10.kolo - Rajec novým lídrom, lebo Černová prehrala v Krásne, Liptovské Sliače zdolali tesne Hrádok, uspeli aj Hôrky, Makuka opäť zvýšil náskok na čele strelcov

09.11.2010 16:13

10.kolo

Raková - Predmier 1:5 (0:2)

Góly: 8´Martin Šimoník - 0:1, 18´Róbert Bačík - 0:2, 54´Lukáš Čička - 0:3, 59´Róbert Bačík - 0:4, 82´Dávid Gulčík z 11m - 1:4, 89´Andrej Pobijak - 1:5

Raková po najvyššej prehre v súťaži v Trstenej 0:6, zaknihovala najvyššiu domácu prehru a má nad čím rozmýšľať. Predmier rozhodol veľmi rýchlo o osude duelu a domácim dovolil iba kozmetickú úpravu výsledku za stavu 0:4. Presadil sa aj najlepší strelce Predmiera Čička. Hostia tak potvrdili výhru z ťažkého zápasu proti Hôrkam a posunuli sa v tabuľke vyššie. Domáci naopak klesajú a minuloročné 2.miesto sa zdá byť v tejto sezóne iba utópiou.

Góly: 5´Daniel Frič - 1:0, 15´Matúš Tavel - 2:0, 42´Juraj Harich - 2:1, 56´Daniel Frič - 3:1, 71´Juraj Harich - 3:2

Po úvodnom oťukávaní sa v 3´ dostal k zakončeniu Daniel Frič a pohotovou strelou k žrdi otvoril skóre 1:0. Sliačania kopali v 14´ rohový kop, po ktorom Matúš Tavel peknou hlavičkou zvyšoval na 2:0. „Ukázali“ sa aj rozhodcovia, ktorý začali tendenčne posudzovať niektoré zákroky v prospech hostí, čo po piatich „činoch” neuniesol domáci tréner a za protesty bol vykázaný z lavičky. Hostia sa tiež snažili, ale ich akcie domáca obrana pred šestnástkou zastavovala. Tesne pred prestávkou sa Sliačania uspokojili. Hrádočania „prekabátili“ obranu, prvú jedovatú strelu Lukáš Kováčik pekne vyrazil, lopta sa dostala k Jurajovi Harichovi a ten dorážkou prestrelil hradbu tiel 2:1. Po prestávke hostia pohrozili a strela z priameho kopu v 53´ obtrela žrď. V 56´ kopal priamy kop Tavel, najlepšie vyskočil Dano Frič a hlavičkou k žrdi zvýšil na 3:1. O dve minúty nato brankár Uličný, strelu Tavela z námahou vyrazil pred Martina Sliackeho, ale ten už nestihol presne loptu trafiť a tá letela nad bránu. V 71´ hostia znížili na 3:2, keď sa utešenou strelou z 22 metrov pod brvno, prezentoval Juraj Harich. Obe mužstvá sa až do záveru snažili skóre zmeniť, to sa im však už nepodarilo.

Štatistika zápasu: Strely na bránu 6:3, vedľa brány 5:6, rohové kopy 3:2, faulovanie 18:16, ofsajdy 2:1, žlté karty 1:3. Zápas sledovalo 105 divákov.

Vedúci mužstva dorastu 1.OFC, Miroslav Frič po zápase povedal: Chýbali nám traja zranení hráči, ale aj tak sme zahrali slušne a po bojovnom výkone si víťazstvo zaslúžili.“

Družstevník Hôrky - Baník Stráňavy 2:1 (0:0)

Góly: 57´Radoslav Lončík z 11m - 0:1, 70´Stanislav Makuka - 1:1, 80´Stanislav Makuka - 2:1

Domáci neoslnili, ale zásluhou 2 gólov kanoniera Makuku otočil priebeh duelu proti súperovi, ktorý natiahol nelichotivú sériu zápasov bez víťazstva za sebou už na 4. Dlho to vyzeralo na zlomenie tejto série, najmä keď sa pred hodinou hry presadil z penalty Lončík, ale Hôrky majú najlepšieho strelca a možno aj hráča súťaže Makuku, ktorý sa zobudil v pravý čas a zabezpečil bývalému treťoligistovi cennú výhru.

Závažná Poruba - Trstená 2:1 (1:0)

Góly: 31´Daniel Filčák - 1:0, 51´Marek Števuliak - 1:1, 63´Tomáš Vyparina - 2:1

Súboj tabuľkových susedov z dolnej polovice tabuľky priniesol vyrovnaný futbal so šťastnejším koncom pre Porubu. Dôležitý bol vedúci gól Filčáka tesne po polhodine hry. Hostia naň stihli odpovedať po prestávke Števuliakom, ale Vyparina onedlho opäť získal tesný náskok pre domácich. Hostia sa snažili vybojovať aspoň bod, ale pozorná obrana Poruby tlaku odolala a po vysokej prehre v Rajci domáci získali mimoriadne cennú výhru proti nepríjemnému nováčikovi, ktorý potrápil už viacero silných tímov.

Oravská Jasenica - Terchová 6:1 (1:1)

Góly: 17´Matej Žofaj - 1:0, 34´Juraj Noga z 11m - 1:1, 52´Pavol Katrenčík - 2:1, 58´Stanislav Kavoň z 11m - 3:1, 62´Pavol Katrenčík - 4:1, 84´Stanislav Kavoň - 5:1, 85´Erik Polák - 6:1

Po výsledkovo vyrovnanom 1.polčase rozhodli domáci o osude duelu 3 gólmi za 10 minút. Jasenica mala dvoch dvojgólových strelcov Katrenčíka a Kavoňa, ktorí mužstvo v kritickej chvíli zápasu potiahli a v tom bol hlavný rozdiel medzi oboma tímami. Hostia zostávajú beznádejne na chvoste súťaže.

Krásno - Máj Černová 2:1 (2:1)

Góly: 11´Branislav Macura - 1:0, 12´Milan Kopáček - 1:1, 28´Branislav Macura - 2:1

Kríza Černovej sa zdá byť vážnejšia. Hostia nevyhrali už 3 zápasy v rade a prišli o vedúcu pozíciu v súťaži. Keby Krásno podávalo takéto výkony počas celého roka mohlo sa zaradiť medzi jasných kandidátov na postup a návrat do 3.ligy by bol celkom reálny. Hrdinom duelu bol domáci strelec Macura autor oboch gólov, ale pochvalu si za kvalitný, obetavý výkon zaslúži celý tím Krásna.

Lietavská Lúčka - Rajec 1:4 (1:2)

Góly: 10´Róbert Židek - 0:1, 44´Gabriel Pupiš - 1:1, 45´Martin Kordiš - 1:2, 69´Róbert Židek - 1:3, 83´Róbert Židek - 1:4

Rajec sa vďaka zaváhaniu Černovej mohol v prípade výhry posunúť na líderskú pozíciu, ale čakal ho ťažký zápas na pôde nováčika. Rajec však zvládol duel majstrovsky. Využil aktuálnu výbornú formu Žideka, ktorý vsietil hattrick a s prehľadom doviedol zápas do víťazného konca. Zlomom bola situácia po vyrovnávajúcom góle Pupiša minútu pred prestávkou, keď hneď o minútu schladil domáce ambície druhým gólom Kordiš. Výhra Rajca je v dnešnom zápase zaslúžená.