11.kolo - Sučany oslavujú 1.miesto po jesennej časti, veľká vyrovnanosť medzi 2. - 8.miestom, Juriga na čele strelcov v trojgólovom trháku

12.12.2010 16:43

11.kolo

Lisková - Rabča 2:1 (1:0)

Góly: 38´Ondrej Budiak - 1:0, 58´František Masničák - 1:1, 79´Jozef Marton - 2:1

Tretí tím priebežnej tabuľky to nemal proti predposlednému tímu vôbec jednoduché. Hostia sa na zápas veľmi dobre pripravili a zaskočili favorizovaných domácich. Rabča vychádzala z pozornej obrany a nepúšťala príliš domácich útočníkov do šancí. Jedna sa však predsa len vyskytla v 38´min. a Ondrej Budiak dostal Liskovú do vedenia. Po prestávke sebavedomý výkon hostí pokračoval aj smerom dopredu a tesne pred hodinou hry vyrovnal Masničák na - 1:1. Po góle domáci znervózneli a trvalo im dosť dlho, kým sa spamätali. Škoda pre Rabču, že jej hráči nedokázali využiť slabú chvíľku domácich na strelenie viac ako 1 gólu, lebo desať minút pred koncom prišiel trest. Marton vsietil druhý domáci gól a ako sa neskôr ukázalo, bol to gól víťazný. Lisková si vydretou výhrou udržala 3.miesto v tabuľke.

Vrútky - Zuberec 3:0 - kontumačne

Hostia nepricestovali na zápas.Vrútky si kontumačnou výhrou pripísali bez boja dôležité 3 body a pravdepodobne už prezimujú v hornej polovici tabuľky. Momentálne sú už na 4.mieste.

Liptovský Mikuláš Palúdzka - Bešeňová 1:1 (1:0)

Góly: 38´Juraj Fiderák - 1:0, 47´Patrik Hlavatý - 1:1

Zápas sa skončil zaslúženou remízou. Domáci, ktorí sú v nelichotivej situácii, pred zápasom mali na konte len 6 bodov, potrebujú v boji o záchranu každý bod. Pre Bešeňovú ako nováčika je každý bod so súperovho ihriska cenný. Za domácich sa strelecky presadil kanonier Fiderák už svojim 6.gólom v sezóne. Remízu zabezpečil hneď po prestávke vyrovnávajúcim gólom Hlavatý. Bešeňová si remízou udržala pozíciu v prvej polovici tabuľky a bodovo sa dotiahla na piaty Liesek.

Likavka - Ľubochňa 6:0 (2:0)

Góly: 10´Štefan Mišík - 1:0, 20´Filip Lukáč - 2:0, 47´Dávid Kajúch - 3:0, 51´Štefan Mišík - 4:0, 71´Daniel Uličný - 5:0, 79´Štefan Mišík - 6:0, čisté konto udržal Jozef Krakovský

Najvyššie víťazstvo 11.kola dosiahla Likavka proti poslednej Ľubochni. Hostia svojim výkonom ukázali, prečo sú na chvoste ligy. Od úvodných sekúnd to bol jednoznačný zápas v prospech Likavky. Streleckým hrdinom sa stal trojgólový Štefan Mišík. Presadil sa aj najlepší strelec tímu Kajúch. Keby dokázali domáci hráči popremieňať ďalšie príležitosti mohlo byť skóre zápasu ešte vyššie. Brankár Likavky Jozef Krakovský vychytal 3.nulu v sezóne a dotiahol sa na priebežne prvého Dubašáka zo Sučian.

Sihelné - Oravské Veselé 3:1 (1:0)

Góly: 43´Matúš Lašťák z 11m - 1:0, 75´Andrej Sunega - 2:0, 78´Július Tomašák - 2:1, 84´Andrej Sunega - 3:1

Keďže Lisková svoj zápas zvládla, ak si chceli domáci udržať 2.miesto v tabuľke, museli proti Oravskému Veselému bodovať naplno. Táto povinnosť im v 1.polčase akoby zväzovala ruky - nohy. Hostia pozornou hrou zachytávali domáce pokusy už v strede poľa a šancí bolo v prvom dejstve málo. Keď sa už zdalo, že gól v 1.polčase nepadne dostali domáci 2 minúty pred koncom výhodu penalty a Lašťák ich dostal do vedenia. Po prestávke pokračovala vyrovnaná hra v strede s miernou prevahou domácich, ale dlho bez výsledku. V 75´min. predviedli domáci konečne gólovú akciu z hry, na jej konci bol kanonier Sunega. Lenže už o malú chvíľu znížil kanonier hostí Tomašák. Veselé sa v snahe o vyrovnanie začalo tlačiť do útoku, zabudlo na zadné vrátka a Sunega svojim druhým gólom v zápase a 9.gólom v sezóne rozhodol o povinnej výhre Sihelného.

Sučany - Liesek 1:0 (0:0)

Góly: 87´Michal Vojvoda z 11m - 1:0, čisté konto udržal Erik Silvester

Líder súťaže prežíva v poslednej dobe hernú krízu. Pred týždňom prvýkrát prehral v Zuberci a ani proti  Lieseku to nebol výkon z prvých 9 kôl. Ale Liesek patrí medzi kvalitné tímy v 5.lige. Pred týmto duelom mu patrilo 4.miesto. Navyše hostia boli v pohode po výhre 4:1 nad Likavkou. Pre nováčika to nebol jednoduchý duel aj z ďalšieho hľadiska. V prípade výhry mohol už 2 kolá pred koncom polovice súťaže sláviť jesenný titul. Samotné stretnutie prinieslo vyrovnaný, miestami nervózny, miestami kvalitný piatoligový futbal. Keď sa už zdalo, že oslavy jesenného titulu sa opäť odložia, prišla tri minúty pred koncom rozhodujúca chvíľa. Hlavný rozhodca nariadil v prospech domácich pokutový kop. K lopte sa postavil najlepší strelec Sučian Vojvoda a svojim jubilejným 10.gólom v sezóne rozhodol pre nováčika veľký zápas. Po záverečnom hvizde mohli na domácom štadióne vypuknúť zaslúžené oslavy. Ale hráči si ich určite nechajú až na posledné kolo, čakajú ich totiž ešte dôležité 2 zápasy.

Turčianske Teplice - Zákamenné 2:3 (2:2)

Góly: 10´Tomáš Juriga - 0:1, 23´Matej Tkáczyk - 1:1, 29´Oliver Petránek - 2:1, 37´Eduard Kakus - 2:2, 50´Tomáš Juriga - 2:3

Hostia začali tak, ako skončili svoj posledný zápas v Rabči, kde v záverečných 5 minútach vsietili 2 góly a vybojovali remízu 2:2. V Tepliciach vyvrcholila ich úvodná aktivita v 10´min. zásluhou najlepšieho strelca ligy Jurigu. Potom prišiel zo strany hostí nepochopiteľný útlm, ktorý postavil domácich na nohy. V rozpätí 6 minút Teplice skóre otočili. Divoký 1.polčas zakončil vyrovnávajúcim gólom kapitán hostí Kakus. Vstup do 2.polčasu patril opäť hosťom a v 50´min. vsietil Juriga už svoj 13.gól v sezóne. Domáci sa síce snažili vyrovnať, lenže hostia sa už poučili z 1.polčasu a obrat nedovolili. Ustrážili najtesnejší výsledok a výhrou sa vrátili do boja o hornú časť tabuľky.