1.kolo - Fantastický štart Martina vo Vranove, Ďanovský dal hattrick, nováčik z Lučenca zdolal rezervu Prešova gólom Váradiho, béčko Dukly vezie z Popradu 3 body, Námestovo s Podbrezovou B nerozhodne, Liptáci zdolali Stropkov + video zo zápasu

08.08.2012 23:19

1.kolo - 4. a 5.8.2012

Vranov - Martin 1:5 (0:3)

Góly: 2´Michal Mráz - 0:1, 4´Milan Liháň - 0:2, Radoslav Ďanovský - 0:3, 60´Stanislav Soták - 1:3, 83´Radoslav Ďanovský - 1:4, 85´Radoslav Ďanovský - 1:5

Hostia nastúpili vo veľkom štýle, keď približne v 2.min krásnou strelou z 18m dál gól Mráz. Domáci sa nepoučili a o 2 min. prišiel rohový kop a hostia ho využili po krásnom výskoku Liháňa. Hostia hrali uvoľnene a zvýšili svoj náskok po dlhej kolmici, kde brankár pochybil a z nemožného uhla skóroval Ďanovský. Po tomto góle hostia kontrolovali svoj náskok aj keď domáci nevyužili niekoľko sľubných šancí. Druhy polčas začali lepšie domáci mali niekoľko šancí. Okolo 60 min. jednu z nich využili. Potom sa pokúšali s výsledkom niečo ešte spraviť no nepodarilo sa im to a na druhej strane sami inkasovali. Keď v 83 min. Ďanovský od polky prebral loptu a pomedzi 3 hráčov skóroval. O 2 min. neskôr Ďanovský potvrdil svoj neskutočne vynikajúci zápas, keď z pravej strany prišiel center a hlavou nedal gólmanovi šancu. Zápas sa už iba dohrával.

Poprad - Dukla Banská Bystrica B 0:1 (0:0)

Góly: 89´Michal Chovan - 0:1, čisté konto udržal Spodniak

Lučenec - Prešov B 1:0 (1:0)

Góly: Arpád Váradi - 1:0

Giraltovce - Lokomotíva Košice 0:1 (0:1)

Góly: Fábry

Košice B - Jupie Banská Bystrica Podlavice 2:0 (0:0)

Góly: 10´Vysočan - 0:1, 84´Jozef Poništiak - 1:1

Hodnotenie Ivana Klusačeka (asistenta Podbrezovej B)

Po troch týždňoch letnej prípravy začalo hlavné obdobie a s ním samozrejme aj majstrovské zápasy. Podľa vylosovania sme na prvý majstrovský zápas vycestovali do Námestova, kde sme v upršanom počasí narazili na technický výborne vybaveného súpera, ktorý nás v prvých minútach zatlačil na našu polovičku. Keďže nepremenil 3 vyložené šance, prišla v 10. minúte naša rýchla kontra po Pavličkovej výbornej prihrávke po zemi za obranu, do ktorej vbehol Vysočan a ponad brankára Červenku skóroval. Hra sa vyrovnala a iniciatívu sme prebrali my. Do polčasu sme nepremenili 3 ďalšie vyložené šance. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Vypracovali sme si ďalšie vyložené šance, no rozhodcovia nás po regulérnych rozhodnutiach ďalej nepustili. Trest prišiel v 84. minúte, kedy sme loptu nedokázali odkopnúť z popred našej šestnástky a po zblokovanom odkope sa do vyloženej šance dostal útočník súpera, ktorý dovtedy istého a výborne chytajúceho Ilavského prekonal. Stav sa už do 90. minúty nezmenil.
Chlapcov treba pochváliť za predvedený kolektívny výkon. No zároveň musíme popracovať a pomaly odstraňovať individuálne chyby, ktoré nás v Námestove stáli 2 body.
Pochvala: Ilavský, konečne dirigent Straka, Vysočan, Trajteľ, Urbánik.

Liptovský Mikuláš - Stropkov 2:1
Góly: Uličný, Macek vs. Špak