11.kolo - Lučenec vďaka hattricku Olšiaka vyhral vo Zvolene a po zaváhaní Žiaru s K.N.Mestom vedie už o 4 body, nečakané remízy v Kremničke a Fiľakove, krásny zápas v Badíne, Olšiak sa hattrickom dostal do čela strelcov

12.12.2011 22:26

11.kolo - 15. a 16.10.2011

Rimavská Sobota - MFK Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 24´Jozef Slovák, čisté konto udržal Michal Michálek

Rimavská Sobota sa stretla v súboji s MFK Banská Bystrica. Išlo o duel tímov, ktoré zatiaľ zaostávajú za predsezónnym očakávaním. Vyrovnaný zápas rozhodol moment z 24´min., kedy sa prvýkrát v sezóne presadil Slovák - 1:0. Domáci už napriek niekoľkým príležitostiam proti jednej z najlepších obrán v súťaži neskórovali a tak MFK živil šancu na zisk bodu do poslednej minúty. Brankár Michálek si však udržal 2krát čisté konto a udržal bývalému druholigistovi najtesnejšiu výhru.

Badín - Veľký Krtíš 3:2 (3:1)

Góly: 23´Erik Masár - 1:0, 33´Erik Krupčiak - 1:1, 35´Filip Janovský - 2:1, 43´Peter Šipula - 3:1, 71´Frederik Matikovský - 3:2

V Badíne videli diváci zaujímavý, ofenzívny futbal, ktorý ich musel baviť. Po zahrievacej 20 minútovke sa ako prvý presadili domáci zásluhou Masára - 1:0. Do výbornej streleckej formy sa dostal bývalý kanonier Balogu nad Ipľom Krupčiak a v 33´min. zaskočil domácich vyrovnávajúcim gólom - 1:1. Badín sa dokázal spamätať veľmi rýchlo. Už o 2 minúty mu prinavrátil vedenie Janovský - 2:1 a ešte do prestávky poistil vedenie Šipula - 3:1. Po zmene strán sa domáci zamerali na udržanie výsledku, ale nováčik sa s blížiacim záverom tlačil čoraz viac pred bránu Badína. V 71´min. svojim 8.gólom v sezóne zdramatizoval priebeh Matikovský - 3:2. Hostia sa ešte snažili aj vyrovnať, ale to sa im nepodarilo. Za predvedený výkon si zaslúžia pochvalu oba tímy, lebo to bol kvalitný treťoligový futbal.

Žiar nad Hronom - Kysucké Nové Mesto 0:1 (0:1)

Góly: 11´Ľubomír Chovanko - 0:1, čisté konto udržal Patrik Chmeliar

Pred týmto MZ sa domácim k dlhodobo zraneným hráčom / Bodor,Lehocký, /  pridal aj Glab- zranený v predchadzajucom kole v Rajci. Bola to pred ťažkým zápasom veľmi citeľná strata. V prvom polčase bola hra vyrovnaná na oboch stanách bez väčších príležitostí, no v 11´min. sa ujali hostia vedenia po zaváhaní domácej obrany a s prispením čiarového rozhodcu, ktorý nesignalizoval ofsajd Chovanka, ktorý následne skóroval. 2.polčas domáci počas 45minút zatlačili súpera na jeho polovicu no z enormného úsilia hráčov sa nepodarilo vsietiť gol a tak Žiar prvýkrát v jesennej časti okúsil prehru a na lídra z Lučenca už stráca 4 body. Má však k dobru dohrávaný zápas na ihrisku MFK Banská Bystrica.

Fiľakovo - Nová Baňa 1:1 (1:0)

Góly: 43´Ivan Schneider - 1:0, 55´Richard Hanák - 1:1

Fiľakovo si proti predposlednej Novej Bani nepripúšťalo nič iné ako výhru. V prípade zisku 3 bodov sa mohli domáci posunúť na 8.miesto. Možno pod dojmom ľahkého zápasu sa Fiľakovo celý 1.polčas trápilo a nedokázalo nájsť presnú mušku. Keď sa už zdalo, že hostia prežijú 1.polčas bez ujmy, predsa len sa presadil domáci Schneider - 1:0. Po zmene strán však prišiel pre domácich šok. V 55´min. nečakane vyrovnal Hanák - 1:1. Fiľakovo sa potom snažilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Nová Baňa podala dobrý defenzívny výkon a nečakaný bod udržala. Nič to nemení na fakte, že aj naďalej zostáva na predposlednom mieste tabuľky.

Čadca - Rajec 2:1 (0:1)

Góly: 24´Juraj Lednický - 0:1, 53´Ladislav Vessa - 1:1, 71´Michal Padyšák - 2:1, v 75´min. nepremenil domáci kapitán Matej Rajnoha za stavu - 2:1 pokutový kop

Čadca určite nečakala, že bude po 12.kole až na 14.mieste a za nováčikom Rajcom. Úvod zápasu však naznačil, že tabuľkové postavenie nie je náhodné. Hostia pôsobili aktívnejším dojmom a dočkali sa zaslúženého vedenia. V 24´min. sa presadil najlepší kanonier hostí Lednický - 0:1. Až po zmene strán sa v derby začali presadzovať skúsenejší domáci. Pomerne rýchlo už v 53´min. sa im podarilo vyrovnať Vessom - 1:1. Aj zásluhou domáceho prostredia sa začali čoraz viac presadzovať smerom dopredu a v 71´min. strhol vedenie na ich stranu Padyšák - 2:1. Navyše o 4 minúty mohol rozhodnúť kapitán Rajnoha, ale to by musel premeniť penaltu. V záverečnej štvrťhodine sa ešte hostia snažili vyrovnať, ale Čadca si už výhru nenechala vziať a bodovo sa dotiahla na ďalšieho nováčika ligy Veľký Krtíš.

Zvolen - Lučenec 1:4 (1:1)

Góly: 32´Pavel Olšiak - 0:1, 45´Dominik Golian - 1:1, 71´Pavel Olšiak - 1:2, 75´Pavel Olšiak - 1:3, 77´Ivan Palík - 1:4

Zvolen si po zlepšených výkonoch v posledných kolách trúfal aj proti lídrovi. V 1.polčase to vyzeralo pre domácich s bodovými ambíciami nádejne. Skóre síce otvoril Olšiak, ale v záverečnej minúte 1.polčasu vyrovnal Golian - 1:1. Po zmene strán pokračoval vyrovnaný futbal, ale od polovice 2.polčasu hostia zapli na vyšší rýchlostný stupeň a rozhodli o osude zápasu. V priebehu 6 minút vsietili 3 góly, keď hattrick skompletizoval kapitán Olšiak a zároveň sa dostal na čelo strelcov tejto súťaže, posledný gól pridal Palík. Lučenec vyhral zaslúžene a po domácej prehre Žiaru si vypracoval už 4bodový náskok na čele a 2 kolá pred koncom jesene je blízko k polovičnému titulu.

Bánová - Dolný Kubín 3:1 (2:0)

Góly: 10´Denis Tkáčik - 1:0, 44´Lukáš Červený - 2:0, 51´Lukáš Červený - 3:0, 82´Peter Kutlík - 3:1

Bánová zvládla dôležitý duel s Dolným Kubínom na výbornú. Od prvej minúty bola lepším tímom a už v 1.polčase urobila rozhodujúci krok k výhre. V 10´min. otvoril skóre Tkáčik - 1:0 a do prestávky pridal poistku Červený - 2:0. Lukáš Červený sa zapísal do streleckej listiny aj po zmene strán a zápas sa už len dohrával. Červený vsietil už 11 gólov v sezóne a patrí mu celkovo 2.miesto iba gól za Olšiakom z Lučenca. Hostia vsietili 8 minút pred koncom čestný gól, ale na viac v tomto zápase nemali. Bánová sa výhrou posunula na 4.miesto.

Kremnička - Bytča 1:1 (1:1)

Góly: 9´Filip Čička - 0:1, 44´Róbert Palík - 1:1

Najväčšie prekvapenie 11.kola sa zrodilo v Kremničke. Domáci boli zatiaľ bez bodu a proti štvrtej Bytči sa im nedávali veľké šance. Papierové predpoklady začali hostia napĺňať v 9´min., keď sa presadil Čička - 0:1. Lenže potom Bytča ďalší gól nepridala a malé zaváhanie na konci 1.polčasu ju stálo gól vo vlastnej sieti. Iba 6.gól Kremničky v súťaži dal v 44´min. Palík - 1:1. Po prestávke sa už hostia herne trápili a proti bojujúcim domácim nedokázali skórovať. Kremnička si za obetavý výkon prvý bod v súťaži zaslúžila, ale jej čakanie na prvú výhru v 3.lige sa natiahlo už na 43 zápasov. Bytča zbytočnou stratou stratila dôležité 2 body a v tabuľke klesla na 7.miesto.