10.kolo - Favoriti v tomto kole suverénni, Revúca zdolala v šlágri kola Tomášovce, Hnúšťa 6 gólmi v poslednej polhodine otočila zápas s D.Strehovou, Hajnáčka rozstrieľala Cinobaňu a opäť úradoval Rácz, dal 7 gólov a spolu už 23!!!

04.01.2012 16:35

10.kolo - 8. a 9.10.2011

Tisovec - Klenovec 4:1 (2:0)

Góly: 13´Jakub Korytiak - 1:0, 19´Marián Oravec - 2:0, 51´Vladimír Cibuľa z 11m - 2:1, 64´Marek Stasík - 3:1, 75´Marián Oravec - 4:1

Líder tabuľky splnil povinnosť a zdolal predposledný tím rozdielom triedy. Po sľubnom štarte, keď gólmi Korytiaka a Oravca viedol v 19´min. už - 2:0, však prišiel útlm a do polčasu už veľa vzruchu nebolo. Po zmene strán domáca obrana v 51´min. zaspala a pomohla si faulom. Následnú penaltu premenil Cibuľa a znížil - 2:1. Hostia začali cítiť šancu na zisk bodu, ale v 64´min. ich definitívne umlčal gólom na - 3:1 Stasík. Štvrťhodinu pred koncom ešte prikrášlil 9.výhru Tisovca Oravec - 4:1.

Čierny Balog - Vidiná 4:1 (2:0) - pripravené v spolupráci s Marcelou Belkovou

Góly: 4´Matej Budovec - 1:0, 22´Martin Kováčik - 2:0, 36´Matej Budovec - 3:0, 59´Matej Václavík - 3:1, 81´Roman Ridzoň - 4:1

Hostia začali veľmi bojazlivo, celý 1.polčas ovládli domáci. Čierny Balog zachytil úvod zápasu, keď už vo 4´min. otvoril skóre Budovec - 1:0. Niekedy domáce mužstvo až veľmi lacno zahadzovalo šance, ktoré im súper ponúkal. Napriek tomu v 22´min. pridal Kováčik druhý gól - 2:0. Do prestávky poistil vedenie druhého tímu súťaže kapitán Budovec - 3:0. V druhom počase hostia ožili, pričom domáci veľmi lacno inkasovali gól po chybe v obrane od Václavíka - 3:1. Záverečnú bodku za zápasom dal 9 minút pred koncom gólom na - 4:1 Ridzoň. Napokon zaslúžene zostali 3 body doma.

Halič - Kokava nad Rimavicou 4:1 (3:1)

Góly: 20´Ján Obročník - 0:1, 24´Dominik Novotka - 1:1, 26´Dominik Novotka - 2:1, 32´Ján Valko - 3:1, 68´Dominik Novotka - 4:1

Ďalšia jasná záležitosť favorita, aj keď v 20´min. prehrával po góle Obročníka - 0:1. V priebehu 3 minút obrátil vývoj Novotka a o ďalších 6 minút pridal poistku Valko - 3:1. Po zmene strán Halič kontroloval priebeh a hostia už nemali dostatok síl na zdramatizovanie duelu. V polovici druhého dejstva skompletizoval Novotka svoj hattrick a rozhodol o hladkej výhre domácich - 4:1, čím si upevnili 3.miesto, kým hostia sú na zostupovej 12.pozícii.

Nenince - Poltár 1:2 (1:1)

Góly: 4´Miroslav Mizera - 0:1, 9´Adam Bodzsár - 1:1, 74´Milan Kelement - 1:2

Hostia vybehli na zápas veľmi odhodlaní a hneď v úvode strelil gól Sabó - 0:1. Domáci sa prebrali a začali tlačiť. Ich snaha bola korunovaná gólom po veľkej chybe obrany Poltára v 9´min. Presadil sa Bodzsár - 1:1. Naopak hostia sa snažili o kombinačnú hru, no do šancí sa nedostávali. Až v druhom polčase po faule na Holasa si postavil loptu Slavkovský, nezištne prihral a tú nádhernú strelu by hádam neopísal ani Boris Filan, keď gól strelil Kelement - 1:2. Poltár teda svoje skóre po veľmi bojovnom výkone udržal a zaslúžene vyhral. V tabuľke sa posunul už na 4.miesto pred Tomášovce.

Revúca - Tomášovce 3:1 (0:0)

Góly: 58´Michal Slosiar z 11m - 0:1, 76´Jozef Valaštek z 11m - 1:1, 81´Filip Faško - 2:1, 86´Jozef Valaštek - 3:1

Šláger kola priniesol najlepší futbal. Vo vyrovnanom 1.polčase diváci gól nevideli, aj keď šance sa zrodili na oboch stranách. Po zmene strán išli do vedenia hostia vďaka premenenej penalte Slosiara - 0:1. Domáci sa nevzdali a pritlačili. Ich úsilie vyústilo v 76´min. do penalty, ktorú premenil Valaštek - 1:1. Záver zápasu patril domácim. Tí 2 gólmi (Faško a Valaštek) strhli výhru na stranu Revúcej. Priamy súboj o 5.miesto teda vyhrali domáci a hostia natiahli sériu prehier za sebou už na 3 zápasy.

Hnúšťa - Dolná Strehová 6:1 (0:1)

Góly: 36´Patrik Kortiš - 0:1, 60´Nikolas Sajdák - 1:1, 72´Radovan Bruchánek - 2:1, 73´Nikolas Sajdák - 3:1, 75´Martin Kradlák - 4:1, 79´Miroslav Jakubec - 5:1, 84´Miroslav Jakubec - 6:1

Hnúšťa neprehrala 4 zápasy v rade a túto sériu chcela natiahnuť aj proti Dolnej Strehovej. Dlho sa však domácim nedarilo strelecky. Zahodili niekoľko sľubných šancí a do ich hry sa vkradla nervozita. Vyvrcholením ich kŕča bol gól Kortiša, ktorým sa hostia dostali do vedenia - 0:1. Po zmene strán sa Hnúšťa do súpera zahryzla v snahe vyrovnať a po príchode nových hráčov na ihrisko sa jej to aj podarilo. Striedajúci Sajdák vsietil v 60´min. svoj prvý tohtosezónny gól - 1:1. Domácich to ešte viac nakoplo a súpera nepustili za polovicu. Z veľkého tlaku pramenili chyby hostí a v 72´min. jednu z chýb využil Bruchánek - 2:1. O minút pridal tretí gól Sajdák a čiernu trojminútovku hostí zavŕšil Kradlák - 4:1. V závere hostia úplne odišli a kapitán Hnúšte Jakubec pridal ešte 2 góly.

Hajnáčka - Cinobaňa 10:0 (6:0)

Góly: 8´Tomáš Rácz - 1:0, 19´Tomáš Rácz - 2:0, 21´Tomáš Rácz - 3:0, 27´Tomáš Rácz - 4:0, 40´Gejza Koszoru - 5:0, 45´Tomáš Rácz - 6:0, 48´René Zagyi - 7:0, 50´Tomáš Rácz - 8:0, 73´Richard Darabi - 9:0, 87´Tomáš Rácz - 10:0, čisté konto udržal Arpád Kokény

One man show v podaní Tomáša Rácza. Doteraz vsietil 16 gólov a dosiahol 4 hattricky. Túto úžasnú bilanciu rozšíril neuveriteľným spôsobom proti Cinobani. V súboji nováčikov 5.ligy si hostia nevedeli poradiť s domácim kanonierom, ktorý si doslova robil čo chcel. Vsietil prvé 4 góly v zápase. Potom ho prerušil Koszoru gólom na - 5:0. V poslednej minúte 1.polčasu pridal svoj 5.gól. Po zmene strán pokračovali domáci v ofenzívnom futbale a pridali ďalšie 4 góly, čím dosiahli vytúženú 10tku. Rácz pridal ešte 2 góly a celkovo ich dal v zápase 7. Prekonal svoj osobný rekord, keď v 2.kole proti Hnúšti skóroval 6krát. Tomáš Rácz dal teda už 23 gólov, čím si vytvoril v streleckej tabuľke 8 gólový náskok pred Váradim z Haliča a dosiahol už 5 hattrickov v sezóne.