1.kolo - Najlepší štart do sezóny zaznamenali Zákamenné a Lisková, tesné výhry Vrútok, Lieseku a Bešeňovej, dva zápasy odložili, na čele strelcov Klačan, Koleják, Juriga a Fúra s 2 gólmi

12.11.2011 20:55

1.kolo - 6. a 7.8.2011

Lisková - Likavka 4:1 (2:0)

Góly: 15´Jakub Fúra - 1:0, 44´Jakub Fúra - 2:0, 68´Ondrej Budiak z 11m - 3:0, 71´Radoslav Hančík - 4:0, 87´František Matúška - 4:1

Vicemajster minulej sezóny - Lisková - má v novom ročníku jediný cieľ, postup do 4.ligy. V 1.kole preveril Liskovú 6.tím minulého ročníka Likavka. A test dopadol pre domácich veľmi dobre. Nadviazali na výkony z jarnej časti a od úvodu boli jednoznačne lepším mužstvom. V 1.polčase pretavil ich aktivitu do 2 gólov Fúra. Po zmene strán domáci nepoľavili, neustále sa snažili o nárast skóre. Podarilo sa im to v 68´min. gólom kapitána Budiaka z penalty - 3:0. O necelé 3 minúty už bolo - 4:0 po zásahu Hančíka. Až potom Lisková zvoľnila tempo a pohodlne kontrolovala záver zápasu. 3 minúty pred koncom pod dojmom vysokého náskoku nechali domáci voľného Matúšku a ten čestným gólom upravil na - 4:1. Lisková svojim výkonom potvrdila, že bude patriť k favoritom súťaže.

Biely Potok - Vrútky 2:3 (0:0)

Góly: 60´Michal Klačan - 0:1, 62´Michal Klačan - 0:2, 73´Adam Prídavok - 1:2, 88´Patrik Lejtrich - 1:3, 90´Andrej Prídavok - 2:3

Vrútky cestovali na pôdu nováčika v úlohe favorita, ale takéto zápasy bývajú vždy náročné. Domáci podali veľmi bojovný výkon s cieľom neprehrať úvodný zápas v 5.lige. Nepúšťali hostí do vyložených gólových šancí prakticky celý 1.polčas. Na druhej strane ani oni si nevytvorili veľa príležitostí. Po zmene strán sa však roztrhlo vrece s gólmi. Kanonierske schopnosti potvrdil po hodine hry najlepší strelec minulej sezóny Klačan, ktorý 2 gólmi v priebehu 3 minút získal Vrútkam náskok - 0:2. Domáci sa nevzdali a bojovali ďalej. Odmenou im bol premiérový gól v 5.lige, o ktorý sa postaral štvrťhodinu pred koncom Adam Prídavok - 1:2. Záver priniesol ešte dramatický futbal. Pri najväčšej snahe domácich o vyrovnanie zvýšil hosťujúci Lejtrich 2 minúty pred koncom na - 1:3. V poslednej minúte skorigoval stav na - 2:3 Andrej Prídavok. Na prípadné vyrovnanie už Bielemu Potoku nezvýšil čas, ale aj keď v premiére 5.ligy prehral, zanechal sympatický dojem.

Bešeňová - Dlhá nad Oravou 2:1 (1:0)

Góly: 22´Adrián Hablák - 1:0, 49´Martin Oršuliak - 1:1, 53´Adrián Hablák - 2:1

Minuloročný nováčik proti tohtosezónnemu nováčikovi. Takýto súboj priniesol duel Bešeňovej s Dlhou nad Oravou. V 1.polčase mali viac z hry domáci a svoju prevahu zúročili vo vedúci gól Habláka v 22´min. - 1:0. Ďalšie góly však domáci nepridali a hostia udreli po prestávke, keď v 49´min. nečakane vyrovnal Oršuliak - 1:1. Bešeňová sa rýchlo spamätala a už o 4 minúty je opäť vrátil vedenie Hablák - 2:1. Aj napriek niekoľkým dobrým šanciam na oboch stranách sa už skóre do konca nezmenilo a Bešeňová si na úvod sezóny pripísala tesnú výhru - 2:1.

Liesek - Trstená 2:1 (0:1)

Góly: 22´Michal Železňák - 0:1, 55´Tomáš Koleják - 1:1, 78´Tomáš Koleják z 11m - 2:1

Liesek sa v úvode novej sezóny stretol s minuloročným štvrtoligistom a očakával sa zaujímavý zápas. V 1.polčase si oba tímy dávali veľký pozor v obrane a príležitostí sa nezrodilo veľa. Tú najväčšiu mal v 22´min. hosťujúci Železňák a dokázal ju premeniť - 0:1. Po zmene strán zvýšil 5.tím minulého ročníka úsilie a v 55´min. sa dočkal vyrovnania Kolejákom - 1:1. V záverečnej polhodine sa oba tímy snažili získať 3 body, ale obrany boli pozorné. Až v 78´min. zahrali hostia vo vlastnom pokutovom území nedovolene a nariadený pokutový kop premenil Koleják - 2:1. Koleják sa stal hrdinom duelu, keďže stav sa už do konca nezmenil. Liesek si pripísal cenný skalp nad skúsenejším súperom.

Sihelné - Zákamenné 0:4 (0:2)

Góly: 40´Erik Kurňavka - 0:1, 45´Tomáš Juriga - 0:2, 48´Tomáš Juriga - 0:3, 75´Richard Kakus - 0:4, čisté konto udržal Lukáš Florek

Najlepší štart do sezóny sa podaril Zákamennému. Súboj minuloročných tabuľkových susedov priniesol v 1.polčase vyrovnaný futbal, ale o osude duelu rozhodla záverečná 5 minútovka prvého dejstva a úvod 2.polčasu. Hostia v tomto časovom úseku vsietili 3 zlepené góly a rozhodli. Skóre otvoril Kurňavka a ďalšie 2 zásahy pridal najlepší strelec Zákamenného v minulej sezóne Tomáš Juriga - 0:3. Sihelné sa už nezmohlo na zvrat a stretnutie sa prakticky dohrávalo. V 75´min. navyše ešte Kakus upravil na - 0:4. Brankár Zákamenného Florek si ako jediný gólman udržal v 1.kole čisté konto. Hostia sa štvorgólovou výhrou dostali na čelo súťaže.

Rabča - Zuberec 1:0 (0:0) - dohrávka z 1.9.2011

Góly: 79´Adam Ladňák - 1:0, čisté konto Dávid Miklušák

V dohrávke 1.kola nastupovala Rabča v pozícii posledného tímu súťaže proti aktuálnemu lídrovi. Zuberec nepotvrdil výkony z posledných kôl, ale veľkú zásluhu na tom má konečne zlepšený výkon domácich. Bola to od začiatku vyrovnaná dohrávka, v ktorej sa nerodilo veľa šancí. Dlho to vyzeralo na deľbu bodov, ale 349 minútové čakanie Rabče na prvý tohtosezónny gól prerušil 11 minút pred koncom Ladňák - 1:0. Hostí pripravil o šancu vyrovnať hneď o minútu kapitán Matej Šiška, keď po druhej žltej karte uvidel červenú. Rabča si teda pripísala prvú výhru a Zuberec aj napriek prehre zostal vzhľadom na výsledok druhej dohrávky naďalej na 1.mieste.

Oravské Veselé - Turany 1:4 (1:1) - dohrávka z 1.9.2011

Góly: 17´Ján Vrabec - 0:1, 32´Michal Stašák - 1:1, 60´Dušan Ujček - 1:2, 80´Rastislav Bochnička - 1:3, 85´Libor Majerík - 1:4

Domáci sa mohli v prípade výhry bodovo dotiahnuť na lídra tabuľky, ale nováčik im pripravil nepríjemné prekvapenie. Turany už v minulých kolách dokázali, že majú veľmi kvalitný útok, ale škrípala im obrana. Veľmi dobre sa poučili z nedávnej prehry so Zákamenným, keď ešte v 60´min. viedli - 5:1, ale prehrali - 5:6. Do stretnutia vstúpili aktívne a kapitán Vrabec ich po štvrťhodine dostal do vedenia - 0:1. Domáci sa potom prebudili a do konca prvého dejstva mali viac z hry. Z prevahy vyťažili vyrovnávajúci gól Stašáka - 1:1. Po prestávke však hostia vrhli svoje sily do útoku a podali azda svoj najlepší výkon v súťaži. Skúsenejší domáci sa nestačili brániť a v 60´min. inkasovali druhýkrát. Vedenie - 1:2 zabezpečil Ujček. Márna bola snaha domácich o vyrovnanie, hostia už 3 body nepustili a v záverečnej 10 minútovke ich ešte spečatili gólmi Bochničku a Majeríka - 1:4. Turany sa výhrou odlepili z dna a posunuli sa na 9.miesto.