10.kolo - Sériu Očovej zastavila Banská Štiavnica, Hrochoť sa tak dvojcifernou výhrou nad Podzámčokom dotiahla na lídra, Hontianske Nemce vezú zo Seliec iba bod, trápenie Braväcova pokračuje, tabuľku strelcov vedú Šnajder, Berky a Ďurovič s 15 gólmi

15.10.2012 22:39

10.kolo - 6. a 7.10.2012

Očová - Banská Štiavnica 0:2 (0:1)

Góly: 14´Radovan Ďurovič - 0:1, 70´Radovan Ďurovič - 0:2, v 31´min. nepremenil domáci kapitán Jakub Babic za stavu - 0:1 pokutový kop, čisté konto udržal Dávid Szabó

Komentár Jána Šimkoviča - trénera Očovej:

Zápas viac súci na bezgolovú remízu, ale hostia hrajúci s defenzívnou taktikou s rýchlym prechodom do brejkových únikou, novovytvorenej obrane domácich robili značné problémy. Domáci herne sklamali, lebo nezahrali ako kolektív, ale väčšina hráčov hrala na vlastné triko. Futbal je kolektívna hra a kým si to niektorí chalani neuvedomia nemôžeme myslieť na postup do IV.ligy. Dôvodom prehry bola aj neúčasť piatich hráčov zo základnej zostavy. Za predvedený výkon môžem byť spokojný, len s tromi hráčmi, ostatní hrali pod svoje herné možnosti a preto do budúcna by sa mali zamyslieť čo ďalej.

Komentár Dávida Szabóa:

Hostia pricestovali ku lídrovi tabuľky Očovej s jasným cieľom, a to pretrhnúť ich 6 zápasovú sériu bez prehry. Na začiatku zápasu to vyzeralo vyrovnane, kedže ani jeden tím sa nevedel dostať do koncovky a hralo sa viac menej iba v strede poľa. Zlom prišiel v 25 min., ked Ďurovič dostal nádhernú nahrávku do ulice od Zubku a najlepší strelec hostí nemal problém dať gól - 0:1. O 10 min. neskôr dostala Očová šancu vyrovnať, ked Ondrej Binder zahral v šestnástke rukou. Lopty sa ujal kapitán avšak ten z pokutového územia netrafil bránu. V 40 min. mohli hostia definitívne pochovať Očovú, ked spoza šestnástky Marek Pastier trafil len spojnicu a od spojnice sa lopta kotúľala pred bránou. Po polčase žiadne velké šance neprišli ani na jednej ani na druhej strane až do chvíle, keď Radovan Ďurovič ušiel obrane po dlhej lopte, brankár vybehol a Ďurovič ho preloboval, avšak gól dal tak, že dobehol až k bráne a dopravil tam loptu - 0:2. Do konca zápasu už žiadne šance neprišli a tak si hostia odniesli cenné 3 body z Očovej. Banskú Štiavnicu teraz čakajú 2 zápasy doma s outsiderom z Kremnice a so Stožkom.

Stožok - Slovenská Ľupča 1:0 (0:0) - Denis Kuchár

Góly: 80´Lukáš Kováč - 1:0, čisté konto udržal Peter Valocka

Stožok sa pustil do súpera odvážne vytváral si dosť šancí, ale nevedel streliť gól. Hostia mali šance len po protiútokoch, ale s tými si obrana Stožku poradila a tak sa zrodil bezgólový polčas. V druhom polčase sa hra vyrovnala, na oboch stranách bolo dosť šancí, ale ostávali nevyužité. Padalo veľa žltých kariet, keďže na oboch stranách sa dosť faulovalo. Stožok sa snažil dať gól a nakoniec sa mu to podarilo. V 80. minúte po centri Hanusku presne hlavičkoval Kováč a Stožok sa konečne ujal vedenia. Hostia sa snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, ale ďalšiemu víťazstvu Stožku už nezabránili. Stožok si tak pred voľnom upevnil pozíciu v tabuľke.

Braväcovo - Látky 2:3 (2:2)

Góly: 7´Michal Kučera - 1:0, 15´Michal Kučera - 2:0, 26´František Šulek - 2:1, 36´Stanislav Nociar - 2:2, 55´František Šulek - 2:3

Domáci tím začal veľmi dobre. Ujal sa dvojgólového vedenia, ale hostia využili chvíľkovú nesústredenosť domácich a bleskovo vyrovnali. Domácim sa v 2.polčase zranil hráč a ďalší videl červenú kartu. Početnú výhodu o 2 hráčov hostia využili a vsietili víťazný gól. Látky sa touto výhrou odlepili z predposledného miesta v tabuľke. Braväcovo je v hernej a výsledkovej kríze.

Bzovík - Pliešovce 1:2 (0:1)

Góly: 20´Martin Popper - 0:1, 63´Marián Ozan - 0:2, 85´Martin Molnár - 1:2

Selce - Hontianske Nemce 0:0

Čisté konto udržali: Andrej Ivanič (Selce) a Jozef Poláček (Hontianske Nemce)

Hrochoť - Podzámčok 10:1 (3:1)

Góly: 13´Kristián Mazúch - 1:0, 25´Lukáš Gašpar - 1:1, 36´Sebastián Mazúch - 2:1, 44´Drahomír Berky - 3:1, 54´Peter Berky - 4:1, 55´Marek Mišáni - 5:1, 60´Daniel Berky - 6:1, 64´Jakub Lenár - 7:1, 80´Jakub Lenár - 8:1, 87´Jakub Lenár - 9:1, 90´Peter Berky - 10:1