1.kolo - Najlepšie odštartovala Revúca a Čierny Balog, nováčik Nenince zdolal rozdielom triedy Klenovec, Poltár obrátil dvojgólové manko proti Vidinej, na čele strelcov s 3 gólmi Valaštek z Revúcej

01.09.2011 14:28

1.kolo - 6. a 7.8.2011

Tisovec - Halič 1:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Petrom Rukavicom

Góly: 90´Ladislav Vlček - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Šebeňa

V 1. kole privítali tisovskí dorastenci na svojom ihrisku súpera z Halíča. Zápas bol od úvodnej minúty vyrovnaný hralo sa medzi šestnástkami. V priebehu prvého polčasu si gólové šance nevytvorilo ani jedno mužstvo a tak sa na polčasovú prestávku išlo za stavu 0:0. V druhom polčase sme tiež videli vyrovaný zápas na oboch stranách. V 59 minúte mohli hostia otvoriť stav stretnutia, ale domáceho brankára Šebeňu zachránila pred prvým golom v tejto sezóne tyčka jeho svätyne. Po tejto akci hostí sme v ďalších minútach hry videli opäť rovnocenný futbal. V 75 minúte mohli domáci hráči otvoriť stav stretnutia, keď zo štandartnej situácie hosťujúcemu brankárovi vypadla lopta z rúk rovno na bránkovu čiaru. V závere stretnutia bol faulovaný pred pokutovým uzemím domáci hráč a tak dostali Tisovčania v závere stretnutia možnosť kopať priamy kop. Túto ponúknutu šancu využil domáci Ladislav Vlček a prekvapujúco otvoril stav stretnutia na 1:0. V tomto remízovom priebehu stretnutia sa v závere zápasu usmialo kus futbalového šťastia na domácich hráčov a tak si po 90 minútach hry zapísali do tabuľky prvé 3 body v novej sezóne 2011/2012.

Tatran Čierny Balog - Hajnáčka 6:0 (0:0)

Góly: 62´Matej Budovec - 1:0, 69´Šimon Belko - 2:0, 76´Martin Kováčik - 3:0, 86´Šimon Margeta - 4:0, 88´Marek Pendziviater - 5:0, 89´Peter Švantner - 6:0, čisté konto udržal Michal Bambura

Tatran v minulom ročníku ako nováčik prekvapil, keď skončil na 2.mieste za postupujúcim Divínom. V tomto roku musia mať v klube zrejme ešte vyššie ambície. Proti tohtosezónnemu nováčikovi sa im však príliš v 1.polčase nedarilo. Mali síce hernú prevahu, ale nedokázali premeniť niekoľko príležitostí a hostia držali nádejnú bezgólovú remízu. Po zmene strán domáci ešte viac pridali a v 62´min. sa konečne dočkali. Úvodný zásah Tatrana v sezóne zaznamenal Budovec - 1:0. Hosťom s pribúdajúcimi minútami ubúdalo síl a v 69´min. Belko upravil na - 2:0. V záverečnej štvrťhodine to už bola hra mačky s myšou. Tatran nastrieľal ďalšie 4 góly (Kováčik, Margeta, Pendziviater a Švantner) a dosiahol druhé najvyššie víťazstvo 1.kola, čím potvrdil svoje vysoké ambície. Hajnáčka sa pokúsi bodovať najmä proti tímom z dolnej polovice tabuľky a jej cieľ je jasný, záchrana 5.ligy.

Hnúšťa - Kokava nad Rimavicou 3:0 (0:0)

Góly: 51´Miroslav Jakubec - 1:0, 56´Peter Cavar - 2:0, 76´Martin Kradlák - 3:0, čisté konto udržal Nikolas Sajdák

1.polčas otváracieho zápasu sezóny priniesol vyrovnaný futbal a nevyzeralo to na jednoznačnú domácu záležitosť. Hostia prehusťovali najmä stred ihriska a domáci sa príliš do šancí nedostávali. Až po zmene strán sa Hnúšťa presadila. Zvýšila pohyb a úsilie a v 51´min. vsietil jej úvodný gól v novej sezóne Jakubec - 1:0. O 5 minút neskôr pridal poistku Cavar - 2:0. Zvyšok stretnutia sa už iba dohrával, lebo hostia nemali dostatok síl na zvrat. Naopak v 76´min. stanovil konečné skóre na - 3:0 Kradlák. Hnúšte teda vstup do sezóny vyšiel nad očakávanie.

Nenince - Klenovec 5:2 (3:1)

Góly: 22´Dávid Očovský - 1:0, 40´Dávid Očovský - 2:0, 42´Tomáš Paššák - 2:1, 44´Viktor Rég - 3:1, 53´Adam Bodszár - 4:1, 57´Patrik Gorog - 5:1, 65´Roland Tóth - 5:2

Nenince sa postarali o najpríjemnejšie prekvapenie kola. Ako nováčik 5.ligy sa bez rešpektu pustili do svojho skúsenejšieho súpera s jasným cieľom získať 3 body. Už v 1.polčase urobili domáci rozhodujúci krok k výhre. Do streleckej listiny sa zapísal dvakrát Očovský a aj keď hostia znížili Paššákom, na - 3:1 upravil minútu pred prestávkou kapitán Rég. Po zmene strán Nenince bez väčších problémov kontrolovali priebeh a dvoma gólmi ešte navýšili vedenie - 5:1. Hosťujúci Tóth už len skorigoval na - 5:2. Nenince potvrdili, že ako nováčik nemusia hrať s obavou, práve naopak s rešpektom, ale sebavedome a môžu byť príjemným prekvapením 5.ligy - D.

Tomášovce - Dolná Strehová 1:0 (0:0)

Góly: 68´Maroš Matúška - 1:0, čisté konto udržal Filip Drugda

Slovan Tomášovce, ktoré museli po 3 rokoch opustiť 4. ligu nastúpili v úvodnom zápase nového ročníka doma proti futbalistom z Dolnej Strehovej, ktorá v minulom ročníku skončila na popredných miestach súťaže. Domáci s omladeným kádrom nastúpili aj s najskúsenejším hráčom Lukášom Mišom (ročník nar. 94), ktorý v jarnej časti pravidelne nastupoval v základnej zostave v mužstve dospelých. Domáci mali v stretnutí prevahu, ale hostí v bráne podržal brankár Hudec, ktorý zneškodnil plno šancí. Jediný gól zápasu sa podarilo vsietiť Marošovi Matuškovi, ktorý zabezpečil domácim 3 body.

Poltár - Vidiná 3:2 (2:2)

Góly: 20´Lukáš Juríček - 0:1, 28´Tomáš Demok - 0:2, 31´Oliver Sabó - 1:2, 37´Adam Kubuš - 2:2, 48´Adrián Bára - 3:2

Poltár privítal na svojom trávniku nováčika z Vidinej a v úvode zápasu dostal favorit poriadne na frak. Hostia hrali bez rešpektu, aktívne a v 20´min. sa ujali vedenia zásluhou Juríčeka - 0:1. Keď o 8 minút zvýšil Demok na - 0:2, vyzeralo to s Poltárom všelijako. Domácemu tímu našťastie pomohol rýchly kontaktný gól Sabóa, na ktorý nadviazal o 6 minút Kubuš a bolo vyrovnané - 2:2. Po prestávke vyšiel Poltáru vstup do druhého dejstva a v 48´min. vsietil vedúci gól Bára a dokonal obrat - 3:2. V zostávajúcom čase už diváci ďalší gól nevideli aj napriek šanciam na oboch stranách a Poltár si pripísal nečakane ťažko sa rodiacu výhru proti nováčikovi ligy.

Revúca - Cinobaňa 7:0 (2:0)

Góly: 16´Filip Faško - 1:0, 39´Filip Faško - 2:0, 55´Jozef Valaštek - 3:0, 56´Jozef Valaštek - 4:0, 58´Jozef Valaštek z 11m - 5:0, 69´Juraj Ganaj - 6:0, 85´Nikolas Lojkovič - 7:0, čisté konto udržal Andrej Šušila

Perfektný výkon domáceho tímu, okorenený 7 gólmi. Aj takto by sa dal charakterizovať duel 1.kola medzi Revúcou a nováčikom Cinobaňou. Hattrickom sa zaskvel Valaštek (podarilo sa mu to v rozpätí 3 minút) a pridali sa k nemu aj dvojgólový strelec Faško a po góle dali Ganaj a Lojkovič. Domáci tím vyhral v prvom kole najvyšším rozdielom a usadil sa na čele súťaže.