11.kolo - Šláger kola v Turzovke ovládla Radoľa a vedie s náskokom 3 bodov pred Rosinou, Dolný Hričov uspel aj v Čiernom a vyhral 4.zápas za sebou, Terchová rozstrieľala Kotešovú, nováčik Stará Bystrica už na 4.mieste, Žúborov 14.gól sezóny

08.01.2012 12:43

11.kolo - 15. a 16.10.2011

Turzovka - Radoľa 1:2 (0:0)

Góly: 58´Patrik Žúbor z 11m - 0:1, 64´Michal Macúš - 0:2, 71´Marek Roman - 1:2

Šláger kola a možno aj jesene sa hral v Turzovke. Chýbala iba vyššia divácka návšteva. Duel sledovalo len 30 divákov. 1.polčas priniesol veľmi vyrovnaný futbal. Bolo očividné, že oba tímy sa veľmi dobre poznajú a že sa hrá o veľa. Nikto nechcel urobiť chybu a šancí bolo pomenej. Víťaz tohto duelu mohol získať v tabuľke 3bodový náskok, čo bola výrazná motivácia. Prvý krok k splneniu tohto cieľa spravil po prestávke líder. V 58´min. zastavili domáci akciu Radole vo vlastnom pokutovom území nedovolene a nasledovala penalta. Najlepší strelec súťaže Žúbor sa z takýchto príležitostí nezvykne mýliť - 0:1. Domácim inkasovaný gól otriasol a ešte sa ani nestihli poriadne spamätať a už prehrávali - 0:2. V 64´min. zakončil akciu hostí presnou strelou Macúš - 0:2. Radoľa bola na koni a zrejme aj pod dojmom isého uspokojenia poľavila v koncentrácii a v 71´min. znížil Roman - 1:2. V záverečnej dvadsaťminútovke sa domáci snažili aspoň vyrovnať. Vyvinuli veľké úsilie, mali aj zopár šancí, ale hostia odolali a s Turzovky si odviezli cennú výhru - 1:2. To znamená, že si potvrdili 1.miesto a získali 3bodový náskok. Turzovka vplyvom horšieho skóre klesla na 3.miesto.

Rosina - Zborov nad Bystricou 2:0 (1:0)

Góly: 13´Pavol Židek - 1:0, 83´Pavol Židek - 2:0, čisté konto udržal Marián Hruška

Bez najväčších opôr nastúpili oba tímy. Domácim chýbal kanonier Gróf, hosťom zase Frančiak. Ako citeľnejšia strata sa ukázala tá hosťujúca. Zborov si počas celého zápasu nedokázal nájsť cestu k súperovej bráne a tak opäť vonku neuspel. V drese Rosiny nahradil Grófa Židek. Najprv v 13´min. vsietil úvodný gól - 1:0 a 7 minút pred koncom aj uzavrel gólový účet zápasu - 2:0. Po dlhšej dobe sa podarilo udržať čisté konto domácemu brankárovi Hruškovi a aj on sa výrazne podieľal na dôležitej výhre Rosiny. Vďaka nej a prehre Turzovky poskočili domáci naspäť na 2.miesto.

Čierne pri Čadci - Dolný Hričov 2:4 (1:2)

Góly: 6´Maroš Kramara - 0:1, 30´Frederik Tatarka - 1:1, 38´Maroš Kramara - 1:2, 55´Maroš Krenželák - 2:2, 70´Maroš Kramara - 2:3, 78´Pavol Gaňa - 2:4

Čierne v predchádzajúcich 4 domácich zápasoch neinkasovalo a proti lepšiacemu sa Dolnému Hričovu bolo favoritom. Lenže papierové predpoklady neplatili a hostia po najlepšom výkone sezóny zaslúžene triumfovali. Do výbornej streleckej formy sa dostal najmä Maroš Kramara, ktorý v 6´min. otvoril skóre - 0:1. Domácim nemožno uprieť snahu čo povrdil vyrovnávajúcim gólom v 30´min. Tatarka - 1:1, ale súper bol lepší. V 38´min. sa k slovu dostal opäť Kramara a bolo - 1:2. Úvod 2.polčasu patril domácej aktivite a Krenželákovi sa podarilo v 55´min. vyrovnať - 2:2. To však bolo z domácej strany všetko a iniciatívu prebrali snaživí hostia. V 70´min. pridal svoj 3.gól v zápase neudržateľný Kramara a hostia opäť viedli - 2:3. Ich tesné vedenie navýšil v 78´min. Gaňa a definitívne zlomil odpor domáceho tímu. Čierne po prvej domácej prehre v sezóne kleslo na 6.miesto. Dolný Hričov si 4.výhrou za sebou poistil 10.miesto.

Čadca B - Belá 1:0 (1:0)

Góly: 12´Štefan Labaj z 11m - 1:0, čisté konto udržal Milan Ľuptovec

Nie príliš pohľadný futbal sa hral v Horelici. Domáci si boli vedomí dôležitosti stretnutia, ale čakal ich súper, ktorému sa na jeseň darí. O všetkom sa rozhodlo už v 12´min. Hlavný rozhodca nariadil pre domácich penaltu a Labaj sa nemýlil - 1:0. V ďalšom priebehu mali viac z hry hostia, ale do vyložených príležitostí sa dostávali len sporadicky. Poslednou inštanciou bol brankár Ľuptovec, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jednu strelu Belej. Keďže ani domáci už ďalší gól nepridali, z výhry 1:0 sa radovala Čadca B. Belá po prehre klesla na 7.miesto a domáci poskočili na 12.miesto a na jedenástu Tepličku strácajú už len bod.

Teplička nad Váhom - Strečno 2:2 (0:2)

Góly: 34´Matej Oberta - 0:1, 37´Jakub Ďuriš - 0:2, 63´Matej Trnka - 1:2, 85´Marek Mrázik z 11m - 2:2

Nováčikovi vôbec nevyšiel 1.polčas. Strečno bolo lepším tímom a zaslúžene získalo dvojgólový náskok. Presadili sa najlepší strelci tímu Oberta a Ďuriš. 2.polčas už bol z domácej strany kvalitnejší. V 63´min. ich vrátil do hry Trnka a v záverečnom nápore sa im podarilo získať bod. 5 minút pred koncom dostala Teplička výhodu pokutového kopu a Mrázik svojim 9.gólom zariadil remízu - 2:2. Remízou sa nezmenilo tabuľkové postavenie ani jednému tímu.

Terchová - Kotešová 7:0 (2:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 4´Martin Baláž - 1:0, 23´Juraj Noga - 2:0, 48´Martin Baláž - 3:0, 53´Marek Michálek - 4:0, 64´Ján Hanuliak - 5:0, 69´Michal Cingel - 6:0, 80´Martin Baláž - 7:0, čisté konto udržal Michal Matušek

Už od úvodu mala Terchová navrch, čo napokon aj pretavila do gólov. V prvom polčase ešte viazla koncovka, no v druhom už nedali domáci Kotešovej žiadnu šancu a deklasovali ju vysoko - 7:0. Prvý hattrick v drese dorastu zaznamenal Baláž. 7.gól sezóny vsietil najlepší domáci strelec Noga. Brankár Matušek vychytal 2.čisté konto. Kotešová po vysokej prehre stráca na 11.miesto zaručujúce záchranu 5 bodov. Terchová sa vďaka lepšiemu skóre dostala na 8.miesto pred Zborov.

Raková - Stará Bystrica 1:4 (0:0)

Góly: 48´Marek Dubovický - 0:1, 60´Branislav Franek z 11m - 1:1, 66´Anton Fekula - 1:2, 77´Ján Kubičina - 1:3, 87´Marek Faktor z 11m - 1:4

Hostia síce v minulom kole stratili doma 2 body s rezervou Čadce, ale tento duel už hodili za hlavu, čo potvrdili v Rakovej. V 1.polčase sa ešte nováčik nedokázal strelecky presadiť, ale svoju prevahu zúročil po prestávke. V 48´min. otvoril skóre kapitán Dubovický - 0:1. Pred návštevou kola 100 divákov domáci odpovedali v 60´min. premeneným pokutovým kopom Franeka - 1:1. Hostia si však hrali svoju hru a v 66´min. išli do vedenia po druhýkrát gólom Fekulu - 1:2. Pohoda v hre hostí sa prejavila aj v 77´min. pri Kubičinovom góle na - 1:3 a jasnú prevahu zúročil v 87´min. z penalty Faktor - 1:4. Zaslúžená výhra nováčika, ktorý neprehralu už 5 zápasov za sebou a v tabuľke poskočil na 4.miesto. Naopak Raková opäť sklamala a už je predposledná.