Podrobný sumár zápasov 1. a 2.kola V.ligy dorast - skupina A + výsledky 3.kola aj s aktuálnou tabuľkou, najlepším strelcom po 2.kole je Šimaliak zo Skalitého

25.08.2010 18:45

1.kolo

Strečno - Radoľa 4:4 (2:0)

Góly: 19´Dominik Mojský - 1:0, 40´Jakub Ďuriš - 2:0, 52´Peter Samec - 3:0, 59´Ondrej Ščamba - 3:1, 64´Ondrej Ščamba - 3:2, 70´Ján Gajdošík - 3:3, 73´Richard Willinger - 4:3, 88´Ján Gajdošík - 4:4

Zborov nad Bystricou - ŠK Belá 0:1 (0:1)

Góly: 43´Jozef Vrábel - 0:1

V súboji štvrtého tímu z minulej sezóny, ktorý doma neprehral v sezóne 2009/2010 ani zápas rozhodol jediný gól hosťujúceho Vrábeľa tesne pred prestávkou. Hostia tak vykročili za návratom do 4.ligy veľmi dôležitým víťazstvom. Pomohol im k tomu čistým kontom gólman Micic.

Turzovka - Staškov 0:0

Na úvod odohrali oba tímy opatrnú partiu a po bezchybnom výkone oboch brankárov, domáceho Niníka i hosťujúceho Slíža, sa zrodila bezgólová remíza.

Skalité - Čierne pri Čadci 2:4 (2:1)

Góly: 5´Lukáš Krenželák - 0:1, 11´Tomáš Šimaliak - 1:1, 39´Tomáš Šimaliak - 2:1, 56´Michal Šnirc - 2:2, 74´Michal Šnirc - 2:3, 90´Juraj Cyprich

Na úvod videli diváci v Skalitom poltucet gólov. Hostia sa rýchlo ujali vedenia, ale do prestávky dostal do vedenia Skalité dvoma zásahmi Šimaliak. Po prestávke zavelil k obratu kapitán hostí Šnirc a v závere poistil cennú výhru nováčika Cyprich.

Svrčinovec - Rosina 0:5 (0:2)

Góly: 27´Branislav Knapec - 0:1, 31´Branislav Knapec - 0:2, 64´Pavol Židek - 0:3, 84´Lukáš Gavuliak - 0:4, 88´Pavol Židek - 0:5

Jednoznačná záležitosť Rosiny, ktorú viedli kapitán Židek a Knapec, obaja dali po dva góly. Čisté konto vychytal Patrik Ninik. Domáci boli asi ešte mysľou na dovolenke a na úvod utrpeli krutú prehru.

Kotešová - Čadca B 2:3 (2:1)

Góly: 5´Peter Kmeť z 11m - 1:0, 8´Jakub Beniač - 2:0, 28´Andrej Tremboš - 2:1, 48´Michal Faťara - 2:2, 53´Michal Faťara - 2:3

Domáci nováčik začal sezónu impozantne. Už vo 8´min. viedla Kotešová - 2:0 a s béčkom Čadce to nevyzeralo najlepšie. Lenže ešte do polčasu zavelil k obratu Tremboš a po prestávke sa o dokonalý obrat postaral dvoma gólmi Faťara. Nováčik podal v 1.kole sympatický výkon, ale napokon sa prejavili väčšie skúsenosti hostí.

Dolný Hričov - Podvysoká 6:1 (1:0)

Góly: 8´Ján Turek - 1:0, 47´Michal Cigánik - 2:0, 70´Ján Turek - 3:0, 71´Igor Turták - 4:0, 82´Marek Byrák - 4:1, 85´vlastný Jakub Gulčík - 5:1, 90´Maroš Kramara - 6:1

Dolný Hričov sa vysokou výhrou nad Podvysokou dostal na čelo súťaže po 1.kole. Po vyrovnanom 1.polčase, zasypal svojho súpera v tom druhom piatimi gólmi, hostia zaznamenali iba čestný úspech a určite by najradšej zabudli na tento zápas.

2.kolo

Čadca B - Dolný Hričov 2:2 (2:2)

Góly: 4´Michal Faťara - 1:0, 14´Rudolf Laš z 11m - 2:0, 17´Ján Turek - 2:1, 37´Igor Turták - 2:2

Rosina - Turzovka 0:2 (0:2)

Góly: 37´Anton Ramšák - 0:1, 44´Marek Roman - 0:2, čisté konto udržal František Niník

Belá - Svrčinovec 1:2 (1:2)

Góly: 14´Henrich Benko - 0:1, 16´Jozef Čepec - 0:2, 40´Roman Daniška - 1:2

Čierne pri Čadci - Podvysoká 3:1 (1:1)

Góly: 17´Michal Chrobák - 0:1, 29´Frederik Tatarka - 1:1, 61´Peter Staňo - 2:1, 75´Frederik Tatarka - 3:1

Rado
ľa - Zborov nad Bystricou 2:2 (2:0)

Góly: 14´Patrik Žúbor z 11m - 1:0, 26´Erik Kováč - 2:0, 58´Jakub Kučerík - 2:1, 60´Peter Pagáč - 2:2

Zborov po úvodnej domácej prehre potreboval bodovať, ale v úvode to tak nevyzeralo. Po polhodine viedla Radoľa už 2:0 a vyzeralo to na jej jasnú výhru. Hosťom sa podarilo v 2.polčase v rozpätí troch minút nečakane vyrovnať a pripísali si prvý bod v súťaži.

Staškov - Kotešová 1:0 (0:0)

Góly: 48´Jakub Slúka - 1:0

Kotešová podala kvalitný výkon aj pri svojom debute na ihrisku súpera, ale opäť tesne prehrala. O výsledku rozhodol gól Slúku tesne po prestávke. Staškov si už dokázal vedenie udržať aj vďaka čistému kontu Miroslava Baduru. Domáci si pripísali prvú výhru, hostia druhú tesnú prehru v súťaži.

Skalité - Strečno 2:1 (2:1)

Góly: 8´Marek Ďuriš - 0:1, 9´Tomáš Šimaliak - 1:1, 18´Marek Kotschy - 2:1

Všetko podstatné sa v Skalitom udialo v prvých 20.minútach. Hostia išli dovedenia vo 8´min. zásluhou Ďuriša, domáci bleskovo odpovedali o minútu zásluhou kanoniera Šimaliaka a rozhodnutie zabezpečil o necelých desať minút Kotschy. Skalité sa revanšovalo za úvodnú domácu prehru s Čiernym pri Čadci, naopak pre hostí to bol súťažný debut.

Najlepší strelec súťaže po 2.kole - Tomáš Šimaliak - Slovan Skalité - 3 góly

Výsledky 3.kola

Zborov nad Bystricou - Skalité 2:0, Svrčinovec - Radoľa 2:4, Turzovka - Belá 4:0, Kotešová - Rosina 4:2, Strečno - Čierne pri Čadci 3:1, Dolný Hričov - Staškov 2:1, Podvysoká - Čadca B - výsledok nepoznáme