10.kolo - Stráňavy vyhrali aj 10.zápas v rade, Oravan otočil domáci duel proti L.Hrádku a drží 2.miesto, Žilinčania napriek oslabeniu zdolali Krásno rozdielom triedy, Gorelčík sa zaskvel 4 gólmi, súboj tímov z dna vyznel v Z.Porube pre Tvrdošín

14.10.2012 20:17

10.kolo - 6. a 7.10.2012

Góly: 48´Michal Miartan z 11m - 0:1, 78´Andrej Puvák - 1:1, 87´Filip Gura - 2:1

Do zápasu sme nastúpili celkom dobre. Dvadsať minút hry sme sa dobíjali ku bránke a snažili sa presadiť, no márne. Množstvo šancí skončilo v náručí brankára, alebo mimo bránu. V prvom polčase mali hostia vynikajúcu príležitosť, keď sa sám hráč po strane dostáva k brankárovi. Sám zoči-voči nepremieňa túto tutovku, ale zato domáci brankár Dušan Miškovič vynikajúco pokrýva bránu. V druhom polčase, hneď na začiatku asi v 48.min fauluje Erik Graňák po rohovom kope hráča v šestnástke a tak rozhodca nariaďuje penaltu. Liptovský Hrádok nemal problém penaltu premeniť i keď brankár smer uhádol, je ťažké chytiť takú prudkú strelu. Vyrovnanie prišlo neskôr asi až v 73.min keď po priamom kope Adama Greša, vyrazenú loptu posiela do brány Andrej Puvák a tak strieľa svoj premiérový gól. V 85.min sa zopakovala podobná akcia no teraz odrazenú loptu posiela do brány Filip Gura a tak sa sieť rozvlnila po druhý krát. Radosť z tohoto gólu bola veľká, pretože sme sa trápili hlavne v prvom a začiatkom druhého polčasu. Tri body nakoniec po odpískaní rozhodcu patrili nám.

Góly: 25´Tomáš Bros - 0:1, 26´Ľubomír Gorelčík - 1:1, 37´Ľubomír Gorelčík - 2:1, 68´Ľubomír Gorelčík - 3:1, 71´Ľubomír Gorelčík - 4:1, 83´Peter Mahút - 4:2, 88´Jakub Michlík - 5:2

MŠK: Kňazovič - Marčiš (60. Skaličan), Beniač, Pobijak, Kapusniak - Michlík, Minárik, Ondák (45. Sedúch) - Šesták (72. Brodňan), Gorelčík, Hrnčiar (64. Koňařík)

Tibor Goljan - tréner Žiliny

V zápase dobrej úrovne sme zaslúžene vyhrali. Súper išiel do vedenia v 25. min., keď sme zle bránili a súper peknou akciou po pravej strane a prihrávkou za obranu otvoril skóre zápasu. Vyrovnať sa nám podarilo Gorelčíkom, keď sme sa presadili na pravej strane v krídelnom priestore a po centrovanej lopte a Kapusniakovej strele bol Gorelčík na správnom mieste. V 36. min. sme zahrávali štandardnú situáciu Hrnčiarom a opäť bol dôrazný v pokutovom území Gorelčík a poslal nás do vedenia 2:1. V 47. min. išiel Šesták sa na bránu, ale gólovo sa nepresadil. V 56. min. po Šestákovom centri hlavičkoval Gorelčík do brvna. V tej istej minúte rozhodca vylúčil prísne Kapusniaka a hrali sme o jedného hráča menej. Myslím si, že nám to ešte viac pomohlo. Súper cítil šancu, začal nás napádať v našej obrannej zóne a my sme mali priestor na kombinačný futbal.V 67. min. si Sedúch vypýtal do stredu ihriska prihrávku, prihrával za obranu a Gorelčík zvýšil na 3:1. V 71. min. opäť skóroval Gorelčík, keď uplatnil svoj dôraz a dal svoj štvrtý gól v zápase. V 82. min, sme neboli dôslední v defenzívnej činnosti, obrana štvorica mala zlé postavenie a súper znížil na 4:2. Na 5:2 sa presadil Michlík, keď svoje sólo zakončil gólom.

Góly: 30´Samuel Truong - 1:0, 55´Marek Babiš - 1:1

V 1.polčase sme hrali veľmi zle , jediná pekná naša strela skončila na žrdi , domáci využili našu nepozornosť v obrane a vsietili gól . V 2.polčase sme boli o veľa viac aktívnejší a lepší smerom do predu . V 60 min. sme po góle M.Babiša dokázali vyrovnať a o pár minút sme po jeho veľkej šanci mohli viesť . A za to prišiel trest , rozhodca nám najprv neodpískal penaltu a potom každú prihrávku smerom do predu odpískal offside . Aby toho nebolo málo vylúčil nám hráča tesne pred koncom . Zápas sme mohli dotiahnuť do víťazného konca ale to by sme museli premeniť nevyužité šance . Strácame veľmi dôležité body a je to už 5 zápas bez víťazstva . V nedeľu privítame na domácej pôde tím , ktorý sa nachádza z 1 prehrou na 2.priečke , Oravská Jasenica .

Závažná Poruba - Tvrdošín 1:2 (0:2)

Góly: 25´Michal Gregorec - 0:1, 28´Michal Lajš - 0:2, 52´Lukáš Buša - 1:2

Stráňavy - Predmier 3:1 (1:1) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 15´Marek Stanco - 1:0, 28´Filip Hôrecký - 1:1, 70´Dávid Mičenec - 2:1, 79´Jakub Škvarna - 3:1

Sučany - Černová 4:1 (2:0)

Góly: 12´Lukáš Košinár - 1:0, 25´Ján Majerčík - 2:0, 48´Martin Haľama - 3:0, 58´Jakub Grieš - 3:1, 85´Ján Majerčík - 4:1

Turzovka - Lisková 5:1 (3:1)

Góly: 7´Kristián Demko - 0:1, 17´Ján Bobek - 1:1, 30´Marek Poláček - 2:1, 35´Ján Bobek - 3:1, 63´Marek Poláček - 4:1, 72´Matej Hrčka - 5:1, v 33´min. nepremenil domáci hráč Matej Hrčka za stavu - 2:1 pokutový kop