11.kolo - Tisovec vyhral v Cinobani gólom z 89´min., Čierny Balog zabral v Klenovci v 2.polčase, Revúca uštedrila Dolnej Strehovej 10 gólov, súboj o 3.miesto pre Poltár, 24.gól Rácza z Hajnáčky

04.01.2012 18:42

11.kolo - 15. a 16.10.2011

Cinobaňa - Tisovec 0:1 (0:0)

Góly: 89´Marián Oravec - 0:1, čisté konto udržal Tomáš Šebeňa

Líder sa u nováčika herne trápil a počas celého zápasu nedokázal poriadne pritlačiť. Zápas, ktorý sa vyznačoval minimom šancí nakoniec rozhodla predposledná minúta. Šťastie sa usmialo na hostí, ale treba povedať, že si ho aktivitou zaslúžili. Hrdinom duelu sa stal Oravec - 0:1. Cinobani už nezostal čas na prípadnú odpoveď a tak líder splnil s odretými ušami povinnosť a 2 kolá pred koncom jesennej časti vedie s náskokom 3 bodov. Cinobana sa zlepšeným výkonom revanšovala za debakel v Hajnáčke, ale na body to nestačilo.

Klenovec - Čierny Balog 2:5 (2:1)

Góly: 6´Marek Pendziviater - 0:1, 11´Roland Tóth - 1:1, 17´Vladimír Cibuľa - 2:1, 53´Matej Budovec - 2:2, 58´Peter Švantner - 2:3, 77´Peter Švantner - 2:4, 79´Lukáš Kumštár z 11m - 2:5

V tomto stretnutí sa hostia hľadali celý 1.polčas. Chýbala im ľahkosť z minulých kôl a tak nečudo, že na ihrisku predposledného tímu prehrávali. Dali síce vedúci gól v 5´min. Pendziviaterom - 0:1, ale domáci strelci Tóth s Cibuľom čoskoro obrátili priebeh - 2:1. Našťastie sa favorit v druhom počase prebral a začal hrať svoju hru s chladnou hlavou, čo mu prinieslo aj zaslúžené víťazstvo! Postupne sa presadili Budovec, dvakrát Švantner a Kumštár z penalty - 2:5. Góly padali po krásnych kombináciách a oživenie priniesli aj striedania v 2.polčase. Čierny Balog tak naďalej živí svoju šancu na jesenný titul, lebo na Tisovec stráca stále len 3 body.

Poltár - Halič 3:2 (2:0)

Góly: 15´Milan Kelement - 1:0, 17´Lukáš Valentíny - 2:0, 61´Miroslav Mizera - 3:0, 63´Lukáš Segeč - 3:1, 85´Stanislav Nociar - 3:2

Súboj o 3.miesto mal zaujímavý priebeh. 1.polčas patril jednoznačne domácim, ktorí eliminovali ofenzívnu silu súpera a vydarili sa im akcie z 15´a 17´min. Dvoma zlepenými gólmi Kelementa a Valentínyho zmrazili Halič. Ten pokračoval v nevýraznom výkone aj po prestávke a v 61´min. ho za to potrestal Mizera - 3:0. Zdalo sa byť rozhodnuté, ale hostí nakopol kontaktný gól Segeča v 63´min. - 3:1. Zrazu ich bolo plné ihrisko a domáci sa museli brániť. Defenzívna taktika im vychádzala až do 85´min., kedy skóroval Nociar - 3:2 a nakoniec z toho bola dráma. Vytúžený 3.gól hostia nevsietili a môžu si vyčítať najmä prespatý 1.polčas. Poltár sa výhrou dostal na 3.miesto práve pred Halič.

Dolná Strehová - Revúca 3:10 (2:4)

Góly: 7´Jakub Puspoky - 1:0, 14´Filip Faško - 1:1, 25´Filip Faško - 1:2, 33´Marián Nagy z 11m - 2:2, 40´Jozef Valaštek z 11m - 2:3, 43´Filip Faško - 2:4, 49´Jozef Valaštek - 2:5, 56´Nikolas Lojkovič - 2:6, 62´Jozef Valaštek - 2:7, 72´Nikolas Lojkovič - 2:8, 77´Jaroslav Nociar z 11m - 3:8, 80´Nikolas Lojkovič - 3:9, 82´Marek Kozár - 3:10

Revúca je po tomto zápase najútočnejší tím ligy. Azda prvýkrát sa stalo, že až 3 hráči vsietili v 1 zápase hattrick. Dolná Strehová začala lepšie a v 7´min. skóroval Puspoky, potom sa k slovu prihlásil Faško a 2 gólmi obrátil priebeh - 1:2. Domáci Nagy premenil penaltu a vyrovnal - 2:2. Od tohto momentu už bolo na ihrisku iba 1 mužstvo. Ešte do prestávky Valaštek z penalty a po ňom Faško vrátili Revúcej vedenie - 2:4. Po zmene strán dávala Revúca jeden gól za druhým a postupne skompletizovali hattrick okrem Faška Valaštek a Lojkovič. Dolná Strehová utrpela po prehre s Čiernym Balogom - 0:6 ďalšiu krutú porážku a v tabuľke sa na ňu výrazne doťahujú tímy z dna tabuľky. Od zostupu ju delí už iba 1 bod.

Tomášovce - Nenince 2:1 (1:1)

Góly: 8´Dávid Očovský - 0:1, 28´Michal Slosiar - 1:1, 73´Miroslav Siviček - 2:1

Po dlhšom čase sa podarilo Tomášovciam bodovať, ale herne príliš neoslnili. Úvod patril hosťom a Očovský vo 8´min. otvoril skóre - 0:1. Domácich postavil na nohy gól kapitána Slosiara v 28´min. - 1:1. Remízový zápas naklonil na stranu domácich v 73´min. Siviček - 2:1 a v zostávajúcom čase už Tomášovce tesný náskok ubránili. Touto výhrou sa udržali v kontakte s 3.miestom, keď na Poltár strácajú 2 body. Nenince po prehre klesli na zostupové 12.miesto.

Vidiná - Hnúšťa 2:6 (0:2)

Góly: 2´Peter Cavar - 0:1, 18´Miroslav Jakubec - 0:2, 52´Nikolas Sajdák - 0:3, 53´Radovan Bruchánek - 0:4, 74´Matej Václavík - 1:4, 77´Lukáš Juríček - 2:4, 82´Peter Vetrák - 2:5, 85´Peter Cavar - 2:6

Hnúšťa podáva veľmi dobré výkony a hrá pekný futbal. Toto potvrdila aj na ihrisku poslednej Vidinej. Hneď v 2´min. otvoril skóre Cavar - 0:1. V 18´min. dal potrebný kľud do radov hostí kapitán Jakubec - 0:2. Po zmene strán pokračovali hostia v dobrom výkone a Sajdák s Bruchánekom zlepenými gólmi odskočili už na - 0:4. Domáci dali o sebe vedieť až štvrťhodinu pred koncom, keď 2 rýchlymi gólmi Václavíka a Juríčeka znížili na - 2:4. Hostia odvrátili drámu v 82´min. gólom Vetráka - 2:5 a záverečné slovo mal ešte Cavar - 2:6. Zaslúžená výhra hostí, ktorí neprehrali už 6.zápas v rade a v tabuľke uzatvárajú hornú polovicu. Vidiná zostáva so 4 bodmi posledná.

Kokava nad Rimavicou - Hajnáčka 3:3 (0:0)

Góly: 48´Dominik Kamas - 1:0, 63´Pavel Suja (brankár) z 11m - 2:0, 68´Richard Darabi - 2:1, 79´Tomáš Rácz - 2:2, 81´Ladislav Rácz - 2:3, 90´Jaroslav Obročník - 3:3

Zápas s 2 rozdielnymi polčasmi. V tom prvom kraľovali obrany a diváci gól nevideli. Po zmene strán sa vrece s gólmi rosypalo. Najprv sa presadil domáci Kamas - 1:0. Potom zužitkoval penaltu domáci brankár Suja - 2:0. Hostia zavelili k obratu v 68´min. gólom Darabiho - 2:1. V 79´min. vyrovnal svojim 24.gólom v sezóne Tomáš Rácz - 2:2. Na - 2:3 skóroval o dve minúty Ladislav Rácz. Aspoň remízu pre domácich zachránil v nadstavenom čase Jaroslav Obročník - 3:3. Pre oba tímy je bod cenný. Hostia uhrali svoj prvý na ihrisku súpera a Kokava sa ním dostala na 11.miesto pred Nenince.