10.kolo - Šláger o 1.miesto vyznel v prospech Kremnice, Hontianske Nemce vyhrali jasne v Dudinciach aj vďaka 4 gólom Marunčiaka, Bzovík získal nečakaný bod v Detve, prvá výhra Kováčovej v sezóne, v čele strelcov Odzgan s 13 gólmi, za ním 4 strelci s 12

11.10.2011 21:03

10.kolo - 8. a 9.10.2011

Góly: 12´Miloš Lachký - 0:1, 56´Marek Mikuš - 1:1, 60´Ján Haluška - 1:2, 85´Miloš Lachký - 1:5

Po výbornom výkone si chlapci z Kremnice odviezli z horúcej pôdy v Stožku tri dôležité body. V zápase sa blysol Janko Haluška svojím gólom na 2:1 z vyše 25 metrov. Ďalšie dva góly víťaza vsietil Lachký. Kremnica sa tak výhrou v šlágri kola dostala naspäť na 1.miesto a odsunula doterajšieho lídra, Stožok na 4.miesto.

Kováčová - Očová 2:1 (0:0)

Góly: 57´Matej Filip - 1:0, 60´Lukáš Šimkovič - 1:1, 90´Tomáš Dávid - 2:1

Zápas sa začal veľmi tvrdo. Od prvej minúty sa hralo vyrovnane. Kováčová sa ujala vedenia až v druhom poločase, keď sa za domácich presadil stredný záložník Matej Filip a poslal Kováčovú do vedenia. Už o 3 minuty neskôr prišlo vyrovnanie z priameho kopu od Šimkoviča - 1:1. Domáci zbrane neskladali a chceli vybojovať konečne všetky body. V 90´min. po strele Denisa Cepca sa ku dorážke dostal osamotený útočník Tomáš Dávid, ktorý nemohol zaváhať a tak sa aj stalo dopravil loptu do siete hostí. Domáci vyhrali prvýkrát v sezóne a odlepili sa z dna tabuľky!

Dudince - Hontianske Nemce 1:5 (0:2)

Góly: 10´Šimon Šnajder - 0:1, 43´Juraj Marunčiak - 0:2, 54´Dimitrij Farion - 1:2, 77´Juraj Marunčiak - 1:3, 80´Juraj Marunčiak - 1:4, 90´Juraj Marunčiak - 1:5

Derby stretnutie malo nečakane jednoznačný priebeh. Hostia potvrdili svoju vysokú hernú kvalitu a pripravili Dudinciam prvú domácu a najvyššiu prehru v tejto sezóne. Vo fantastickej streleckej forme hrá v poslednej dobe Marunčiak. Pred týždňom dal Trnavej Hore 5 gólov, teraz vsietil 4 góly a spolu dal už 12 gólov. Okrem neho sa podarilo vsietiť svoj 12.gól aj mladíkovi Šnajderovi. Hontianske Nemce dali v 10 kolách už 52 gólov a nemajú v tomto ohľade v súťaži konkurenciu. Navyše po prehre Stožku s Kremnicou sa dostali na 2.miesto tabuľky a na lídra Kremnicu strácajú 1 bod. Dudince tentoraz vybuchli, ale nepríjemnú prehru musia hodiť za hlavu a vo zvyšných 3 zápasoch jesene ešte zabojovať o čo najviac bodov.

Detva - Bzovík 2:2 (2:1) - pripravené v spolupráci s Miroslavom Kucejom

Góly: 7´Peter Kamas - 0:1, 28´Andrej Miartuš - 1:1, 38´Patrik Baláž z 11m - 2:1, 63´Juraj Darida - 2:2

Dňa 8.10.2011 sa na našom domácom ihrisku odohralo 10. kolo V. ligy dorastu skupiny "C", kde Detva privítala mužstvo Družstevníka Bzovík. Očakával sa veľký zápas, kde domáci privítali súpera zo spodnej časti tabuľky, ktorý potreboval body a hneď v úvode zápasu zaskočil Detvu gólom, keď po chybe obrany skóroval v 7 minúte hráč hostí č. 14 Kamas Peter. Po inkasovanom góle sa domáci hráči rýchlo otriasli, prebrali iniciatívu a zároveň celú hru na ihrisku. Vytvorili si viac sľubných šancí, ktoré však nepremenili no toto trápenie korunoval vyrovnávajúcim gólom po samostatnom úniku na brankára hráč č. 13 Miartuš Andrej v 28 minúte. Po vyrovnávajúcom góle domáce mužstvo vystupňovalo tlak na súperovu bránu a v pokutovom území bol faulovaný hráč č. 5 Odzgan Jakub, za čo nariadil rozhodca pokutový kop. Plynula 38 minúta zápasu a na značku pokutového kopu si loptu postavil navrátilec, ktorý bol dva týždne v ČR a teda hráč č. 10 Baláž Patrik. Prvý polčas skončil už bez nejakých závažných momentov, ktoré by sme podotkli 2:1 a tak Detva ochádzala do šatne spokojnejšia. Do druhého polčasu nastúpilo domáce mužstvo s tým, že chce dať čím skor tretí ukľudňujúci gól. Hneď zo začiatku sa zahryzlo do súpera s množstvom vytvorených šancí no bez streleckého úspechu. V 63 minúte však prišiel blesk z jasného neba, kedy zas po chybe obrany Detvy strelilo mužstvo hostí vyrovnávajúci gól hráčom č. 10 Daridom. Už do konca zápasu sa ani jednému tímu nepodarilo streliť víťazný gól a zápas tak skončil remízou 2:2, z ktorej mali určite väčšiu radosť hostia.

Trnavá Hora - Braväcovo 4:4 (1:1) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 22´Lukáš Tončo - 1:0, 26´Filip Martinec - 1:1, 48´Filip Martinec - 1:2, 51´Filip Martinec - 1:3, 78´Jakub Sklenka - 2:3, 80´Martin Štefanka - 3:3, 83´Ivan Kubík - 4:3, 86´Matej Baliak - 4:4, v 88´min. nepremenil domáci kapitán Jakub Sklenka za stavu - 3:3 pokutový kop

Zápas sa začal vo veľmi kľudnom tempe. Žiadne mužstvo nechcelo spraviť zbytočnú chybu. No ako prvý sa presadili domáci a strelou Tonča popri brankárovi otvorili skóre 1:0. Hostia o chvíľu nato odpovedali gólom Filipa Martinca od brvna 1:1. Prvý polčas nebol veľmi záživný. Na VEĽMI zlom teréne sa hralo ťažko. Takže do kabín sa išlo za stavu 1:1. Druhý polčas začal náporom hostí, ktorý vyvrcholil dvoma gólmi útočníka Filipa Martinca a zvyšoval už na 1:3. Zdalo sa byť rozhodnuté no domáci neskladali zbrane. V priebehu 5 minút otočili zápas. Najprv sa presadil kapitán Sklenka, ktorý zatočil pekne z rohu 3:2. Domáci mali aj výškovú prevahu čo využívali najmä pri rohoch. Dva góly zaznamenali po hlavičkách Štefanku a Kubíka a otočili priebeh stretnutia na 4:3. Hostia vrhli všetko do útoku a kapitán Baliak ušiel obrane a vyrovnal na 4:4. O 2 minúty dostali domáci ešte výhodu pokutového kopu, ale kapitán Sklenka neuspel. Hostia si odviezli z Trnavej Hory zaslúžený bod. Domácich to naopak môže mrzieť, pretože im ušlo víťazstvo v závere zápasu.

Pliešovce - Horné Hámre 2:1 (1:1)

Góly: 17´Tomáš Turan - 1:0, 19´Tomáš Azor - 1:1, 61´Tomáš Turan - 2:1

Pliešovce zvládli ďalšiu domácu povinnosť, ale opäť to bol dosť kŕčovitý výkon. Ešteže si na kanonierske schopnosti spomenul Turan, ktorý najprv v 17´min. otvoril skóre a potom za stavu - 1:1, keď za hostí vyrovnal v 19´min. Azor, rozhodol gólom zo 61´min. - 2:1. Domáci hráči nechávali nezvykle veľa priestoru súperovým hráčom a tak sa o tri body museli strachovať do posledných chvíľ. Podobne ako proti Bzovíku to však zvládli a najmä vďaka domácim výhram sú Pliešovce naďalej v hornej polovici tabuľky. Horné Hámre majú ako každý rok problémy so záchranou. Zatiaľ sú na zostupovom 12.mieste so stratou 2 bodov na jedenásty Bzovík.

Látky - Sielnica 7:0 kontumačne, hostia na zápas nastúpili len s 9 hráčmi, po 1.polčase nahlásili 3 zranených a keďže počet hráčov v tíme hostí klesol pod 7 zápas bol predčasne ukončený

Góly: 5´Martin Olšiak - 1:0, 13´Andrej Segeč - 2:0, 20´Martin Olšiak - 3:0, 26´Peter Krkoš - 4:0, 27´Jaroslav Mališ - 5:0, 37´Peter Krkoš - 6:0, 40´Ján Koristek - 7:0, čisté konto udržal Daniel Slovák

Jednoznačná záležitosť domáceho tímu proti oslabeným hosťom, ktorí pricestovali len s 9 hráčmi. Od prvej minúty išli Látky jednoznačne za svojim cieľom a strieľali jeden gól za druhým. Po polčase ich posledný tím mal na svojom konte už 7 a na druhý polčas nahlásil 3 zranených hráčov: Horňáka, Stančíka a brankára Ryboša a nenastúpil. Ak by sa pokračovalo, asi by Látky zaznamenali dvojcifernú výhru. Favorit splnil svoju rolu a po prehre Stožku sa prebojoval na 3.miesto tabuľky, stále s minimálnou 1 bodovou stratou na vedúcu Kremnicu. Sielnica je s 3 bodmi po výhre Kováčovej nad Očovou už na poslednom mieste.