11.kolo - Liptovský Mikuláš uspel aj so Zvolenom a už vedie o 2 body pred Námestovom, duel o 3.miesto zvládol Lučenec, v súboji posledných tímov rozdrvilo Fiľakovo Kremničku na jej pôde, Čelko sa opät osamostatnil v tabuľke kanonierov

26.01.2011 00:31

11.kolo

Kremnička - Fiľakovo 1:7 (1:3)

Góly: 3´Matej Valent - 1:0, 40´Dominik Baláž z 11m - 1:1, 41´František Tóth - 1:2, 45´František Tóth - 1:3, 50´Marián Serzodi - 1:4, 70´Štefan Rubint - 1:5, 82´Dominik Lelák - 1:6, 86´Štefan Rubint - 1:7

Kremnička si trúfala uspieť aspoň proti tímu, ktorý má tiež záchranárske problémy. Začala vynikajúco, keď už v 3´min. vsietil Valent vedúci gól. Veru v prvej polhodine to vyzeralo, že by Kremnička mohla konečne uspieť, ale opak bol pravdou. Veľmi rýchlo narazila. Fiľakovo rozobralo svojho súpera v poslednej päťminútovke prvého dejstva. Z gólových úderov Baláža a dvakrát Tótha sa už Kremnička nespamätala. V 2.polčase predviedla chaos, ktorý nemal nič spoločné s 3.ligou. Hostia poľahky navyšovali vedenie. Strelecky sa dvakrát presadil aj najlepší strelec hostí Rubint. Nakoniec bol z toho obrovský debakel - 1:7. Fiľakovo výhrou vykresalo šancu dostať sa zo zostupových priečok, veď na Bytču a Novú Baňu sa dotiahlo na 2 body.

Tvrdošín - Námestovo 0:1 (0:0)

Góly: 56´Marián Šmiheľ - 0:1, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Námestovo aj na pôde nováčika potvrdilo, že stále myslí na jesenný titul. Zvládol tento mimoriadne náročný duel. Veď domáci získali z posledných troch zápasov 7 bodov a aj proti 3.tímu tabuľky si trúfali uspieť. V 1.polčase bola hra vyrovnaná a oba tímy si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, lenže brankári boli na svojom mieste. Rozhodujúci moment duelu sa odohral v 56´min. Presadil sa premiérovo v ročníku Šmiheľ a hostia si už tesný náskok nedali vziať. Prejavili sa ich väčšie skúsenosti a vo forme chytajúci Jadroň. Vychytal už 8.nulu a je na 1.mieste v 3.lige. Keďže Badín vo svojom zápase zaváhal posúvajú sa hostia 2 kolá pred koncom jesene na 2.miesto priebežnej tabuľky. Tvrdošín sa za výkon nemusí vôbec hanbiť, klesol na 10.miesto, ale aj tak je príjemným oživením 3.ligy.

Dolný Kubín - Nová Baňa 2:0 (1:0)

Góly: 7´Dávid Tješ - 1:0, 49´Dávid Tješ - 2:0, čisté konto udržal Adrián Drígeľ

6 bodový zápas tabuľkových susedov vyznel jasne v prospech domácich. Hrdinom zápasu sa stal najlepší kanonier Dolného Kubína Tješ. 3 cenné body zabezpečil dvoma rýchlymi gólmi v úvode oboch polčasov a keďže hostia boli smerom dopredu takmer bezzubí, obrana Kubína už náskok bezpečne ubránila a domáci sa posúvajú v tabuľke o tri priečky vyššie, na 9.miesto. Drígeľ mal radosť z tretieho čistého konta v jesennej časti a pomaličky sa zaraduje medzi špičku 3.ligy. Nová Baňa je vo väčšej kríze ako sa zdalo, bez bodu odišla už 6krát po sebe a situácia okolo tohto tímu začína byť vážna, najmä keď jej náskok pred zostupom ohrozeným Fiľakovom sa stenšil už iba na rozdiel 2 bodov.

MFK Banská Bystrica - Bytča 2:1 (0:0)

Góly: 46´Ján Masný - 0:1, 55´Andrej Turančík - 1:1, 61´Tomáš Benko - 2:1

Súboj mužstiev, ktoré sú v posledných zápasoch v kríze priniesol v 1.polčase vyrovnaný futbal a diváci gól nevideli. Oba tímy pokračovali v nevýraznom výkone z posledných zápasov a miestami to bola poriadna nuda. Až po prestávke sa futbal skvalitnil a mal aj zaujímavú zápletku. Bytča mala fantastický štart do druhej polovice. Masný skóroval už v 46´min. a hostia šokujúco viedli - 0:1. Tento gól akoby konečne prebudil spiacich domácich a tí pomerne rýchlo obrátili priebeh. Najprv vyrovnal Turančík v 55´min. a o 6 minút neskôr vsietil vedúci a ako sa neskôr ukázalo aj víťazný gól kapitán MFK Benko. Bystričania už záverečnú polhodinu s prehľadom ubránili a konečne bodovali naplno po sérii 3 zápasov so ziskom iba 1 bodu. Bytča natiahla nepriaznivú sériu bez bodu na 5 zápasov a jej situácia začína byť rovnako vážna ako v prípade Novej Bane.

Kysucké Nové Mesto - Čadca 1:1 (0:0)

Góly: 67´Jozef Čelko - 1:0, 90´Matúš Hubočan vlastný gól - 1:1

Domáci ťahali peknú 7 zápasovú sériu výhier, naopak Čadca po výbornom úvode nevyhrali ani jeden z posledných 4 zápasov. Kysučania sa touto peknou šnúrou výhier vrátili do boja o jesenný titul, ale proti Čadci museli opäť uspieť. Na derby sa však Čadca veľmi dobre pripravila a v 1.polčase až na pár výnimiek, nepustila favorita duelu prakticky k ničomu. Aj po prestávke pokračoval mierny tlak Kysuckého Nového Mesta, ale dlho bez efektu. Streleckú smolu zlomil až v 67´min. najlepší strelec súťaže Čelko a 13.gólom v sezóne zabezpečil domácim vedenie - 1:0. V ďalšom priebehu už domáci skóre nepoistili a v závere sa Čadca posmelila smerom dopredu. Nečakane zatlačila 4.tím ligy a v poslednej minúte sa dočkala šťastného vyrovnania. Nešťastný vlastný gól si strelil Hubočan - 1:1. Kysučania remízou stratili reálne šance na jesenný titul, lebo na vedúci Liptovský Mikuláš strácajú 2 kolá pred koncom 5 bodov. Čadca si ziskom bodu udržala 10.miesto.

Žiar nad Hronom - Bánová 1:0 (1:0)

Góly: 36´Matúš Hric - 1:0, čisté konto udržal Jakub Siekela

Tento zápas priniesol iba priemerný futbal, ale domáci ho zvládli, vyhrali 5krát za sebou a poskočili v tabuľke na 6.miesto. Bánová pricestovala do Žiaru s podobnou taktikou, s akou slávila úspech pred dvoma týždňami v Banskej Bystrici. Vychádzala zo zabezpečenej obrany, ale v útoku už to nebola taká sláva ako proti MFK. Obrana Žiaru patrí v poslednej dobe k najlepším v súťaži a bez problémov eliminovala útočné pokusy hostí. Smerom dopredu si domáci nevytvorili veľa šancí, ale jednu dokázali premeniť. V 36´min. sa presadil Hric a svojim 1.gólom v sezóne zabezpečil Žiaru 8.výhru, tentoraz najtesnejšiu - 1:0. Siekelovi v domácej bráne to v poslednej dobe ide, pripísal si už 5.nulu. Bánová sa prehrou posunula o jednu priečku nižšie. Momentálne je na 12.mieste.

Lučenec - Badín 1:0 (0:0)

Góly: 52´Lukáš Heuser - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Súboj o priebežné 3.miesto tabuľky medzi Lučencom a Badínom priniesol vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Mierna prevaha domácich v 1.polčase k ničomu neviedla, ale ani strelecké možnosti hostí gólom neskončili. Rozhodla akcia v úvode 2.polčasu. V 52´min. sa Lučenec ujal vedenia 4.gólom Heusera v sezóne. Badín vyvinul v zostávajúcom čase veľké úsilie v snahe aspoň vyrovnať, ale nedokázal nájsť recept na výborného Bajzíka. Lučenec sa dôležitou výhrou revanšoval za prehru zo Zvolena a posunul sa na 3.miesto. badín klesol o dve pozície na 4.miesto s rovnakým počtom bodov ako má Lučenec.

Liptovský Mikuláš - Zvolen 3:1 (1:0)

Góly: 5´Michal Uram - 1:0, 61´Filip Legerský - 2:0, 70´Michal Uram - 3:0, 81´Jozef Uličný - 3:1

Liptáci sa vyhrievajú na 1.mieste už dve kolá a budú aj naďalej, lebo Zvolen im v tom nedokázal zabrániť. V jednom zo šlágrov kola bol líder lepším tímom vo všetkých činnostiach a navyše má dvoch vo veľkej forme hrajúcich strelcov Urama a kapitána Legerského. Prvý menovaný otvoril skóre už v 5´min. a zabezpečil domácim polčasové vedenie - 1:0. Po prestávke pridal v 61´min. po niekoľkých zahodených šanciach Liptovského Mikuláša predsa len druhý gól Legerský a v 70´min. zvyšoval na rozdiel troch gólov opäť Uram. Obaja domáci strelci vsietili v tejto sezóne zhodne po 9 gólov. Zvolen sa zmohol len na kozmetickú úpravu výsledku v 81´min. Uličným. Hostia prehrou klesli na 7.miesto, predskočil ich Žiar. Liptákov čaká v ďalšom kole ozajstná bitka o jesenného majstra. Cestujú na pôdu Lučenca a ak získajú aspoň bod, budú k titulu veľmi blízko.