Po 3.kole na čele nový líder z Rajca, Raková prvýkrát zakopla, Terchová a Závažná Poruba stále bez bodu, najlepší strelci Dvorský z Černovej a Makuka z Hôrok

24.08.2010 12:38

Lietavská Lúčka - Polom Raková 4:1 (0:1)

Góly: 9´Dávid Gulčík z 11m - 0:1, 52´Gabriel Pupiš - 1:1, 82´Martin Kormanec - 2:1, 82´Martin Kormanec - 3:1, 84´Šimon Masný - 4:1

Raková cestovala do Lietavskej Lúčky v pozícii lídra súťaže v značne oslabenej zostave, keď jej chýbalo až 6 hráčov základnej zostavy na čele s kanonierom Golisom. V bráne hostí debutoval Baránek a svoju prvú príležitosť dostali aj krajní obrancovia Pastorek a Klus. Prvý polčas sa začal pre hostí veľmi dobre. Už v 5´min. sa dostal do veľkej príležitosti Čišecký, ale obrana domácich ešte odvrátila nebezpečenstvo. O tri minúty nariadil hlavný rozhodca pokutový kop po faule na prenikajúceho Križeka a Gulčík poslal s prehľadom hostí do vedenia. Domáci mali potom viac z hry, ale pozornú obranu Rakovej v 1.polčase neprekonali. Po zmene strán nastúpili hostia s menšou koncentráciou, začali robiť chyby a domáci ich dostali pod tlak. Domáci sa nakoniec dočkali vyrovnania po situácii zaváňajúcej ofsajdom, presadil sa Pupiš. Po vyrovnávajúcom góle sa začal hrať otvorený futbal, domáci boli stále viac nebezpečnejší a v priebehu úseku medzi 70´min. a 80´min. rozhodli o osude duelu a pripísali si druhé víťazstvo v ročníku a získali cenný skalp lídra súťaže.

Góly: 1´Daniel Filčák - 1:0, 3´Viktor Švidroň - 1:1, 35´Ľubomír Trnovský - 1:2, 50´Michal Sliacky - 1:3, 57´Tomáš Kendera - 1:4, 87´Tomáš Kendera - 1:5

Zápas na kvalitnom trávniku za pekného počasia začali lepšie domáci. Už v 1´min. Sliače neodvrátili center pred bránu čo využil Daniel Filčák na strelenie vedúceho gólu – 1:0. Hostia odpovedali veľmi rýchlo. V 3´min. obišiel po ľavej strane troch obrancov Viktor Švidroň a prudkou strelou pod brvno vyrovnal – 1:1. Sliačania boli lepší vo všetkých činnostiach a bolo len otázkou času, kedy sa to prejaví aj na skóre. Stalo sa tak v 35´min., keď Kendera ideálne vysunul Ľubomíra Trnovského, ten bežal sám na bránu a rutinérský obstrelil brankára Goča – 1:2. Sliače neustále zamestnávali domácu obranu a najmä Martin Sliacky únikami po ľavej strane „zásoboval“ útočníkov centrami. Po prestávke v 50´min. sa prekľučkoval Dano Frič cez celú obranu domácich, ideálne nahral Michalovi Sliackemu a ten do prázdnej brány nemal problém zvýšiť už na 1:3. O sedem minút nato ušiel po pravom krídle Tomáš Kendera a krížnou prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 1:4. V poslednej štvrťhodinke sa väčšina hráčov zameriavala viac na strelenie gólu ako na bránenie, čo využívali domáci na rýchle brejky, vtedy sa vyznamenal brankár Sliačov Marek Klačan niekoľkými bravúrnymi zákrokmi. V 87´min. Tomáš Kendera sa šikovnou kľučkou zbavil obrancu a prudkou strelou zo šiestich metrov uzavrel skóre na konečných 1:5. V záverečnej minúte obišiel striedajúci Lako troch obrancov, no jeho strelu z uhla brankár vyrazil. Sliače si pripísali prvú výhru v súťaži, odrazili sa od dna tabuľky kam posunuli svojho súpera.

Máj Černová - Baník Stráňavy 5:2 (3:1)

Góly: 4´Lukáš Frolo - 1:0, 38´Ján Dvorský - 2:0, 42´Ján Dvorský - 3:0, 44´Dávid Mičenec - 3:1, 56´Marek Pindura - 4:1, 68´Radoslav Lončík - 4:2, 82´Jozef Tulinský z 11m - 5:2

Domáci potvrdili suverénne úlohu favorita, pripísali si druhú výhru v druhom zápase sezóny a pokračujú v ceste za zlatým hattrickom v 4.lige. Černová je v súčasnosti predsa len niekde inde ako Stráňavy, ktoré síce doteraz neprehrali, ale skôr sa očakáva ich miesto v strede tabuľky.

Rajec - Trstená 2:1 (1:0)

Góly: 7´Michal Dubovan - 1:0, 81´Michal Dubovan - 2:0, 88´Andrej Sobek z 11m - 2:1

Rajec pokračuje vo výborných výkonoch a po tesnej výhre nad nováčikom sa stal novým lídrom súťaže. Hostia ako sa zdá po úvodnom debakli  v Černovej 0:6 zlepšili svoju hru. Už v priebehu týždňa zdolali v dohrávke na vlastnom ihrisku Terchovú 4:2 a v Rajci podali azda svoj najlepší výkon v súťaži a poriadne potrápili favorita.

Terchová - Predmier 0:4 (0:3)

Góly: 25´Lukáš Čička - 0:1, 26´Martin Šimoník - 0:2, 41´Lukáš Čička - 0:3, 66´Lukáš Čička - 0:4

Domáci utrpeli ďalšiu vysokú prehru a sú spoločne so Závažnou Porubou bez bodu na chvoste súťaže. Terchová nielen že čaká na prý bod, ale na domácom ihrisku ešte v novej sezóne nevsietila ani gól. Má na konte dve kruté porážky 0:4 a keďže neuspela ani v týždňovej dohrávke v Trstenej pravdepodobne ju čaká ťažká sezóna. Hostia môžu byť spokojní odohrali zatiaľ iba dva zápasy na ihriskách súperov a majú 3 body čo je určite pozitívna bilancia pred prvým domácim zápasom proti lídrovi z Rajca. Čisté konto vychytal Alexander Vaculík.

Krásno - Liptovský Hrádok 3:1 (1:1)

Góly: 7´Juraj Harich - 0:1, 45´Branislav Macura - 1:1, 51´Boris Kopásek - 2:1, 89´Peter Zaťovič - 3:1

Krásno sa revanšovalo za nepresvedčivý výkon z minulého kola na ihrisku Stráňav. Udržalo si kontakt so špičkou ligy, ale ak sa tam chce udržať musí už zlepšiť hru aj na ihriskách súperov a hlavne tam bodovať. Liptovský Hrádok by zrejme najradšej zabudol na túto krutú prehru. Je to zatiaľ mužstvo dvoch tvárí. Pred týždňom rozdrví Oravskú Jasenicu 6:1 a potom vybuchne v Krásne. Stabilizácia formy je zrejme to, na čom budú v Hrádku pracovať.

Oravská Jasenica - Družstevník Hôrky 5:4 (3:3) - Jakub Prielomek

Góly: 1´Stanislav Makuka - 0:1, 12´Stanislav Makuka - 0:2, 17´Stanislav Makuka - 0:3, 23´Stanislav Kavoň z 11m - 1:3, 35´Karol Graňák - 2:3, 42´Stanislav Kavoň - 3:3, 77´Pavol Katrenčík vlastný - 3:4, 83´Michal Zanovit - 4:4, 84´Jakub Prielomek - 5:4

Domáci sa postarali o najväčšie prekvapenie kola, keď dokázali poraziť po divokom priebehu bývalého účastníka 3.ligy. Oravan nastúpil do tohto stretnutia s vedomím, že v dvoch zápasoch ešte nebodoval a to mu zväzovalo nohy. Navyše už v 17 min. prehrával 0:3 !!! Ale prejavila sa sila mužstva a Oravan do polčasu stihol ešte vyrovnať. Druhý polčas sa hralo iba na jednu bránu. Domáci búšili do súpera, ale vyhoreli na koncovke. Naopak hostia vyťažili z minima maximum a v 77 min. sa opäť dostali do vedenia. Oravan neskladal zbrane a odmenou mu bola 83 min., kedy striedajúci hráč vyrovnal. Lenže domácim bod nestačil a už o 2 min. rozhodol o víťazstve domáci kapitán. Oravan už potom s prehľadom udržal výsledok a pripravil favoritov prvú prehru v súťaži.