10.kolo - Lídra Liskovú čaká dohrávka, v Rabči sa dohrávalo za zeleným stolom, 5 gólový koncert Floreka z Lieseka, Turany rozdrvili Zuberec a už sú na 4.mieste, vďaka hattricku je novým lídrom strelcov Bochnička z Turian

12.01.2012 23:15

10.kolo - 8. a 9.10.2011

Lisková - Zákamenné 2:2 (1:1) - dohrávka z 5.11.2011

Góly: 18´Tomáš Juriga - 0:1, 27´Michal Forgáč - 1:1, 52´Lukáš Vojtaššák - 1:2, 80´Richard Šípka - 2:2

Na rozlúčku Liskovej s úspešnou jeseňou prišlo 50 divákov a videli veľmi dobrý zápas. Zákamenné sa na dohrávku u lídra dobre pripravilo a bolo zdatným súperom. V 18´min. zaskočil domácich 12.gólom Juriga a hostia viedli - 0:1. Lisková následne súpera pritlačila a Forgáč o 9 minút vyrovnal - 1:1. Napriek tomu sa domáci nedokázali viackrát v 1.polčase presadiť a hostia potvrdzovali, že to na ihriskách súperov vedia. Úvod 2.polčasu vyšiel hosťom. V 52´min. im vrátil vedenie Vojtaššák - 1:2. Tentoraz domáci nedokázali rýchlo vyrovnať a s pribúdajúcimi minútami začínali byť nervózni. Hostia mohli pridať aj poistku, ale nestalo sa tak. 10 minút pred koncom zachránil Liskovú kanonier Šípka 14.gólom v sezóne. Deľba bodov na záver jesene je spravodlivá a znamená, že domáci majú na čele ligy 5 bodový náskok pred Dlhou nad Oravou. Zákamenné zimuje na 6.mieste s 23 bodmi.

Bešeňová - Biely Potok 1:1 (0:1)

Góly: 33´Jakub Sleziak - 0:1, 84´Jakub Lupták - 1:1

Druhý tím tabuľky nováčik Biely Potok cestoval na náročný duel do Bešeňovej, kde za posledné 2 roky dokázala vyhrať iba Lisková. Hostia sa na zápas veľmi dobre pripravili a eliminovali úvodný tlak súpera. V 19´min. prišiel veľmi dôležitý moment zápasu. Hosťujúci obranca Garčeka podrazil jedného z hráčov súpera v jasnej gólovej šanci a dostal červenú kartu. Bešeňová si však s prevahou nedokázala poradiť a paradoxne inkasovala. V 33´min. vsietil jediný gól 1.polčasu Sleziak - 0:1. Po zmene strán Bešeňová svojho súpera pritlačila, ale nebola schopná skórovať. Keď už oslabený nováčik myslel na zisk 3 bodov, predsa len domáci vyrovnali. 6 minút pred koncom sa to podarilo striedajúcemu hráčovi Luptákovi. Vzhľadom na vývoj je remíza pre hostí dobrým výsledkom, aj keď stratili 2.miesto v tabuľke.

Likavka - Dlhá nad Oravou 0:2 (0:1)

Góly: 38´Andrej Kožienka - 0:1, 72´Dávid Capuliak - 0:2, čisté konto udržal Michal Bača

Dlhá pokračovala vo víťaznom ťažení aj na ihrisku zostupom ohrozenej Likavky. Hostia od začiatku išlo jednoznačne za svojim cieľom a po sebavedomom výkone, ktorý ozdobili 2 gólmi, zaslúžene triumfovali. V 1.polčase sa do streleckej listiny zapísal Kožienka a po zmene strán sa presadil kapitán Capuliak - 0:2. Perfektný výkon podal aj brankár hostí Bača, ktorý udržal na dištanc domácich strelcov a nepripustil žiadne komplikácie. Dlhá sa touto výhrou prepracovala už na 2.miesto v súťaži a na lídra Liskovú stráca už iba bod. Lisková má však dohrávku 10.kola so Zákamenným k dobru.

Rabča - Vrútky 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/e

pôvodný výsledok až do prerušenia zápasu v 75´min. bol - 2:1 (2:1)

Góly: 16´Patrik Kvasňák z 11m - 1:0, 29´Tomáš Piták - 2:0, 45´Matúš Havran - 2:1

V Rabči sa odohrala veľmi zvláštna situácia. Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe najmä z domácej strany a v 16´min. otvoril skóre z penalty Kvasňák - 1:0. Aktivita domácich pokračovala aj naďalej a v 29´min. pridal druhý gól Piták - 2:0. Hostia sa spamätali až v závere 1.polčasu a v 45´min. znížil Havran - 2:1. V 2.polčase sa hostia snažili o vyrovnanie, boli aktívnejším tímom, ale Rabča držala tesné vedenie. V 75´min. sa odohrala nasledovná situácia. Na pokyn asistenta rozhodcu udelil hlavný rozhodca červenú kartu brankárovi Vrútok Matúškovi za hrubé nešportové správanie. Po červenej karte opustili hosťujúci hráči hraciu plochu a nepokračovali ďalej v zápase ani na výzvu hlavného rozhodcu. Stretnutie sa tak predčasne skončilo v 75´min. za stavu - 2:1.

Následne bol zápas za zeleným stolom skontumovaný v prospech Rabče pomerom - 3:0 a strelci pôvodných gólov neboli započítaní do tabuľky strelcov.

Turany - Zuberec 6:0 (2:0)

Góly: 2´Libor Majerík z 11m - 1:0, 5´Rastislav Bochnička - 2:0, 52´Libor Majerík - 3:0, 61´Rastislav Bochnička - 4:0, 71´Libor Majerík - 5:0, 86´Rastislav Bochnička - 6:0, čisté konto udržal Matúš Fúčela

Turany stúpajú neustále nahor. Proti Zubercu ich prišlo podporiť 50 divákov a museli byť s výkonom svojich hráčov mimoriadne spokojní. Už v 2´min. otvoril skóre stretnutia z penalty Majerík - 1:0. Keď pridal v 5´min. Bochnička druhý gól, vyzeralo to na debakel hostí. Od tohto momentu sa však gólostroj Turian v 1.polčase zastavil aj napriek niekoľkým dobrým príležitostiam. Po zmene strán sa opäť rozbehol. Prsty v tom mali Majerík s Bochničkom. Obaja dosiahli hattrick a aj vďaka nim si pripísali Turany zatiaľ svoju najväčšiu výhru v 5.lige a bodovo sa dotiahli na 3.miesto Bieleho Potoka. Zuberec v tomto zápase sklamal.

Oravské Veselé - Trstená 1:2 (0:1)

Góly: 18´Tomáš Ulrich - 0:1, 57´Martin Kaník - 0:2, 65´Július Tomašák - 1:2

Trstená prežíva po výhre nad Likavkou veselšie obdobie nie príliš vydarenej jesene. 1.polčas patril hosťom, ktorí svoju prevahu zúročili v 18´min. gólom Ulricha - 0:1. Domáci sa dostali do hlbokej krízy, čo potvrdil aj úvod 2.polčasu, kedy zvýšil Kaník na - 0:2. 439 minútové čakanie Oravského Veselého na gól prerušil v 65´min. Tomašák - 1:2, ale to bolo z domácej strany všetko. Hostia si už ťažko vybojované vedenie nedali vziať a pripísali si druhú výhru v rade, čím sa posunuli na 10.miesto a svojho súpera odsunuli na 11.pozíciu.

Liesek - Sihelné 5:2 (2:1)

Góly: 8´Michal Kozák - 0:1, 34´Jozef Florek - 1:1, 44´Jozef Florek - 2:1, 55´Jozef Florek - 3:1, 59´Jozef Florek - 4:1, 77´Martin Bieľak - 4:2, 88´Jozef Florek - 5:2

Súboj dvoch posledných tímov začali lepšie hostia a vo 8´min. otvoril skóre Kozák - 0:1. Domáci sa otriasli po polhodine a k ďalšiemu streleckému predstaveniu sa rozohral útočník Florek. V 4.kole pri prehre svojho tímu v Likavke - 4:7 vsietil všetky 4 góly svojho tímu. Teraz pridal ešte o gól naviac. V 34´min. vyrovnal a minútu pred prestávkou poslal Liesek do vedenia - 2:1. Po prestávke pokračoval vo fantastickom predstavení ďalšími 2 gólmi. V 77´min. hostia už len skorigovali stav Bieľakom, ale posledné slovo mal Florek, ktorý svojim 5.gólom v zápase dosiahol strelecký rekord v 1 zápase a zabezpečil pre Liesek nesmierne dôležité 3 body.