Predohrávané 29.kolo - Lučenec aj napriek prehre udržal 1.miesto, do hry o postup sa vrátilo Kysucké Nové Mesto i Liptovský Mikuláš, Kremnička bol blízko k prvej výhre, ale napokon len remizovala, bez zmien na čele tabuľky strelcov

16.08.2011 20:34

29.kolo - predohrávané

Kysucké Nové Mesto - Lučenec 3:2 (1:1)

Góly: 32´Adam Lelák - 0:1, 44´Peter Vavrek - 1:1, 48´Marek Belaník - 2:1, 71´Patrik Štefunda - 3:1, 72´Adam Lelák - 3:2

Šláger kola priniesol výborný futbal, ktorému museli prítomní diváci zatlieskať. Hostia od úvodu potvrdzovali, že nie náhodou vedú súťaž. Hrali pozorne v obrane a vyrážali do nebezpečných brejkov, s ktorými mala domáca obrana veľa starostí. V 32´min. už Lučenec išiel do vedenia, keď na konci gólovej akcie bol Lelák - 0:1. Dôležitý moment zápasu sa odohral minútu pred prestávkou. Lučenec neubránil Vavreka, ktorý dostal loptu do siete a vyrovnal na - 1:1. Tento gól výrazne nakopol domáci tím, ktorý by sa v prípade zisku 3 bodov, bodovo dotiahol na svojho súpera. Od úvodných sekúnd 2.polčasu sa zahryzol do Lučenca a aktivitu pretavil do vedúceho gólu už v 48´min. Belaník - 2:1. Lučenec musel otvoriť hru a začal sa hrať rýchly futbal s akciami na obe strany. Keď sa domácemu Štefundovi podarilo v 71´min. zvýšiť na - 3:1, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže o minútu vrátil lídra do zápasu svojim druhým gólom Lelák - 3:2. V záverečných minútach hostia v snahe vyrovnať pritlačili Kysučanov, ale ich snaha bola márna. Domáci si pripísali 3 body, znamenajúce posun v tabuľke na 2.miesto a bodovo sa dotiahli na práve stále vedúci Lučenec.

Fiľakovo - Námestovo 2:2 (1:0) - dohrávka z 15.6.2011

Góly: 29´Dominik Baláž z 11m - 1:0, 81´Tomáš Zboroň - 1:1, 84´Rastislav Jagnešák z 11m - 1:2, 90´Štefan Rubint - 2:2

Námestovo mohlo v prípade víťazstva v dohrávke definitívne oslavovať postup do 2.ligy. Lenže Fiľakovo sa vzchopilo k jednému z najlepších výkonov v sezóne a favoritovi bolo vyrovnaným súperom. Fiľakovci prečkali úvodný nápor lídra súťaže a v 29´min. sa nečakane dostali do vedenia. Z bieleho bodu sa nemýlil Baláž - 1:0. Námestovo potom zavrelo svojho súpera na jeho polovicu, ale gólový efekt to neprinieslo. Až v samom závere sa diváci dočkali dramatickej gólovej zápletky. V 81´min. vyrovnal Zboroň - 1:1 a o 3 minúty sa kopala penalta aj pre Námestovo. 17.gólom sezóny stanovil Jagnešák skóre na - 1:2. V tejto chvíli už Námestovo postupovalo, ale oslavy oddialil v poslednej minúte domáci Rubint vyrovnávajúcim gólom - 2:2. Námestovo si teda musí na definitívne potvrdenie 1.miesta počkať do posledného kola. Privíta v ňom na domácom ihrisku poslednú Kremnička a potrebuje získať bod.

Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1)

Góly: 37´Jozef Grieš - 0:1, 51´Jakub Kúkol - 0:2, čisté konto udržal Matúš Macík

Liptáci podali v Dolnom Kubíne zodpovedný, kolektívny výkon a pripísali si zaslúžené 3 body. Domáci boli počas celého zápasu pomalší a väčšinu zápasu sa len bránili. Dosť dlho ich držal nad vodou výbornými zákrokmi brankár Drígeľ, ale v 37´min. už nestačil na koncovku Grieša - 0:1. Na začiatku 2.polčasu pridali hostia poistku v podobe gólu Kúkola - 0:2 a potom už s prehľadom odohrali zostávajúce minúty. Liptáci sa výhrou posunuli na 3.miesto tabuľky a po zaváhaní Lučenca majú navyše šancu aj na 1.miesto, pretože ich čaká ešte dohrávka v poslednej Kremničke.

Bánová - Badín 0:1 (0:0)

Góly: 62´Ľubomír Willwéber - 0:1, čisté konto udržal René Zamboj

Badín si strieda 5.miesto so Zvolenom ako na hojdačke. V minulom kole ho stratil a po výhre v Bánovej sa na 5.miesto opäť vrátil. Bánová po sérii niekoľkých výborných výkonov prehrala druhý domáci zápas v rade a nevyužila asi poslednú šancu skončiť v sezóne na lepšom ako 8.mieste. Vyrovnaný zápas rozhodol v prospech hostí jeden z najlepších hráčov ligy Willwéber v polovici 2.polčasu. Tento hráč, ktorý na jar pravidelne nastupuje aj za A-tím Badína podáva výborné výkony a je hlavným ťahúňom Badína.

Žiar nad Hronom - Čadca 0:3 (0:0)

Góly: 64´Jozef Gavlas - 0:1, 89´Patrik Jarabica - 0:2, 90´Ľuboš Kuric - 0:3, čisté konto udržal Matúš Pohančaník

V Žiari sa zrodilo najväčšie prekvapenie kola. Domáci nezvyknú púšťať body na domácom ihrisku, ale zápas s Čadcou im vyslovene nevyšiel. V 1.polčase mali územnú prevahu, ale nedokázali z nej vyťažiť vedúci gól. Naopak po prestávke vyliezli z ulity hostia a smerom dopredu boli nebezpečnejší. Rozhodujúci okamih sa odohral v 64´min. Domáca obrana neubránila nebezpečného strelca Gavlasa a bolo - 0:1. Zúfalý nápor domácich v poslednej polhodine zápasu bol kŕčovitý a vyrovnanie nepriniesol. Naopak v závere ešte hostia dvoma gólmi poistili nečakané, ale zaslúžené víťazstvo, ktorým si udržali 10.miesto v priebežnej tabuľke.

MFK Banská Bystrica - Zvolen 2:1 (1:1)

Góly: 4´Matej Babic - 0:1, 38´Patrik Murín - 1:1, 63´Andrej Bánovský - 2:1

MFK začalo aj ďalší jarný zápas, pred peknou návštevou 100 divákov, vlažne a už v 4´min. inkasovalo gól od Babica - 0:1. V tej chvíli to vyzeralo, že domáci nadviažu na slabé jarné výkony, ale opak bol pravdou. Postupom času sa dostali do hry a k záveru polčasu už prebrali iniciatívu. Výsledkom toho bol vyrovnávajúci gól Murína v 38´min. - 1:1. Po prestávke pokračoval zlepšený výkon domácich, ktorý korunoval vedúcim gólom v 63´min. Bánovský - 2:1. Zvolen sa v ďalšom priebehu nezmohol na odpoveď a po sérii nepriaznivých výsledkov si domáci po zlepšenom výkone pripísali konečne 3 body. Tie by mali tímu pomôcť najmä po psychickej stránke.

Tvrdošín - Nová Baňa 2:1 (2:0)

Góly: 7´Matúš Gregorec - 1:0, 40´Tomáš Badár - 2:0, 87´Tomáš Jenis - 2:1

Tvrdošín vyhral druhý domáci zápas v rade a potvrdzuje, že má jednoznačne kvalitu na 3.ligu. Proti Novej Bani to potvrdil najmä v 1.polčase, v ktorom si vypracoval dvojgólový náskok a nebyť brankára hostí, mohol byť aj vyšší. S množstva šancí sa ujali strely Gregorca a Badára. Po prestávke sa domáci zamerali na udržanie náskoku, čo im aj dlho vychádzalo. 3 minúty pred koncom priniesol do zápasu malú zápletku kontaktným gólom najlepší jarný strelec Novej Bani Jenis - 2:1, ale to bolo zo strany hostí všetko.

Kremnička - Bytča 3:3 (2:1)

Góly: 13´Patrik Skotnický - 0:1, 17´Jozef Halaj - 1:1, 35´Daniel Varga - 2:1, 61´Tomáš Kocka - 3:1, 70´Ivan Lulák - 3:2, 85´Ivan Lulák z 11m - 3:3, v 90´min. nepremenil domáci hráč Tomáš Kocka za stavu - 3:3 pokutový kop

Kremnička veľmi túži aspoň po jednej výhre v sezóne. Proti zostupom ohrozenej Bytči na to mala ideálnu príležitosť. Postavila to najsilnejšie čo má k dispozícii, ale aj tak je ušiel úvod zápasu. V 13´min. obrana domácich zaspala a Skotnický pohotovo otvoril skóre - 0:1. Lenže rovnakých chýb sa nevyvarovala ani obrana hostí a v 17´min. vyrovnal Halaj - 1:1. Pred peknou návštevou 100 divákov, ktorá prinútila domácich k výkonu na hranici svojich možností, dostal Kremničku do vedenia v 35´min. Varga - 2:1. Po prestávke pokračoval sympatický výkon domácich a Kocka zvýšil po hodine hry už na - 3:1. Lenže potom nepochopiteľne Kremnička poľavila a vrátila hostí do zápasu. V 70´min. Lulák znížil - 3:2 a v 85´min. sa ten istý hráč postaral premenenou penaltou o vyrovnanie - 3:3. V hektickom závere dostali výhodu penalty aj domáci, ale Kocka ju nepremenil. Kremnička si tak pripísala druhý bod v súťaži a stále čaká na svoju prvú výhru. Bytča zachránila aspoň bod, aj keď určite chcela tri a Fiľakovu odskočila na 2 body.