Predohrávané 14.kolo - Námestovo naďalej vedie, Zvolen v derby len remizoval, Kremnička opäť vysoko prehrala, Kendy z Bytče sa dostal na čelo strelcov vďaka hattricku proti Kremničke

20.10.2010 23:49

14.kolo

Bytča - Kremnička 6:1 (3:0)

Góly: 8´Peter Kendy z 11m - 1:0, 37´Jakub Malík - 2:0, 45´Jakub Malík - 3:0, 58´Peter Kendy z 11m - 4:0, 62´Filip Čička - 5:0, 69´Matúš Kováč - 5:1, 80´Peter Kendy - 6:1

Námestovo - Fiľakovo 4:0 (2:0)

Góly: 15´Rastislav Jagnešák z 11m - 1:0, 34´Tomáš Zboroň - 2:0, 65´Rastislav Jagnešák z 11m - 3:0, 89´Rastislav Jagnešák - 4:0, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Zvolen - MFK Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 60´Marek Kysel - 0:1, 82´Peter Koska - 1:1

Nová Baňa - Tvrdošín 2:0 (1:0)

Góly: 27´Michal Kocian - 1:0, 51´Michal Kocian - 2:0, čisté konto udržal Dávid Strieška

Lučenec - Kysucké Nové Mesto 2:0 (0:0)

Góly: 71´Tomáš Dóša - 1:0, 85´Lukáš Heuser - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Liptovský Mikuláš - Dolný Kubín 4:1 (3:1)

Góly: 8´Filip Legerský - 1:0, 9´Vladimír Jašica - 1:1, 13´Ivan Kmeť - 2:1, 45´Ľubomír Pepich - 3:1, 65´Michal Uram - 4:1

Čadca - Žiar nad Hronom 0:1 (0:0)

Góly: 71´Peter Hlaváč - 0:1, čisté konto udržal Jakub Siekela

Dohrávka 14.kola

Badín - Bánová 5:1 (1:0)

Góly: 23´Peter Šipula - 1:0, 63´Ľubomír Willwéber - 2:0, 64´Martin Hikaník z 11m - 2:1, 75´Róbert Kútik - 3:1, 86´Ľubomír Willwéber - 4:1, 87´Tomáš Faltáni - 5:1

Dôležitý zápas zvládli domáci na výbornú. Od úvodu diktovali tempo hry a pritlačili Bánovú na jej polovicu. Dlho sa im však nedarilo pretaviť prevahu do gólov. Z množstva šancí v 1.polčase sa ujala iba strela Šipulu. Keď zvýšil Willwéber v 63´min. na - 2:0 akoby to Badín uspokojilo. Podcenil následnú akciu hostí, ktorá skončila faulom v pokutovom území. Nariadenú penaltu premenil Hikaník a vrátil Bánovú do zápasu. Ale iba na 10 minút, lebo kapitán Kútik vsietil 15 minút pred koncom zlomový tretí gól Badína. V závere ešte zvýraznili výhru domácich dvoma gólmi Willwéber a Faltáni. Badín zvládol ďalší súboj a v tabuľke neustále stúpa.