1.kolo - Výborný štart Rosiny do novej sezóny, úspešne začali aj Strečno, Turzovka, Raková a Čadca B, súboj nováčikov vyznel pre Starú Bystricu, Gróf z Rosiny zaznamenal hattrick

23.08.2011 22:03

1.kolo - 6. a 7.8.2011

Raková - Terchová 1:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 92´Milan Hlasica - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Baránek

Hostia začali v tomto prvom stretnutí novej sezóny lepšie, a nebyť zaváhania v koncovke, mohli do polčasu vyhrávať. Ani Raková sa však nenechala zahanbiť, a druhá časť prvého polčasu patrila im. Hrozili najmä zo štandardných situácií, no gól sa im nepodarilo streliť. V 40. minúte zápasu sa ocitol sám pred brankárom domáci hráč, lenže šance sa akoby zľakol a nedokázal ju premeniť. V druhom polčase to bolo dlho len také oťukávanie a vzruch priniesla až 72. minúta, kedy hráč hostí Spišský zahral v šestnástke rukou, a tak rozhodcovi neostávalo nič iné ako odpískať jedenástku. K nej sa postavil domáci kapitán Križek, ale nedokázal trafiť priestor brány. Tento moment akoby nakopol Terchovú, ktorá cítila šancu na tri body. Pár nevyužitých pološancí však hostia nepremenili, a tak prišiel trest v 2. minúte nadstavenia, kedy najprv neoprávnene rozhodca odpískal priamy kop, po ktorom následne strelil gól Hlasica. V tomto nováčikovskom súboji tak ostali body doma, Terchová začala novú sezónu opäť prehrou, hoci predviedla sympatický výkon.

Kotešová – Rosina 1:4 (1:1)

Góly: 8´Richard Gróf – 0:1, 13´Tomáš Hulín – 1:1, 49´Richard Gróf – 1:2, 51´Richard Gróf – 1:3, 67´Jakub Volanský – 1:4

Domáci boli zo začiatku stretnutia aktívnejší no paradoxne to boli hostia, ktorí sa ujali vedenia zásluhou Grófa, ktorý ďalekonosnou strelou prekvapil domáceho brankára  - 0:1. Domácich to však nezlomilo a onedlho sa im podarilo po skrumáži v hosťujucej 16tke vyrovnať Hulínom na - 1 : 1. Po polčase sa však karta obrátila a hostia sa vďaka dvom rýchlym gólom svojho ťahúňa Grófa ujali vedenia - 3 : 1. Od tohto momentu hostia kontrolovali priebeh stretnutia a v 67.minúte sa po rýchlom brejku presadil ešte Volanský, ktorý obišiel domáceho brankára a zvýšil na konečných - 4 : 1 pre hostí. Tí si tak z Kotešovej odniesli cenné 3 body.

Zborov nad Bystricou - Belá 1:1 (1:0) - dohrávka z 1.9.2011

Góly: 5´Kristián Ďurinka - 1:0, 57´Martin Kocifaj vlastný gól - 1:1

Zborov začal dohrávku 1.kola perfektne a už v 5´min. si zabezpečil vedenie - 1:0 zásluhou Ďurinku. Belá, ktorá doteraz v 3 zápasoch nevsietila v 5.lige ani gól sa opäť strelecky trápila a cez dobre organizovanú domácu obranu sa presadzovala len sporadicky. Zborov však náskok nezvýšil a po prestávke inkasoval. Prvý gól Belej strelil domáci Kocifaj. Vlastným gólom v 57´min. sa postaral o stav - 1:1. Belá už cenný bod, aj napriek veľkej snahe Zborova udržala a aj keď jej séria bez streleného gólu v súťaži sa natiahla na 4 zápasy, získala druhý bod v sezóne.

Čadca B - Čierne pri Čadci 3:1 (2:1)

Góly: 8´Tomáš Valek - 0:1, 21´Jozef Zemaník - 1:1, 27´Andrej Tremboš - 2:1, 49´Denis Michalina - 3:1

Minuloročný vicemajster, ktorému ušiel postup do 4.ligy len o chlp začal derby zápas vlažne. Hostia to využili a už vo 8´min. sa ujali vedenia zásluhou Valeka - 0:1. Inkasovaný gól bol pre domáci tím budíčkom a od tohto momentu prebrali iniciatívu. Výsledkom zvýšeného úsilia bol obrat v skóre, keď najprv v 21´min. vyrovnal Zemaník a o 6 minút neskôr dostal Čadcu B do vedenia Tremboš - 2:1. Definitívnu poistku pridal po prestávke kapitán Michalina a zápas už domáci doviedli bez problémov do víťazného konca.

Strečno - Radoľa 4:2 (3:0)

Góly: 10´Adrián Magoč - 1:0, 29´Matúš Zajac - 2:0, 44´Jakub Ďuriš - 3:0, 56´Peter Samec - 4:0, 76´Patrik Žubor z 11m - 4:1, 90´Peter Vnuk - 4:2

Strečno zvládlo úvodný zápas sezóny proti minuloročnému tabuľkovému susedovi na výbornú a vynikajúci bol z domácej strany najmä 1.polčas. Strečno ho úplne ovládlo a vsietilo 3 góly. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Magoč, Zajac a tretí najlepší strelec minulého ročníka Ďuriš - 3:0. Aj po zmene strán mali zápas v rukách domáci a kapitán Samec zvýšil už na pre hostí hrozivých - 4:0. Až za tohto stavu prišlo domáce poľavenie, čo hostia využili 2 gólmi na skorigovanie stavu. Radoľa však s premiérou v novom ročníku nemôže byť spokojná.

Stará Bystrica - Teplička nad Váhom 3:1 (2:0)

Góly: 30´Andrej Kim - 1:0, 37´Marek Dubovický - 2:0, 49´Marek Dubovický - 3:0, 53´Roman Majerčík - 3:1, v 61´min. nepremenil hosťujúci kapitán Martin Vlčák za stavu - 3:1 pokutový kop

Súboj nováčikov prišiel na rad hneď v 1.kole. Po vyrovnanej úvodnej polhodine získali prevahu domáci a 2 gólmi v priebehu 7 minút získali dôležitý náskok - 2:0. Navyše po zmene strán pridal svoj 2.gól v zápase kapitán Dubovický a zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže Teplička sa nevzdala a v 53´min. znížila zásluhou Majerčíka - 3:1. V 61´min. mal navyše kapitán hostí Vlčák ideálnu príležitosť vrátiť Tepličku do zápasu, ale nepremenil penaltu. Tento moment definitívne zlomil odpor hostí a Stará Bystrica už v pohode doviedla premiéru v 5.lige do úspešného konca.

Dolný Hričov - Turzovka 0:2 (0:1)

Góly: 26´Tomáš Kyjanica - 0:1, 76´Michal Cipko - 0:2, čisté konto udržal Marek Striček

Súboj 2 popredných tímov z minulej sezóny zvládli lepšie hostia. Domáci, ktorí v minulej sezóne vyhrali jesennú časť, nadviazali na nevydarenú jar a od začiatku zápasu ťahali za kratší koniec. Turzovke v minulom roku chýbali k postupu len 3 body a v novej sezóne sa určite pokúsi postupový sen naplniť. V 26´min. ho začal približovať úvodným gólom sezóny Kyjanica - 0:1. Tento stav vydržal až do 76´min., kedy o výhre hostí definitívne rozhodol Cipko - 0:2. Spoľahlivý výkon podal gólman hostí Striček a hneď v úvodnom zápase si pripísal čisté konto.