12.kolo - Žilinskí mladíci si schuti zastrieľali proti Lietavskej Lúčke, Krásno zdolalo Staškov, o polovičnom titule sa teda rozhodne v 13.kole, Sučany zdolali rozdielom triedy Tvrdošín, tabuľku strelcov vedie s 12 gólmi Hudek

24.10.2011 22:22

12.kolo - 22. a 23.10.2011

Žilina U-16 - Lietavská Lúčka 7:0 (4:0)

Góly: 8´Filip Remek - 1:0, 14´Dávid Lojdl - 2:0, 20´Tomáš Pochyba - 3:0, 24´Lukáš Čmelík - 4:0, 48´Filip Remek - 5:0, 60´Lukáš Čmelík - 6:0, 68´Dávid Lojdl - 7:0, čisté konto udržal Adrián Tichák

V zápase s Lietavskou Lúčkou bol líder jasne herne lepší a efektívny v zakončení. Strelil sedem gólov a do 60-tej minúty súpera nepustil do gólovej šance. V posledných 30-tich minútach bola hra mladých žilinčanov nepresná a nekoncentrovaná, prehrávali osobné súboje, menej sa pohybovali a zle obsadzovali. Súper si vypracoval 3 gólové šance, ktoré zneškodnil brankár Tichák. Prvý gól strelil Remek priamo z rohového kopu, ďalšie tri padli po strelách z vnútra 16-ky (Lojdl, Pochyba, Čmelík). V druhom polčase pokračovali v streleckej produktivite a gólmi Remeka, Čmelíka a Lojdla zápas vysokým skóre zaslúžene vyhrali.
Aj keď strelili 7 gólov, podľa slov trénera sa v zápase nevyhli technickým a taktickým chybám.

Liptovský Hrádok - Černová 3:0 (1:0)

Góly: 45´Adam Gecelovský - 1:0, 48´Martin Števček - 2:0, 65´Filip Slavník - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Jurík

Černová dokázala proti Liptákom držať krok len v 1.polčase, kde až do samého záveru držala bezgólový stav. Pokoj do domácich radov priniesol až gól Gecelovského v posledných sekundách 1.polčasu - 1:0. Hneď po zmene strán sa domáci opäť zahryzli do súpera a Števček upravil na - 2:0. Hrádčania už s prehľadom kontrolovali priebeh a v polovici 2.polčasu pridal tretí gól Slavník - 3:0. Černová už nedokázala nič vymyslieť a tak sa domáci po povinnej výhre posunuli na 7.miesto.

Góly: 12´Kristián Gábor - 1:0, 36´Roman Sýkora - 2:0, čisté konto udržal Miroslav Greňo

Jediné kysucké derby v 4.lige zvládlo lepšie domáce Krásno. V 1. polčase ukázali hostia sympatický výkon, ale nedokázali vsietiť gól a domáci po chybách Staškova pri bránení dva. V 43 min. dostal zbytočnú červenú kartu D.Heglas. 2.polčas ovládol domáci Tatran a keby nebolo brankára M.Baduru, tak odchádzajú hostia s výpraskom.

Hôrky - Liptovské Sliače 3:2 (1:0)

Góly: 19´Maroš Rolček - 1:0, 47´Roman Mužík - 2:0, 70´Štefan Podhorský - 2:1, 71´Juraj Knapec - 3:1, 80´Lukáš Kováčik - 3:2

6 bodový zápas pre oba tímy. Hôrky začali lepšie a miernu prevahu zúročil vo vedúci gól v 19´min. Rolček - 1:0. Kvalitnejší futbal sa hral po prestávke. Najprv vsietil v 47´min. druhý gól domácich Mužík - 2:0. V 70´min. vrátil hostí do zápasu Podhorský - 2:1, ale už o minútu vrátil Hôrkam dvojgólový náskok Knapec - 3:1. 10 minút pred koncom sa presadil najlepší strelec hostí Kováčik - 3:2 a záver bol ešte dramatický. Hôrky už 2.výhru v sezóne ubránili a pripísali si mimoriadne cenné body. V tabuľke poskočili na 11.miesto a posledným Sliačom sa vzdialili na rozdiel 5 bodov.

Závažná Poruba - Predmier 1:3 (0:1)

Góly: 26´Miloš Klus - 0:1, 57´Roman Perašín - 1:1, 77´Miloš Klus - 1:2, 90´Andrej Pobijak - 1:3

Predmier sa po domácom zaváhaní s Hôrkami vytiahol na ihrisku Závažnej Poruby. Počas celého zápasu boli hostia aktívnejším a lepšie pripraveným tímom. V 1.polčase dokázali vyťažiť vedúci gól v 26´min., keď sa presadil Klus - 0:1. Po zmene strán domáci na chvíľu zdvihli hlavu a Roman Perašín vyrovnal - 1:1. Lenže Porubčania sú v závere jesene z formy a to sa potvrdilo v záverečnej fáze zápasu. Predmier išiel viac za 3 bodmi a v 77´min. mu hráč zápasu Klus prinavrátil vedenie - 1:2. Počas záverečného pokusu Poruby o tlak, hostia unikli a Pobijak svojim 8.gólom v sezóne stanovil výsledok - 1:3. Predmier tak v tabuľke predskočil práve Závažnú Porubu.

Góly: 58´Karol Graňák z 11m - 1:0, 65´Marek Stanco - 1:1, 70´Marek Stanco z 11m - 1:2

Prvý polčas sa hral na obe brány, ale gól v prvom polčase nepadol. V druhom polčase to bolo tiež vyrovnané, no tu už góly padli. Hneď prvý padol z pokutového kopu, keď hosťujúci hráč fauloval v šestnástke Filipa Guru. Loptu si na značku pokutového kopu postavil Karol Graňák a nekompromisne otvoril skóre zápasu na - 1:0. O 8 min. nato dali hostia vyrovnávajúci gól zo štandardky hlavou na - 1:1, presadil sa Stanco. Po vyrovnaní sa domáci snažili strhnúť výhru na svoju stranu, ale nepodarilo sa im to. Naopak hostia rozhodli gólom z pokutového kopu po faule Greša – 1:2, opäť skóroval Stanco. 3 body tak putujú do Stráňav a kríza domácich pokračuje.

Sučany - Tvrdošín 5:2 (3:2)

Góly: 2´Lukáš Margetín - 1:0, 11´Patrik Hric - 2:0, 24´Jakub Karcol - 3:0, 33´Matúš Gregorec z 11m - 3:1, 45´Martin Bača - 3:2, 65´Dávid Homola - 4:2, 88´Patrik Hric - 5:2

Škoda, že najkvalitnejší zápas kola videlo iba 20 divákov. Sučany sa mohli v prípade výhry priblížiť k svojmu súperovi a ešte oživiť šancu na 3.miesto po jeseni. Úvod vyšiel nováčikovi impozantne. V 2´min. otvoril skóre Margetín a v 11´min. pridal poistku Hric - 2:0. Hostia v týchto fázach zápasu boli pod veľkým tlakom, ktorému nedokázali vzdorovať. V 24´min. vyvrcholil domáci nápor tretím gólom Karcola - 3:0. Lenže po tomto góle domáci zvolnili a dovolili hosťom vrátiť sa do zápasu. V 33´min. využil Gregorec penaltu - 3:1 a v posledných sekundách 1.polčasu zaskočil domácu obranu Bača - 3:2. Z pohodlného trojgólového náskoku domácich bol zrazu stav, ktorý dával hosťom šancu na obrat. Po prestávke sa však domáci vrátili k aktívnej hre a držali súpera na dištanc. V 65´min. definitívne zlomili snahu hostí, keď Homola upravil na - 4:2. Záver si už Sučany postrážili a 2 minúty pred koncom prikrášlil ich najcennejšiu výhru v 4.lige 8.gólom sezóny Hric - 5:2.