10.kolo - Divín si upevňuje náskok na čele, Revúca zmierlivo s Haličom, Ipeľ uspel v Čiernom Balogu, Krupčiak z Ipľa vsietil už 19 gólov

07.11.2010 17:09

10.kolo

Dolná Strehová - Sklabiná 5:2 (3:2)

Góly: 17´Marek Klátik - 1:0, 25´Erik Tóth - 2:0, 26´Marek Klátik - 3:0, 33´Frederik Matikovský - 3:1, 41´Patrik Kuchársky z 11m - 3:2, 58´Stanislav Kupček - 4:2, 73´Stanislav Kupček - 5:2

Zápas v Dolnej Strehovej poznačila nepremenená penalta hostí v 6´min. hráčom č.10. Potom sa domáci dostali do tlaku, hostia do útlmu a v rozpätí 9´min. vsietili domáci 3 góly. Lenže do prestávky Matikovský znížil a Kuchársky z druhej penalty skresal náskok domácich len na rozdiel gólu. Rozhodnutie priniesol až štvrtý gól Kupčeka. Sklabiná touto prehrou zrejme stratila šance bojovať v tomto roku o postup.

Divín - Veľký Blh 6:0 (2:0)

Góly: 15´Pavol Karlík - 1:0, 23´Vladimír Havrla - 2:0, 58´Mário Sekereš - 3:0, 77´Miroslav Záchenský - 4:0, 81´František Oláh - 5:0, 87´Patrik Dovala - 6:0, čisté konto udržal Martin Martinský

Divín valcuje ďalej. Proti Blhu bol jasným favoritom a papierové predpoklady do bodky splnil. Do streleckej listiny sa zapísalo 6 strelcov a aj to dokazuje, že hlavnou devízou Divína v tejto sezóne je kolektív. V bráne dostal príležitosť Martinský a vychytal nulu.

Poltár - Klenovec 7:0 (1:0)

Góly: 28´Milan Kelement - 1:0, 46´Adrián Bara - 2:0, 58´Milan Kelement - 3:0, 74´Oliver Sabó - 4:0, 78´Tomáš Sabacký - 5:0, 80´Igor Melicher z 11m - 6:0, 82´Patrik Oláh - 7:0, čisté konto udržal Igor Melicher

Poltár splnil povinnosť proti trápiacemu sa Klenovcu, ale herne to nie je ono. Do streleckej listiny sa zapísal z penalty aj brankár Melicher.

Hnúšťa - Ružiná 7:2 (3:2)

Góly: 7´Štefan Hronec - 0:1, 13´Stanislav Kliment - 0:2, 31´Lukáš Petrok - 1:2, 34´Nikolas Sajdák - 2:2, 44´Jakub Gaštan - 3:2, 61´Nikolas Sajdák - 4:2, 71´Ivan Žemlička z 11m - 5:2, 74´Jakub Gaštan - 6:2, 76´Nikolas Sajdák - 7:2

Hnúšťa hrá doma ako vymenená a presvedčila sa o tom aj Ružiná. Hoci Hronec a Kliment rýchlymi gólmi dostali hostí do vedenia. Lenže po polhodine domáci rýchlymi gólmi vyrovnali a rozhodnutie priniesol zásah Gaštana minútu pred prestávkou. Po výmene strán to už bol domáci koncert s hattrickom Sajdáka. Hnúšťa v priamej konfrontácii s tímom, ktorý sa k nej mohol bodovo dotiahnuť jasne potvrdila, že momentálna 10 priečka v tabuľke neodráža kvalitu tohto tímu.

Tisovec - Kokava 2:0 (1:0)

Góly: 29´Jakub Matula - 1:0, 70´Jakub Matula - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Šebeňa

Tisovec zvládol prekvapujúco náročný duel proti Kokave vďaka dvojgólovému strelcovi Matulovi. Domácich podržal spoľahlivým výkonom brankár Šebeňa. Kokava sa za predvedený výkon vôbec nemusí hanbiť a ak bude pokračovať v takýchto výkonoch, môže odohrať súťaž v pokojnom strede tabuľky.

Čierny Balog - Ipeľ Balog nad Ipľom 1:2 (1:1)

Góly: 10´Filip Tischliar - 1:0, 17´Erik Krupčiak - 1:1, 47´Dávid Molnár - 1:2

Balocké nováčikovské derby skončilo úspešnejšie pre hostí. Domáci síce viedli gólom kanoniera Tischliara, ale hostia odpovedali najlepším strelcom súťaže Krupčiakom. Rozhodnutie vo vyrovnanom zápase priniesol Molnárov gól po prestávke. Ipeľ sa výhrou posunul pred svojho súpera a po 2 kolách bez výhry opäť uspel naplno.

Revúca - Halič 3:3 (1:1)

Góly: 3´Jozef Valaštek - 1:0, 23´Roman Kováč - 1:1, 57´Jozef Valaštek - 2:1, 60´Roman Kováč - 2:2, 73´Juraj Ganaj - 3:2, 80´Arpád Váradi z 11m - 3:3

Najzaujímavejší aj najdramatickejší zápas kola sa odohral v Revúcej. Domáci trikrát viedli, ale hostia trikrát vyrovnali. Presadil sa aj kanonier hostí Váradi, keď úspešnou penaltou vyrovnal na konečných - 3:3 a upevnil si 2.miesto v tabuľke strelcov. Bol to veľmi dobrý zápas, bodaj by bolo takých stretnutí čo najviac v každej súťaži.