Prípravný zápas

31.07.2009 17:25

FK 34 Brusno - FK 09 Bacúch 2:1 (1:0)

Včera 30. júla sa o 17:15 odohral prípravný zápas dorastu medzi Brusnom (5.liga) a Bacúchom (1.trieda).

Zostavy:

FK 34 Brusno

Citara - Kováčik (60´Piliar), Šebeš, B.Sáliš, Ďuriančik (75´Hraško) - Lihan (46´Petrík), Samuelčík (55´Pšenko), Dutka, Kelemach - Gallo (55´Uhrík), Šagát

FK 09 Bacúch

Lepko (46´Mucha) - Pôbiš, Fodor, Chovanec, Senko - Bubeliny, Horanský, Švantner, Libič - Krajčí, Berata (Martinec, Jankov)

Góly: 35´Gallo, 80´Šagát vs. 53´Jankov

V zápase priemernej úrovne, kde najmä na domácich bolo poznať, že po odchode 6 hráčov z minulej sezóny (Lehocký, Petrík, Citara, Fronc, Knižka a Marko) ešte stále hľadajú optimálnu zostavu, videli diváci vyrovnaný priebeh. V 1.polčase začali lepšie domáci, ale Šagát, Samuelčík, Dutka (trafil brvno) ani Gallo svoje šance nepremenili. Gallo sa napokon predsa len dočkal a vo svojom prvom stretnutí za dorast otvoril v 35´min. skóre duelu pohotovou strelou zo skrumáže. Pár minút po góle zahodil obrovskú šancu Kelemach (bol sám pred brankárom, ale z 5 metrov loptu prudko napálil do výborne chytajúceho Lepka). Ako sa neskôr ukázalo, zahodené šance domácich veľmi mrzeli. V 40´min. pohrozil útočník hostí domácej obrane únikom a zastavil ho až Kováčik sporným zákrokom.

Druhý polčas začali hostia koncentrovanejšie a po ďalšej kolmej prihrávke za obranu Brusna sa zoči voči Citarovi už Jankov presadil. Vyrovnanie prinieslo nervozitu na kopačky domácich hráčov. Nedokázali sa sústrediť na kombinačnú hru, ktorá ich zdobila v 1.polčase. Nervozita sa ešte vystupňovala niektorými spornými verdiktmi rozhodcu, ktorý vyvolal aj konflikt medzi hráčmi. Treba však priznať, že hráči na oboch stranách si nemôžu dovoliť používať vulgárne výrazy na adresu rozhodcu, lebo v súťažných zápasoch sa im to môže kruto vypomstiť. Mali by si uvedomiť, že tvoria tím a že potrestaný jednotlivec potrestá celý tím. Keď sa už zdalo, že tímy sa rozídu remízou, prejavil svoje kanonierske schopnosti Tomáš Šagát a v 80´min. rozhodol o zápase. Bol to ,,Šegiho" šiesty gól v treťom prípravnom zápase.

Chlapci z Bacúcha podali sympatický výkon a ak budú aj naďalej na sebe tvrdo pracovať, majú šancu a potenciál zahrať si v V. lige. Budeme radi, ak nám o svojich zápasoch napíšu a poinformujú nás, ako sa im darí v súťaži.