11.kolo - Súboj lídrov nerozhodne, Rosina vyhrala po 10 kolách, nováčikovia si rozdelili po bode, v tabuľke strelcov sa na 2.mieste osamostatnil Ramšák z Turzovky

11.01.2011 23:06

11.kolo

Kotešová - Čierne pri Čadci 2:2 (1:0)

Góly: 7´Michal Bubica - 1:0, 50´Milan Vyšlan - 1:1, 84´František Cyprich - 1:2, 90´Filip Rakučák - 2:2

Súboj nováčikov 5.ligy sa skončil zmierlivo. Bol to zaujímavý zápas, v ktorom každý chvíľku, ťahal pílku. Lepšie začali domáci, keď už v 7´min. ich dostal do vedenia Bubica. Po prestávke prebrali taktovku zápasu hostia a Vyšlan zakrátko vyrovnal. Najzaujímavejšia časť duelu sa odohrala v záverečnej 10 minútovke. Najprv sa v 84´min. presadil hosťujúci Cyprich, aby v poslednej minúte zápasu zachránil pre domácich bod kapitán Rakučák. Čierne si ziskom bodu aj po 11.kole udržalo 4.miesto, čo je pre nováčika dobrá vizitka. Kotešová sa zatiaľ vo svojej 1.sezóne v 5.lige drží na 8.mieste.

Rosina - Skalité 2:0 (1:0)

Góly: 28´Marek Turský - 1:0, 64´Richard Gróf - 2:0, čisté konto udržal Patrik Niník

Rosina čakala na výhru dlhých 10 kôl. Naposledy sa jej to podarilo ešte v 1.kole na pôde Svrčinovca. Odvtedy získali domáci iba 2 body a pred zápasom proti tabuľkovému susedovi sa krčili na predposlednom mieste. Strata na 11.miesto znamenajúce záchranu ešte nie je veľká a aj to možno namotivovalo domácich k dobrému výkonu. Rosina konečne predviedla, že vie hrať futbal a dokáže porážať súperov. Proti Skalitému začala tieto slová napĺňať v 28´min. kedy strelil Turský vedúci gól. Výborný defenzívny výkon domácich, podporený brankárom Niníkom pokračoval aj po prestávke. Navyše domáci hrozili aj smerom dopredu, čo potvrdil v 64´min. druhým gólom Gróf. Skalitému nemožno uprieť úsilie niečo s výsledkom urobiť, ale dnes bola Rosina nad jeho sily.

Belá - Radoľa 1:2 (1:1)

Góly: 6´Martin Mičic - 1:0, 12´Ondrej Ščamba - 1:1, 72´Ján Gajdošík - 1:2

Ďalší zápas tabuľkových susedov z dolnej polovice súťaže priniesol vyrovnaný futbal so šťastnejším koncom pre hostí. Hostia nasýtení 5 gólovou výhrou s Rosinou zaspali úvod zápasu. Prebral ich až úvodný gól stretnutia, ktorý strelil domáci Mičic. Radoľa sa spamätala okamžite a už v 12´min. odpovedal vyrovnávajúcim gólom Ščamba. Potom pokračoval vyrovnaný priebeh až do 72´min. kedy sa gólovo presadil Gajdošík a posadil hostí na koňa. Belá sa snažila v zúfalom záverečnom nápore aspoň vyrovnať, ale už sa jej to nepodarilo. Radoľa si pripísala mimoriadne cenné 3 body z ihriska súpera, ktorého zároveň preskočila v tabuľke.

Čadca B - Zborov nad Bystricou 3:2 (0:0)

Góly: 55´Andrej Tremboš - 1:0, 59´Peter Jantoš - 1:1, 84´Rudolf Laš - 2:1, 85´Daniel Brňák - 2:2, 89´Rudolf Laš - 3:2, v 63´min. nepremenil za stavu - 1:1 pokutový kop domáci Rudolf Laš

Zápas susedov v strede tabuľky priniesol dva rozdielne polčasy. Kým v 1.polčase dominovali na oboch stranách pozorné obrany a gól nepadol. V 2.polčase sa strhla zaujímavá gólová prestrelka a diváci sa mali na čo pozerať. Ako prví sa presadili 10 minút po zmene strán domáci hráči zásluhou Tremboša. Lenže Zborov odpovedal už o 4 minúty gólom Jantoša. V 63´min. mohol vrátiť vedenia na domácu stranu Laš, ale zahodil pokutový kop. Úplne najlepšou fázou duelu bol záver. Najprv sa revanšoval za nepremenenú penaltu v 84´min. domáci Laš - 2:1. Ani nie o 60 sekúnd udreli opäť hostia zásluhou Brňáka - 2:2. Keď sa zdalo, že si tímy rozdelia po bode, rozhodol o osude zápasu v 89´min. hrdina duelu domáci Rudolf Laš svojim druhým gólom v stretnutí. Čadca B výhrou preskočila o 1 bod Zborov v tabuľke.

Staškov - Strečno 4:0 (2:0)

Góly: 13´Erik Perďoch - 1:0, 40´Miroslav Polka - 2:0, 82´Miroslav Polka - 3:0, 90´Marek Babiš - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Slíž

Pred zápasom by asi nikto neočakával taký jasný priebeh zápasu medzi tímami, ktoré delili iba 2 body. Tretí tím súťaže Staškov sa od úvodu do súpera zahryzol a jednoznačne diktoval tempo hry. Upokojil ho rýchly gól Perďocha z 13´min. Inkasovaný gól akoby ešte viac nalomil psychiku hostí, pretože tí robili nezvykle veľa chýb. Jednu z nich potrestal pred prestávkou Polka. V 2.polčase sa Strečno spamätalo a snažilo sa niečo s výsledkom spraviť. Lenže Staškov mal svoj deň a žiadnu drámu nepripustil. Naopak, keď sa hosťom s pribúdajúcimi minútami nepodarilo skóre znížiť opäť zapli domáci a dvoma gólmi v závere pripravili Strečnu najvyššiu prehru v sezóne.

Dolný Hričov - Turzovka 1:1 (0:1)

Góly: 12´Anton Ramšák - 0:1, 89´Dušan Masný - 1:1

Šláger kola, súboj lídrov súťaže priniesol mimoriadne dramatický záver. Ale poďme pekne po poriadku. Hričov viedol pred týmto zápasom pred Turzovkou iba o skóre a tak domácich nečakala ľahká úloha, aj keď doterajších 5 domácich zápasov vyhrali. Turzovka pricestovala s cieľom bodovať a začala aktívnejšie. Úvodnú aktivitu pretavila vo vedúci gól. V 12´min. zabezpečil hosťom vedenie ich kapitán Ramšák, 11.gólom v sezóne. Domácimi gól otriasol a trvalo im poriadnu chvíľu, kým sa ako tak vrátili do zápasu. V týchto momentoch mohla Turzovka svoje vedenie aj navýšiť, ale šance nevyužila. Prvopolčasový stav - 0:1, bol vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžený. Po prestávke vrhli domáci všetky sily do útoku, ale museli si dávať pozor aj na zadné vrátka, lebo hostia neustále hrozili. Rozuzlenie zápasu prišlo v 89´min. Dušan Masný dokázal predsa len vyrovnať a v hodine dvanástej zachránil pre Hričov cenný bod. Turzovku môže strata 2 bodov v samom závere mrzieť, pretože sa mohla dostať do čela súťaže. Vyrovnaný boj lídrov ligy pokračuje a zrejme vyvrcholí až v poslednom jesennom kole.

Podvysoká - Svrčinovec 4:0 (3:0)

Góly: 11´Michal Chrobák - 1:0, 16´Peter Bibora z 11m - 2:0, 21´Michal Chrobák - 3:0, 58´Michal Krnáč - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Hruška

Podvysoká splnila rolu favorita proti trápiacemu sa súperovi. Svrčinovec je v obrovskej hernej kríze, čo opäť potvrdil. Domáci vleteli do zápasu s cieľom rýchlo rozhodnúť a už v 21´min. po dvoch góloch Chrobáka a góle Biboru z penalty stratili hostia šancu na dobrý výsledok. Škoda pre domácich, že sa s jasným vedením uspokojili a nesnažili sa pridať čo najviac gólov. Vo zvšnom priebehu pridali len 1 gól Krnáčom. Tomáš Hruška sa mohol po zápase radovať nielen z výhry, ale aj z 3.čistého konta v sezóne, čím sa dostal na 2.miesto v tejto štatistike.