11.kolo - 9 gólový koncert Brusna proti Hliníku, prekvapenie v Tornali, kde vyhralo Jesenské, Hriňová suverénna proti Hodruši, Kalinovo bodovalo v Krupine a na dno klesla Šalková, Šagát vsietil 4 góly a celkovo už 15

24.10.2011 13:09

11.kolo - 15. a 16.10.2011

Bacúch - Sliač 1:0 (1:0)

Góly: 5´Patrik Purgat - 1:0, čisté konto udržal Dominik Čiliak

Hráči FK 09 Bacúch zachytili úvod stretnutia podľa svojich predstáv a už v 5.minúte sa im podarilo skórovať. Aj naďalej súpera tlačili, hralo sa prevažne na ich polovici, ale aj napriek ďalším obrovským šanciam sa Bacúchu už skórovať nepodarilo. V druhom polčase už bojové nasadenie pokleslo, šancí bolo menej a dohrávalo sa len s cieľom udržať 3 body doma. Bacúch hral bez 4-och zranených hráčov zo základnej zostavy a tak treba poďakovať aj náhradníkom, ktorí ich v tomto dueli plne zastúpili a natiahli domácu sériu bez prehry už na 28 zápasov.

Hriňová - Hodruša Hámre 5:0 (2:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 9´Andrej Spodniak - 1:0, 19´Lukáš Mitter - 2:0, 52´Timotej Nosáľ - 3:0, 76´Jakub Chriašteľ - 4:0, 80´Andrej Spodniak - 5:0, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Od začiatku začali domáci hráči s vysokým tlakom na súpera, vypracovali si niekoľko šancí. V 9´minúte zo stredu poľa vyslal peknú nahrávku Jakub Chriašteľ na Andreja Spodniaka, ten zachytil prihrávku v pokutovom územi a tvrdou strelou strelil prvý gól zápasu. Hneď po strelení prvého gólu pritlačili domáci ešte viac hostí a vytvárali si šance. V 19´ minúte kopali domáci rohový kop, brankár loptu len vyboxoval ku Timotejovi Nosáľovi, ktorý podvihol loptu na Lukáša Mittera a ten zvýšil vedenie domácich už na 2:0. Domáci si do konca polčasu vytvorili ešte niekoľko slubných šancí, no ani jedna neskončila v bráne hostí. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom pridať ešte hosťom nejaký ten gól. V 52´ minúte vysunul Jakub Chriašteľ Timoteja Nosáľa, ktorý umiestnil ku pravej žrdi a zvýšil už na 3:0 pre domácich. Domáci po tretom góle zmiernili svoju hru, ale stále nútili obranu hostí ku chybám. V 76´minúte centroval do pokutového uzemia Tomáš Krnáč loptu si spracoval Jakub Chriašteľ a nechytateľne zavesil na 4:0 . V poslednej desatminútovke sa už zápas iba dohrával a v 80´minúte z diaľky skúsil strelu Andrej Spodniak, tá sa odrazila od obrancu hosti a bolo to 5:0.

Krupina - Kalinovo 0:0

Čisté konto udržali: Róbert Želiezka (Krupina) a Lukáš Francisty (Kalinovo)

Krupina opäť zakopla a zdá sa, že v tejto sezóne nebude stačiť konkurovať najlepším tímom súťaže. Odchod hráčov s ročníkom narodenia 1992 vyzerá byť dosť citeľný. Posledný tím súťaže pricestoval nabudený domácou výhrou nad lídrom z Brusna. V zápase nebolo k videniu príliš veľa gólových príležitostí a brankári na oboch stranách nemali veľa práce. Čo prešlo spoľahlivo pochytali a najmä pre hostí je zisk bodu cenný. Vďaka nemu sa posunuli na 13.miesto, kým Krupina je so ziskom 14 bodov na 8.mieste.

Šalková - Žarnovica 0:1 (0:0)

Góly: 55´Tomáš Izák - 0:1, čisté konto udržal Adam Benko

Žarnovica ešte nad Šalkovou po postupe do 4.ligy nevyhrala a tak mala o motiváciu navyše. Dve najmenej produktívne družstvá súťaže z pohľadu gólov ani tentoraz príliš smerom dopredu neoslnili. Prvopolčasové strelecké trápenie na oboch stranách prerušil hvizd hlavného rozhodcu. Po zmene strán sa v 55´min. usmialo šťastie na hostí a Izák vsietil vedúci gól - 0:1. Pri slabej domácej produktivite bolo zjavné, že na body by to mohlo stačiť. Hostia sa v záverečnej polhodine zamerali na ubránenie tesného náskoku, veď sú v tom v tejto sezóne majstri. Bez väčších problémov sa im to podarilo a pripísali si 5.výhru o 1 gól v tomto ročníku. Šalková po prehre klesla na dno tabuľky. Žarnovica naopak poskočila na pekné 6.miesto.

Brusno - Hliník nad Hronom 9:0 (4:0)

Góly: 23´Tomáš Šagát - 1:0, 33´Tomáš Šagát - 2:0, 35´Samuel Knižka - 3:0, 45´Dávid Marko - 4:0, 48´Samuel Knižka - 5:0, 50´Anton Pikula - 6:0, 53´Samuel Knižka - 7:0, 60´Tomáš Šagát - 8:0, 83´Tomáš Šagát - 9:0, čisté konto udržal Matúš Hlinka

V úvodných minútach sa hral na ihrisku lídra súťaže vyrovnaný futbal. Zlom nastal po akcii Knižku, ktorý vysunul Šagáta, ten obišiel aj brankára a strelou do prázdnej brány otvoril skóre - 1:0. Druhý gól bol ukážkový. Knižka rozohral rohový kop, lopta sa odrazila na hranicu pokutového územia k Šagátovi, ktorý peknou strelou do vinkla zvýšil na - 2:0. Tretiu gólovú akciu potiahol po pravej strane Lihan, nacentroval do šestnástky kde si nabehol Knižka - 3:0. Bodku za vydareným 1.polčasom Brusna dal Marko strelou asi z 20 metrov po priťuknutí od Kelemacha - 4:0. V 2.polčase pokračoval líder v streleckej kanonáde. Najprv sa presadil strelou z rohu šestnástky Knižka, keď lopta prepadla brankárovi popod nohami, trochu kuriózny gól - 5:0. Potom naservíroval Knižka loptu Pikulovi a ten svojim prvým gólom v doraste upravil už na - 6:0. Po ďalšej individuálnej akcii Knižku, keď obišiel aj stopéra hostí už bolo - 7:0. Knižka zavŕšil hattrick. Záverečné slovo v zápase mal dvakrát Šagát. Najprv strelou spoza šestnástky, potom po dorážke pred brankárom hostí. Brusno si pred týždňom vybralo v Kalinove streleckú smolu. Tentoraz mu to tam sypalo a odniesol si to Hliník. Brusno si vysokou výhrou vylepšilo skóre a udržalo 1.miesto.

Banská Štiavnica - Divín 0:1 (0:0)

Góly: 79´Vladimír Havrla - 0:1, čisté konto udržal Lukáš Daniš

Hostia nastúpili do zápasu veľmi koncentrovane a vlastne nadviazali na výkon z minulého týždňa doma proti Krupine. Nepustili domácich do náporu a sami nebezpečne hrozili. Napriek niekoľkým sľubným príležitostiam sa skóre v 1.polčase nezmenilo. S pribúdajúcimi minútami bolo zjavné, že o osude zápasu môže rozhodnúť 1 gól. Hlavným hrdinom súboja sa nakoniec stal 11 minút pred koncom útočník a kanonier hostí Havrla, ktorý svojim 5.gólom v sezóne a 3.gólom v 2.zápase rozhodol - 0:1. Záverečný tlak domácich už vyrovnávajúci gól nepriniesol a Divín si tak pripísal 2.výhru v rade a poskočil na 7.miesto tabuľky. Banská Štiavnica klesla na 12.miesto a tímy z dna tabuľky sa na ňu doťahujú.

Tornaľa - Jesenské 0:2 (0:2)

Góly: 23´Martin Pinter - 0:1, 42´Kristián Kókai - 0:2, čisté konto udržal Augustín Balog

Opäť sa potvrdilo, že derby stretnutia nemajú favorita. Pred zápasom bolo do jasnej pozície outsidera pasované Jesenské, ale opak bol pravdou. Hostia sa na 4.tím tabuľky veľmi dobre pripravili a nedovolili mu rozvinúť svoju typickú hru. Navyše v 23´min. prišiel pre domácich šok, keď hosťujúci Pinter využil svoju šancu a otvoril skóre - 0:1. Domáci znervózneli a prepustili hosťom iniciatívu. Jesenské sa chopilo šance a tesne pred prestávkou pridalo aj druhý gól. Obrana Tornale neustrážila Kókaia a bolo - 0:2. Po zmene strán sa domáci snažili o obrat, ale ich hra bol príliš kŕčovitá. Jesenské v pohode kontrolovalo priebeh a v 7 derby zápase proti Tornali v 4.lige si pripísalo nečakané, ale zaslúžené 3.váťazstvo, ktorým sa odlepilo z dna tabuľky. Tornaľa navyše v závere prišla aj o brankára Válinta. Ten videl v 90´min. červenú kartu a bude svojmu tímu chýbať v posledných jesenných kolách.