší favorit súťaže a ašpirant na postup Zvolen vydrel derby zápas so Žiarom. Hostia podali koncentrovaný výkon a zaskočili Zvolen. Keď dal v 35´min. Neuschl úvodný gól nevyzeralo to s domácimi práve najlepšie, ale po prestávke pridali a otočili priebeh. Gólmi Paraja a Špekkera porazili Žiar 2:1 a získali povinné tri body na ceste do 2.ligy.

Čadca - Fiľakovo 7:0 (1:0)

Góly: 8´Ján Hlava - 1:0, 52´Marek Gavlák - 2:0, 61´Ľubomír Pavolko - 3:0, 64´Jozef Gavlas - 4:0, 67´Erik Hunčík (brankár) z 11m - 5:0, 78´Lukáš Čačurák - 6:0, 84´Jozef Gavlas - 7:0

Jednoznačná záležitosť Čadce, ale Fiľakovo sa držalo až do druhého gólu v 52´min. Potom domáci spustili gólostroj, ktorý sa zastavil na čísle 7. Domáci brankár Erik Hunčík okrem vychytanej nuly pridal aj gól z penalty a Jozef Gavlas skóroval dvakrát. Čadca sa týmto vysokým víťazstvom dostala na čelo 3.ligy po 1.kole