12.kolo - Kremnica je po výhre nad Očovou len krok od jesenného titulu, Hontianske Nemce suverénne, Látky s problémami, jasné výhry Dudiniec a Detvy, v tabuľke strelcov sa na čelo dostal vďaka 4 gólom Kasza, celkovo skóroval už 18krát

25.10.2011 01:46

12.kolo - 22. a 23.10.2011

Góly: 6´Andrej Michálik - 0:1, 40´Jakub Odzgan - 0:2, 43´Patrik Baláž z 11m - 0:3, 60´Andrej Michálik - 0:4, 64´Tomáš Škopík - 0:5, čisté konto udržal Radomír Šulek

Detva v tomto obávanom stretnutí už po štvrtýkrát v tejto sezóne vsietila do desiatej minúty gól, čím si vybojovala aj pohodu na ihrisku. Strelcom gólu bol v 6. minúte hráč Michálik Andrej ("Vankúšik"). Po tomto rýchlom góle sa hra prenášala od brány k bráne no viacej šancí si predsa len vytvorilo hosťujúce mužstvo. Detvu tiež podržala bezchybná obrana a tiež perfektné zákroky brankára Rada Šuleka. Aktivita hostí vyvrcholila v 40. minúte, kedy ďalší gól stretlil hráč Jakub Odzgan. Hneď na to tento hráč v 43. minúte preveril obranu v pokutovom území, kedy sa prekľučkoval cez dvoch hráčov, no bol pri tom faulovaný a tak bol nariadený pokutový kop. Na značku pokutového kopu si loptu postavil Patrik Baláž ("BALKI"), ktorý nezaváhal a penaltu premenil. Stav bol do polčasu 0:3. Do šatne odchádzalo domáce mužstvo nervózne, lebo nebolo spokojné s výkonom rozhodcu, pričom rozhodca v prvom polčase neurobil ani jednu chybu. Najviac nahnevaný na neho bol domáci brankár, ktorý si nešportovým správaním a nadávkami na jeho osobu od neho vyslúžil červenú kartu. V druhom polčase Detva kontrolovala hru a v 60. minúte Andrej Michálik pridal svoj druhý gól zápasu a upravil stav na 0:4. V 64. minúte mal zase tréner hostí šťastnú ruku, keď poslal na ihrisko Tomáša Škopíka, ktorého prvý kontakt s loptou znamenal gól čím upravil výsledok na 0:5. Dokonca zápasu sa už nič mimoriadne nestalo, len to, že hostia nevyužili mnoho šancí. A tento obávaný zápas skončil výsledkom 0:5. Pre Detvu je to už 8. zápas, ktorý dorastenci pod vedením nového trénera Jamricha neprehrali.

Trnavá Hora - Horné Hámre 1:0 (0:0)

Góly: 51´Martin Štefanka - 1:0, čisté konto udržal Ján Forgáč

Zápas tímov z dolnej polovice tabuľky priniesol vyrovnaný futbal. Skúsenejší hostia sa na tento duel veľmi dobre pripravili a pomýšľali na body. Trnavá Hora je doma tradične silná, ale proti dobre organizovanej obrane súpera sa dlho nevedela presadiť. V 1.polčase mali domáci viac zhry, ale hrozili aj hostia. Po prestávke prišiel rozhodujúci moment duelu. V 51´min. hostia neubránili najlepšieho domáceho strelca Štefanku a ten vsietil víťazný gól - 1:0. V zostávajúcom priebehu sa Trnavej Hore nepodarilo zvýšiť vedenie a tak o 3 body museli bojovať až do konca. Horné Hámre si však aj napriek prehre zaslúžia pochvalu za predvedený výkon. Trnavá Hora ako nováčik vybojovala už svoje 4.víťazstvo v ročníku a poskočila už na 10.miesto.

Dudince - Bzovík 5:1 (2:0)

Góly: 5´Šimon Maťáš - 1:0, 37´Rastislav Močár - 2:0, 57´Rastislav Močár - 3:0, 59´Rastislav Močár - 4:0, 61´Tomáš Kamas - 4:1, 84´Miroslav Benko - 5:1

Dudince sa po dlhšej dobe prezentovali kvalitným výkonom, naopak Bzovíku duel vôbec nevyšiel. Domáci od začiatku zápasu diktovali tempo hry a hostí k ničomu nepustili. Výrazne im pomohol rýchly úvodný gól Maťáša v 5´min. - 1:0. Do prestávky zvýšil vedenie Dudiniec Močár - 2:0. Ten istý hráč potom pridal v 57´a 59´min. ďalšie 2 góly a zavŕšil hattrick - 4:0. Až potom sa k slovu dostali aj hostia a Kamas dal čestný gól - 4:1. Záverečnú bodku za vydareným zápasom Dudiniec dal v 84´min. Benko - 5:1. Domáci tím si výhrou udržal priebežné 5.miesto a na druhé Hontianske Nemce stráca 3 body. Bzovík klesol na 11.miesto.

Látky - Braväcovo 4:3 (2:1) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 41´Andrej Segeč - 1:0, 42´Jaroslav Mališ - 2:0, 44´Miroslav Kochan - 2:1, 61´Peter Krkoš - 3:1, 80´Martin Olšiak - 4:1, 87´Miroslav Kochan - 4:2, 90´Lukáš Ambróz - 4:3

Očakával sa veľmi útočný futbal na oboch stranách, čo sa aj potvrdilo. Úvod vyšiel obom tímom v celku dobre, keďže neinkasovali rýchly gól. No ako prvý udreli domáci. Dvoma rýchlymi gólmi po sebe zlomili v závere polčasu obranu hostí. Presadili sa Segeč a Mališ. A tak za krátku dobu bolo - 2:0. No hostia neskladali zbrane a Kochan pekným prienikom od polky znížil na - 2:1. V druhom polčase sa hostia pokúšali niečo s výsledkom spraviť no zabúdali na obranu. Látky opäť dvoma gólmi v 61´a 80´min. zvyšovali už na - 4:1 a bolo rozhodnuté. Svoj 10.gól sezóny strelil Krkoš i Olšiak. Hosťom sa podarilo už len znížiť, keď sa druhýkrát presne trafil Kochan a v poslednej minúte zápasu Ambróz - 4:3. Diváci si prišli na svoje, videli veľa gólov a výhru domácich. Pre Látky veľmi dôležité 3 body preto, aby nestratili dohľad na vedúce mužstvá.

Kováčová - Hontianske Nemce 0:5 (0:1)

Góly: 9´Ján Poláček - 0:1, 51´Ján Poláček - 0:2, 54´Šimon Troiak - 0:3, 63´Juraj Marunčiak - 0:4, 66´Juraj Marunčiak - 0:5, čisté konto udržal Jozef Poláček

Kováčovej sa zvyklo na domácom ihrisku proti Hontianskym Nemciam dariť, ale tento raz nastupovala na zápas v pozícii jasného outsidera. Pred zápasom delilo tímy v tabuľke 20 bodov a najmä zisk iba 4 bodov v podaní domácich je najväčším sklamaním jesene. Hostia nastúpili do zápasu sebavedome a už v 9´min. otvorili skóre zásluhou Poláčeka - 0:1. Favorit potom kontroloval priebeh duelu, aj keď ďalšie šance nevyužil a na prestávku odchádzal len s tesným náskokom. Po zmene strán hostia ešte vystupňovali tempo a spresnili koncovku. Postupne sa v rozpätí 15 minút presadili Poláček, mladík Troiak a dvakrát aj kapitán Marunčiak - 0:5. Kováčová v tejto fáze úplne odišla, rezignovala a nebyť uspokojenia hostí za stavu - 0:5 mohla odísť s vyššou prehrou. Hostia teda splnili povinnosť a naďalej si držia 2.miesto, kým Kováčová je predposledná.

Stožok - Sielnica 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali

Kremnica - Očová 7:1 (3:0)

Góly: 19´Matej Antal - 1:0, 22´Miloš Lachký - 2:0, 45´Ján Kasza z 11m - 3:0, 50´Ján Kasza - 4:0, 53´Ján Kasza - 5:0, 58´Lukáš Šimkovič - 5:1, 71´Miloš Lachký - 6:1, 79´Ján Kasza - 7:1

Kremnica zvládla posledný domáci zápas v roku 2011 bez väčších ťažkostí a konečne sa jej darilo herne i strelecky. Očová, ktorá zatiaľ podávala v tejto sezóne dobré výkony, tentoraz sklamala. S lídrom dokázala držať krok iba štvrťhodinu. Ambície hostí zlomili dva góly Kremnice v rozpätí 3 minút. Presadili sa Antal a Lachký - 2:0. Prijateľný stav držala Očová až do záveru polčasu. Ale po faule nasledovala penalta v prospech domácich a najlepší strelec Kremnice Kasza rozbehol svoj strelecký koncert - 3:0. Po zmene strán v 50´min. a v 53´min. dovŕšil hattrick - 5:0. Za hostí zaznamenal čestný úspech Šimkovič - 5:1. V záverečnej fáze zápasu si ešte líder tabuľky vylepšil skóre 2 gólmi. Najprv skóroval Lachký a po ňom dal svoj 4.gól v zápase a celkovo 18.gól v sezóne Kasza - 7:1. Vďaka 4 gólom sa prepracoval na čelo tabuľky strelcov a Kremnica si vypracovala jesenný mečbal. Ak vyhrá na ihrisku poslednej Sielnice stane sa jesenným majstrom 5.ligy - C.