10.kolo - Prvé zakopnutie Sučian, prvá výhra Ľubochne, šláger v Sihelnom pre domácich, na čele strelcov sú 3 hráči s 9 gólmi

17.11.2010 16:58

10.kolo

Ľubochňa - Liptovský Mikuláš Palúdzka 3:2 (2:0)

Góly: 4´Filip Chyla z 11m - 1:0, 25´Radovan Chorvát - 2:0, 48´Juraj Fiderák - 2:1, 60´Tomáš Michálek z 11m - 3:1, 82´Juraj Fiderák - 3:2

Konečne sa výsledkovo prebudila Ľubochňa a vybojovala svoje prvé víťazstvo v sezóne. Pomohol jej rýchly gól Chylu z penalty hneď v úvode. V 25´odskočili domáci od súpera na rozdiel dvoch gólov Chorvát. 1.polčas bol vôbec najvydarenejší v podaní Ľubochni od začiatku sezóny. Lenže hneď po prestávke vrátil hostí do zápasu Fiderák. Našťastie v 60´min. zvýšil domáce vedenie Michálek druhou premenenou penaltou. Drámu privodil druhým gólom 8 minút pred koncom Fiderák, ale domáci už svoju prvú, veľmi dôležitú výhru udržali a o malý kúsok oživili šance na záchranu.

Rabča - Zákamenné 2:2 (1:0)

Góly: 45´Dominik Brišák - 1:0, 75´František Masničák - 2:0, 85´Richard Kakus - 2:1, 90´Tomáš Juriga - 2:2, v 78´min. nepremenil hosťujúci Tomáš Juriga pokutový kop za stavu 2:0

Rabča prišla proti Zákamennému v posledných 5 minútach o jasnú a podľa priebehu duelu aj zaslúženú výhru. Domáce prvopolčasové snaženie vyvrcholilo v 45´min. vedúcim gólom Brišáka a keď dal 15 minút pred koncom Masničák druhý gól a o pár minút hosťujúci Juriga nepremenil penaltu zdalo sa byť rozhodnuté. Ale smoliar Juriga si všetko vynahradil v závere, najprv znížil Kakus a v dramatickej koncovke v poslednej minúte vyrovnal práve Juriga. Rabči tak ušli medzi prstami dôležité 2 body a stále zostáva na predposlednom mieste. Pre hosťujúceho Jurigu to bol 9.presný zásah v sezóne, ktorý ho vyniesol na čelo strelcov.

Turčianske Teplice - Vrútky 1:1 (0:0)

Góly: 75´Martin Cingel - 1:0, 85´Niko Pedan - 1:1

Všetko podstatné sa v tomto zápase udialo v poslednej štvrťhodine. Domáci viedli gólom Cingela a hostia vyrovnali 5 minút pred koncom Pedanom. Vzhľadom na priebeh duelu je remíza spravodlivá, aj keď domáci už neboli ďaleko k výhre a cenným 3 bodom. Nakoniec z toho bol len 1 bod, ale aj ten má pre domácich svoju hodnotu, lebo ich na rozdávanie nemajú. Hostia potvrdili, že dokážu bodovať aj na ihriskách súperov a v tabuľke sa držia v bezpečnom strede.

Bešeňová - Oravské Veselé 3:0 - detaily nepoznáme

Liesek - Likavka 4:1 (0:0)

Góly: 52´Jakub Huba - 0:1, 64´Dávid Poláček - 1:1, 65´Filip Sťahulák - 2:1, 66´Jozef Florek - 3:1, 75´Patrik Kabáč - 4:1

Až príliš krutá prehra pre Likavku vzhľadom na priebeh zápasu. Po absolútne vyrovnanom 1.polčase išli do vedenia v 52´min. hostia zásluhou Hubu. Potom prišla pre hostí čierna trojminútovka, na ktorú by určite radi zabudli, lebo ich stála dobrý výsledok. Od 64´do 66´min. sa postupne presadili Poláček, Sťahulák a Florek. Hostia kapitulovali, ale takéto rýchle góly by položili nejeden tím. Domáci dohrali zápas v pohode čo ešte zvýraznil štvrtým gólom Kabáč. Liesek vďaka výhre preskočil Likavku v tabuľke a je na 4.mieste.

Sihelné - Lisková 1:0 (0:0)

Góly: 57´Matúš Lašták - 1:0, čisté konto udržal Matúš Jasak

Súboj o 2.miesto v tabuľke priniesol vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich. Hrdinom zápasu bol Matúš Lašták strelec víťazného gólu z 57´min., ktorý zastúpil tradičných strelcov Fernezu a Sunegu. Aj napriek prehre a posunu v tabuľke na 3.miesto môže byť zatiaľ nováčik z Liskovej spokojný s výsledkami a tabuľkovým postavením. Sihelné urobilo tiež veľký progres dopredu, veď v minulej sezóne skončilo na 8.mieste, teraz je už na 2. mieste so 7 bodovou stratou na Sučany.

Zuberec - Sučany 1:0 (0:0)

Góly: 89´Mário Romaňák - 1:0, v 37´min. nepremenil domáci Matej Šiška pokutový kop za stavu - 0:0, čisté konto udržal Andrej Filek

Prvú prehru v sezóne pripravil nováčikovi zo Sučian až v 10.kole nečakane Zuberec. Sučanom sa nedarila hra tak, ako v predchádzajúcich zápasoch a nedokázali si poradiť s dobre organizovanou obranou domácich. Šok pre hostí mohol prísť už v 37´min., ale to by Šiška musel premeniť penaltu. V 2.polčase pokračoval zápas podobne ako v 1.polčase. Hostia mali miernu prevahu, ale cez obranu Zuberca sa nepresadili. Keď sa už zdalo, že sa tímy rozídu remízou, rozhodol o osude zápasu minútu pred koncom Romaňák. Aj napriek prehre majú hostia bezpečný 7 bodový náskok na čele a v ďalšom kole, v prípade výhry môžu sláviť jesenný titul. Zubercu nečakané 3 body proti Sučanom veľmi pomôžu, veď sa z dna súťaže predrali už na 9.miesto.