11.kolo - Šláger kola v H.Nemciach odložili, Kremnica vyhrala a vedie s náskokom 4 bodov, Detva a Bzovík potvrdili dobrú formu, súboj posledných tímov skončil nerozhodne, Odzgan si hattrickom udržal 1.miesto medzi strelcami, spolu dal už 16 gólov

25.10.2011 00:31

11.kolo - 15. a 16.10.2011

Góly: 6´Andrej Michálik - 0:1, 20´Tomáš Azor - 1:1, 21´Jakub Odzgan - 1:2, 49´Jakub Odzgan - 1:3, 55´Jakub Kružliak - 1:4, 63´Tomáš Bielik - 2:4, 73´Jakub Odzgan - 2:5, 83´Marek Medveď - 2:6

Horné Hámre sú na domáceom ihrisku veľmi nepríjemný súper, tak od prvého hvizdu rozhodcu sa Detva do nich pustila s veľkou chuťou. Úvodný tlak korunovala už v 6. minúte gólom Andreja Michálika. Po dosiahnutom góle sa hra vyrovnala a domáci v 20. minúte vyrovnali Azorom na 1:1. Odozva Detvy na tento gól bola rýchla, kedy v 21. minúte dal gól Jakub Odzgan a upravil stav na 1:2. Dokonca prvého polčasu sa výsledok nezmenil a hra sa zdržiavala len medzi pokutovými územiami. Na úvod druhého polčasu domáci vyvinuli na bránu hostí veľký tlak, ale ten prerušila 49. minúta, kedy svoj druhý gól v zápase zaznamenal opäť Jakub Odzgan. Od tejto chvíle bola Detva pánom na ihrisku. To potvrdila ďalším gólom, ktorý zaznamenal Jakub Kružliak v 55. minúte a stav bol tak už 1:4. V 63. minúte po hrubej chybe a nedorozumení obrany hostí domáci strelili druhý gól Bielikom a upravili stav na 2:4. Tento gól však nenarušil hernú pohodu Detvy a v 73.min. skóroval po tretí raz Jakub Odzgan čím zavŕšil svoj hattrick a stav bol 2:5. V 83. minúte vyšiel hosťujúcemu trénerovi ťah so striedaním, keď na ihrisko poslal Mareka Medveďa ("Leo"), ktorý hneď na to ako nastúpil dal gól čím upravil výsledný stav na 2:6.

Góly: 75´Ján Kasza - 1:0, 82´Ján Kasza - 2:0, čisté konto udržal Ivan Mriška

Líder tabuľky ŠKF Kremnica potvrdil v domácom zápase svoje postavenie v tabuľke a súperovi z Pliešoviec nedovolil dostať sa do väčšieho útočného tlaku. Ojedinelé výpady s prehľadom riešil domáci brankár Ivan Mriška a vychytal tak už štvrté čisté konto v tejto sezóne, čo ho v štatistike V. ligy dorastu skupiny C pasuje do role najlepšieho brankára súťaže. Útočné chúťky si v tomto zápase opäť urobil domáci kapitán Ján Kasza, ktorý si svojimi dvoma gólmi upevnil 2.miesto v streleckej tabuľke súťaži. Od vyššej prehry súpera zachránil výborne chytajúci brankár, ktorý zneškodnil niekoľko tutoviek. Do hry sa v 30. minúte zápasu zapojil aj domáci Filip Dolinec z mužstva starších žiakov. Svojim rozumom a pohybom na ihrisku neraz ukazoval, že kremnický futbal má na čom stavať a má perspektívnych hráčov aj v žiackych vekových kategóriách.

Sielnica - Kováčová 2:2 (1:1)

Góly: 26´Matej Bartko - 0:1, 42´Richard Cvik - 1:1, 72´Tomáš Dávid - 1:2, 82´Michal Bučko - 2:2

Zápas posledných 2 tímov ponúkol divákom zaujímavý futbal, ktorý skončil spravodlivou deľbou bodov. Hostia vždy vsietili vedúci gól, ale domáci dokázali vždy odpovedať. Najprv dal úvodný gól v 26´min. Bartko - 0:1. Potom vyrovnal pred prestávkou Cvik - 1:1. V 72´min. sa presadil kanonier Kováčovej Dávid svojim 7.gólom v sezóne - 1:2, ale 8 minút pred koncom vyrovnal Bučko - 2:2. V závere zápasu dohrávali hostia v oslabení po vylúčení Vedru, ale remízu už udržali a tak si oba tímy pripísali po bode a naďalej zostávajú na chvoste ligy.

Očová - Stožok 6:2 (4:1)

Góly: 2´Marek Fekiač - 0:1, 3´Filip Hraško - 1:1, 24´Filip Hraško - 2:1, 35´Peter Huliak - 3:1, 40´Roman Bartoš - 4:1, 50´Roman Bartoš - 5:1, 67´Peter Berky - 6:1, 70´Marek Mikuš - 6:2

Nečakane jasná záležitosť v podaní Očovej. Úvod síce patril tabuľkovo lepšie postavenému súperovi a už v 2´min. sa podarilo otvoriť skóre Fekiačovi. Bol to jeho 9.gól sezóny - 0:1. Odpoveď domácich bola okamžitá. V 3´min. sa začínalo odznova zásluhou Hraška - 1:1. Od tohto momentu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Očová neustále tlačila a gólové ovocie sa dostavilo. V 24´min. pridal svoj druhý gól Hraško - 2:1 a do prestávky ešte zvýšili skóre Huliak a Bartoš - 4:1. Očová sa nezastavila ani po zmene strán a ďalšími 2 gólmi (Bartoš a Berky) navýšila stav na pre Stožok hrozivých - 6:1. Záverečnú bodku za zápasom dal Mikuš - 6:2. Očová potvrdila svoju silu na domácom ihrisku, naopak Stožok prehral druhýkrát v rade a je v hernej kríze.

Braväcovo - Dudince 4:1 (1:0)

Góly: 41´Mário Gašperan - 1:0, 52´Matej Baliak z 11m - 2:0, 56´Tomáš Kochan - 3:0, 79´Štefan Hoško - 3:1, 86´Matej Baliak - 4:1

Domáci chceli jednoznačne 3 body, čo sa im aj podarilo. Prvý polčas nebol bohatý na góly. Presne sa trafil len Gašperan, ktorý nádherným priamym kopom spoza 16ky otvoril skóre - 1:0. Ale aj hostia to skúšali viackrát z diaľky, lenže ich strely mierili len vysoko nad bránu. Takže do kabín sa išlo za stavu - 1:0
V druhom polčase to už vyzeralo inak. Domácim poistil náskok kapitán Baliak, ktorý nedal brankárovi z penalty šancu - 2:0. Krátko na to Kochan po centri zvyšoval už na - 3:0 a bolo rozhodnuté. Lenžne hostia neskladali zbrane a znížili stav stretnutia na - 3:1 Hoškom a vykresali tak iskierku nádeje. No domáci si už náskok ubránili, dokonca ho aj poistili, opäť gólom Baliaka, ktorý po pase za obranu ušiel hosťujúcim obrancom a zvýšil tak na - 4:1. Braväcovo si udržalo 9.miesto, Dudince po druhej prehre za sebou strácajú kontakt so špicou a sú na 5.mieste.

Bzovík - Trnavá Hora 6:0 (2:0)

Góly: 17´Jakub Zelenčík - 1:0, 23´Peter Kamas - 2:0, 59´Peter Kamas - 3:0, 63´Juraj Darida - 4:0, 68´Jozef Ližbetin - 5:0, 77´Tomáš Kamas - 6:0, čisté konto udržal Branislav Výboh

Domáci podali veľmi dobrý výkon a preto zaslúžene vyhrali. Potvrdili nárast formy a cenný bod z Detvy. 3 výhrou v tejto sezóne sa dostali na 10.miesto a opäť sa o niečo vzdialili tímom z dna tabuľky. Navyše preskočili aj svojho súpera, ktorému to na ihriskách súperov zatiaľ nejde. V drese domácich bol skvelý Tomáš Dvorský, aj keď sa mu nepodarilo vsietiť gól.

Hontianske Nemce - Látky 4:0 (0:0) - dohrávka z 5.11.2011

Góly: 47´Juraj Marunčiak - 1:0, 60´Juraj Marunčiak - 2:0, 68´Michal Gembický - 3:0, 89´Martin Lihocký - 4:0, čisté konto udržal Jozef Poláček

Priamy súboj o 2.miesto po jesennej časti súťaže priniesol 2 rozdielne polčasy. V tom prvom bola hra pomerne vyrovnaná a domáci tím narážal na kvalitne pracujúcu obranu hostí, ktorí sa snažili vyrážať do nebezpečných brejkov. Po zmene strán sa duel zmenil na jasnú záležitosť domácich. Výrazne im k tomu dopomohol vedúci gól Marunčiaka v 47´min. - 1:0. Naďalej predvádzali útočnú a navyše za stavu - 1:0 museli aj hostia viac otvoriť zadné vrátka. To dokonale využil Marunčiak aj v 60´min. a zvýšil na - 2:0. Onedlho pridal tretí gól Gembický a záver sa už zmenil na domácu exhibíciu. Kontrolovali priebeh a prítomným divákom pripravili nádhernú rozlúčku s rokom 2011. V samom závere ešte navýšil domáce vedenie Lihocký - 4:0. Hontianske Nemce teda nezavŕšili jesenný hattrick v 5.lige. Po 1.mieste v sezónach 2009/2010 a 2010/2011 zimujú na 2.mieste, ale s minimílnou stratou na Kremnicu. Zdá sa, že tieto mužstvá sú najväčším kandidátmi na postup do 4.ligy a veľa napovie už 1.jarné kolo, kedy Hontianske Nemce privítajú práve Kremnicu. Látky sú na 3.mieste so stratou 7 bodov na Kremnicu a 6 bodov na svojho dnešného premožiteľa. Hontianske Nemce si zaslúžia ešte jednu veľkú pochvalu. V 13 zápasoch vsietili neuveriteľných 67 gólov, čo je viac ako 5 gólov na zápas!!!