12.kolo - Tisovec i Čierny Balog uspeli a o jesennom majstrovi rozhodne 13.kolo, dobrú formu potvrdili Poltár, Halič i Hnúšťa, Nenince zvládli dramatický zápas s D.Strehovou, v tabuľke strelcov si polepšil druhý Valaštek z Revúcej

04.01.2012 21:13

12.kolo - 22. a 23.10.

Tisovec - Kokava nad Rimavicou 2:0 (0:0)

Góly: 70´Dominik Kuchta - 1:0, 88´Martin Figuli - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Šebeňa

Tisovec sa opäť natrápil a v poslednej dobe mu chýba herná ľahkosť. V 1.polčase si nedokázal poradiť s pevnou obranou súpera. Po prestávke mal miestami výraznú hernú prevahu, ale keďže neprichádzal gól, začali byť domáci nervózni. Vykúpil ich až gól Kuchtu v 70´min. - 1:0. Hostia smerom dopredu veľa nevymysleli a ani po inkasovanom góle sa príliš dopredu nehrnuli. Definitívne upokojenie do domácich radov dal až v 88´min. Figuli, ktorý spečatil výhru Tisovca - 2:0. Domáci sa teda rozlúčili s domácimi divákmi výhrou a v poslednom kole na ihrisku v Hajnáčke potrebujú k jesennému titulu ešte bod. Škoda, že pri rozlúčke s rokom sa prišlo pozrieť na lídra súťaže len 20 skalných.

Čierny Balog - Cinobaňa 6:0 kontumačne, podľa SP čl.100/e, hostia na zápas nastúpili len s 8 hráčmi, v 16´min. bol zápas predčasne ukončený, lebo počet hráčov v tíme hostí klesol pod 7 - pripravené v spolupráci s Marcelou Belkovou

Góly: 2´Miroslav Makovník - 1:0, 5´Martin Kupec - 2:0, 7´Martin Kupec - 3:0, 8´Martin Kupec - 4:0, 8´Marek Pendziviater - 5:0, 9´Martin Kupec - 6:0, čisté konto udržal Michal Bambura

Hostia prišli len v počte 8 a hralo sa len dovtedy, kým sa dvaja z nich nezranili a viac sa v hre nepokračovalo. Za stavu 6:0 pre domácich sa futbal skončil v 16´ minúte. Za domácich zaujal najmä Kupec, ktorý v priebehu 4 minút vsietil 4 góly. Domáci tak poľahky získali 3 body a naďalej žije ich šanca na jesenný titul.

Poltár - Tomášovce 5:1 (3:0)

Góly: 20´Adrián Bara - 1:0, 27´Oliver Findra - 2:0, 44´Martin Holas - 3:0, 52´Miroslav Mizera - 4:0, 68´Maroš Matúška - 4:1, 71´Oliver Sabó - 5:1

Poltár sa dostal v závere jesene do vynikajúcej formy, čo na vlastnej koži okúsili trápiace sa Tomášovce. Rozdielne psychické rozpoloženie tímov sa začalo prejavovať od začiatku. Domáci búšili na súpera a ten pod tlakom robil chyby. Tie prvé ešte domáci nevyužili, ale v 20´min. už áno a Bara otvoril skóre - 1:0. Onedlho sa do streleckej listiny zapísal premiérovo Findra - 2:0. Minútu pred prestávkou sa to isté podarilo aj Holasovi a Poltár mohol byť spokojný - 3:0. Po zmene strán pridal štvrtý gól Mizera a s hosťami to vyzeralo zle - nedobre. Našťastie pre nich Poltár poľavil v aktivite a zastavil gólostroj. Hostia sa potom trochu posmelili a Matúškom dokonca znížili - 4:1. Onedlho dal o sebe vedieť najlepší domáci strelec Sabó a zakončil perfektnú domácu rozlúčku s rokom 2011 gólom na - 5:1.

Halič - Hajnáčka 6:1 (1:0)

Góly: 37´Ján Valko - 1:0, 47´Arpád Váradi - 2:0, 52´Ondrej Tužinský - 2:1, 70´Michal Pročko - 3:1, 72´Ján Borovec z 11m - 4:1, 80´Ján Valko - 5:1, 87´Dominik Novotka - 6:1

Halič sa tiež chcel s domácimi divákmi rozlúčiť výhrou. V 1.polčase sa mu však príliš nedarilo a hostia dlho držali bezgólový stav. Až v 37´min. odklial hosťujúcu bránu Valko - 1:0. Po zmene strán pridal Váradi druhý gól a už sa zdalo, že sa domáci rozbehnú. Ale stačila malá nepozornosť a Tužinský skorigoval - 2:1. Po malom hernom výpadku sa domáci v záverečnej dvadsaťminútovke zmobilizovali a potešili prítomných divákov. Gólmi Pročka, Borovca z penalty, Valka a Novotku napokon rozstrieľali Hajnáčku - 6:1 a udržali si pred posledným kolom 4.miesto v tabuľke.

Revúca - Vidiná 3:0 (1:0)

Góly: 34´Jozef Valaštek - 1:0, 71´Filip Faško - 2:0, 76´Jozef Valaštek - 3:0, čisté konto udržal Andrej Sušila (75´Marcel Kasper), v 60´min. nepremenil domáci hráč Samuel Haister za stavu - 1:0 pokutový kop

Revúca sa na trojgólovú výhru poriadne nadrela. Nováčik vzdoroval veľmi dlho a ak by neinkasoval gól v 34´min. od Valašteka, ktovie ako by zápas skončil. Ale na keby sa nehrá a domáci boli herne oveľa lepší, akurát si nepotykali s koncovkou. Až spomínaný gól Valašteka ich ukľudnil. Po zmene strán hostia nemenili nič na taktike založenej na pozornej obrane, vedomí si útočnej sily súpera. Navyše, keď domáci nedali ani penaltu v 60´min., kopal Haister, živili hostia nádej na bod. Eliminovať útočné snaženie Revúcej dokázali až do 71´min., kedy inkasovali od Faška - 2:0. Tretí gól pridal Valaštek. Revúca si udržala 5.miesto a stále má šancu byť po jeseni tretia. Na Vidinú zostane asi posledné 14.miesto.

Hnúšťa - Klenovec 7:1 (2:0)

Góly: 16´Peter Vetrák - 1:0, 25´Miroslav Jakubec - 2:0, 55´Martin Berky - 2:1, 77´Nikolas Sajdák - 3:1, 81´Radovan Bruchánek - 4:1, 85´Nikolas Sajdák - 5:1, 86´Miroslav Jakubec - 6:1, 89´Nikolas Sajdák - 7:1

Hnúšťa sa rozlúčila s rokom 2011 na domácom ihrisku peknou hrou, množstvom gólov a krásnymi akciami, ktoré potešili prítomných divákov. Aj napriek už nie najlepšiemu počasiu ich prišlo 50. V 1.polčase ešte hostia ako tak stačili s domácimi a inkasovali len dvakrát od Vetráka a Jakubca. Po zmene strán najprv nečakane znížili Berkym - 2:1, ale potom už boli len štatisti. Domáci zahadzovali svoje šance až do 77´min., ale gólom striedajúceho Sajdáka na - 3:1 sa to zlomilo. Následne skórovali v záverečnej desaťminútovke Bruchánek, Sajdák, Jakubec a opäť Sajdák, ktorý zavŕšil hattrick. Po prehre Tomášoviec poskočila Hnúšťa už na 6.miesto. Klenovec je predposledný.

Nenince - Dolná Strehová 3:2 (1:1)

Góly: 31´Marián Nagy - 0:1, 41´Dávid Očovský - 1:1, 50´Dávid Očovský - 2:1, 65´Marek Molnár - 3:1, 78´Marián Nagy - 3:2

Najdramatickejší zápas kola predviedli tabuľkový susedia. Pred vzájomným zápasom na tom boli o niečo lepšie hostia, ktorí mali na konte 10 bodov, kým Nenince 9 bodov. Vyrovnaný futbal sa hral od prvej minúty. Šance sa rodili na oboch stranách a tak sa mali diváci na čo pozerať. Prvá gólová akcia sa zrodila v 31´min. Na konci úspešnej akcie hostí bol kapitán Nagy - 0:1. Domáci majú vo svojom útoku veľkú oporu, ktorá opäť nesklamala. Očovský dal doteraz 7 gólov a nenechal sa zahanbiť ani v poslednom domácom zápase roku. V 41´min. vyrovnal - 1:1. Po zmene strán pridal aj ďalší gól a obrátil priebeh - 2:1. V čase silnejúceho tlaku hostí pridal poistku Molnár - 3:1. Hostia zbrane nezložili a ich kapitán Nagy zavelil k záverečnému náporu v 78´min. kontaktným gólom na - 3:2. Tlak Dolnej Strehovej domáci ustáli a mohli sa po dlhšej dobe radovať z 3 bodov a posunu v tabuľke na 9.miesto. Naopak hostia klesli až na 11.miesto a v poslednom kole budú hrať o to, aby neprezimovali na zostupovej priečke.