12.kolo - Radoľa vybuchla v Belej, ale stále má najbližšie k jesennému titulu, na druhé miesto poskočil najofenzívnejší tím súťaže Stará Bystrica, na posledných 2 priečkach prezimujú Raková a Kotešová, Dolný Hričov dostal výprask od Tepličky

08.01.2012 15:05

12.kolo - 22. a 23.10.2011

Belá - Radoľa 3:0 (3:0)

Góly: 1´Daniel Varada - 1:0, 20´Marek Kubík - 2:0, 37´Marek Kubík - 3:0, čisté konto udržal Michal Hriník

Líder cestoval do Belej v dobrej nálade, keďže v minulom týždni vyhral v Turzovke. Lenže začal veľmi laxne a veľmi dobre pripravení domáci to dokonale využili. Hneď v úvodnej minúte vsietil prvý gól zápasu po nesústredenosti hostí Varada - 1:0. To však bol len začiatok asi najhoršieho polčasu v podaní Radole na jeseň. Domáci boli po všetkých stránkach lepší a vytvárali si ďalšie šance. V 20´min. zúročil aktivitu Belej druhým gólom Kubík - 2:0. Ten istý hráč bol aj na konci tretej gólovej akcie v 37´min. - 3:0. S hosťami to v týchto chvíľach vyzeralo naozaj veľmi zle. Nedarilo sa ani najlepšiemu strelcovi jesene Žúborovi. V 2.polčase domáci tím zvoľnil tempo pod dojmom pohodlného vedenia a s prehľadom ustrážil trojgólové vedenie. Líder dostal studenú sprchu a vie, že ak chce byť jesenným majstrom, musí podať proti Zborovu úplne iný výkon. Belá si výhrou upevnila 7.miesto, ale špička ligy je tak vyrovnaná, že pred posledným zápasom jesene má stále reálnu šancu na 2.miesto.

Strečno - Rosina 3:2 (2:1)

Góly: 10´Richard Gróf - 0:1, 27´Matej Oberta - 1:1, 32´Jakub Ďuriš - 2:1, 67´Jakub Ďuriš - 3:1, 85´Andrej Kurucár - 3:2

V Strečne sa hral zaujímavý zápas dvoch popredných tímov súťaže. Štart mali lepší hostia a Gróf svojim 13.gólom sezóny otvoril skóre - 0:1. Postupne sa do hry dostali aj domáci a v 27´min. vyrovnal taktiež 13.gólom sezóny Oberta - 1:1. V tejto fáze zápasu získali domáci výraznú prevahu a o 5 minút už viedli - 2:1 po zásahu Ďuriša. Po prestávke pokračoval zaujímavý zápas. Oba tímy sa snažili hrať útočne a diváci sa mali na čo pozerať. V 67´min. vyšla Strečnu útočná akcia a Ďuriš svojim 2.gólom v zápase upravil už na - 3:1. Keď v 80´min. uvidel hosťujúci Gróf červenú kartu, zdalo sa byť rozhodnuté. Hostia však aj v oslabení zdramatizovali záver. 5 minút pred koncom sa presadil Kurucár - 3:2. Nakoniec sa v peknom zápase s cennej výhry radovali domáci a v tabuľke poskočili na 4.miesto, keď preskočili práve Rosinu.

Zborov nad Bystricou - Turzovka 0:0

Čisté konto udržali: Peter Steinberger (Zborov nad Bystricou) a Marek Striček (Turzovka)

Zborov je doma silný protivník. V tejto sezóne mu body dokázala uchmatnúť iba Belá v 1.kole po remíze 1:1. Domáci ďalej postupne zdolali Strečno, Kotešovú, Čadcu B, Terchovú a Tepličku. Turzovka má po výbornom štarte do sezóny problémy so strieľaním gólov. Dala ich len 17 a v tomto smere je až na 12.mieste. Pýchou hostí je obrana, čo potvrdili aj tentoraz. Domácich opäť bez Frančiaka nepustili do veľkého tlaku a veľkých príležitostí počas celého zápasu. Logicky tak stretnutie nemohlo skončiť inak ako bezgólovou remízou, ktorá Zborov posunula na 8.miesto a Turzovka si udržala 3.pozíciu.

Stará Bystrica - Terchová 5:2 (0:2) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 2´Juraj Noga z 11m - 0:1, 34´Martin Baláž - 0:2, 55´Marek Faktor - 1:2, 60´Marek Baričiak - 2:2, 68´Marek Faktor - 3:2, 70´Marek Dubovický - 4:2, 80´Ján Kubičina - 5:2

Hostia pricestovali na duel s veľkou chuťou po minulotýždňovom víťazstve 7:0 nad Kotešovou. Domáci v poslednom kole takisto nezaváhali a vyhrali v Rakovej 4:1. Zápas sa odohrával na nefutbalovom teréne, keďže na ihrisku bolo viac blata ako trávy. Ihneď po úvodnom hvizde prebrala iniciatívu Terchová, hrnula sa do útoku, čoho dôsledkom bol gól. Peknou prihrávkou poslal Kačáni do šance Nogu, ten z hranice 16-ky vystrelil, k dorážke sa tlačil Baláž, toho zozadu domáci obranca fauloval a rozhodca ukázal na biely bod. Poskytnutú šancu Noga premenil a bolo - 0:1. To nabudilo domácich, útočili do plných, dostávali sa do šancí, no problém bola koncovka. Terchová sa dostávala len do protiútokov a v 34´ minúte im jeden aj vyšiel. Kačáni v strede poľa získal loptu, vysunul útočníka Baláža a ten priamym ťahom na bránu od polovice ihriska loptu zasunul za chrbát brankára - 0:2. Bystrica stále útočila, no nie a nie prekonať, inak skvele chytajúceho brankára Matušeka. Do druhého polčasu nastúpili domáci s ešte väčšou chuťou, po nezmyselne neodpískanej ruke v strede ihriska hosťom ušiel hráč, prihrávkou našiel spoluhráča Faktora a bolo znížené na - 1:2. To bol len začiatok tej najhoršej polhodiny pre Terchovú. Totižto hostia sa psychicky v druhom polčase zrútili, tlak nezvládli, a postupne sa ešte 4 gólmi absolútne rozsypali. Zápas sa už potom len dohrával a domáci sa touto výhrou vyšvihli na druhú priečku tabuľky, Terchová zbytočne prišla o 3 body svojimi chybami.

Kotešová - Čierne pri Čadci 0:7 (0:4) - domáci nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 15´Frederik Tatarka - 0:1, 24´František Cyprich - 0:2, 33´Frederik Tatarka - 0:3, 35´Ján Malík z 11m - 0:4, 63´Ján Malík z 11m - 0:5, 85´Miroslav Mihalda - 0:6, 88´Miroslav Mihalda - 0:7, čisté konto udržal Patrik Kubica

Posledný tím ligy Kotešová má veľké starosti. Na duel proti Čiernemu nastúpila len s 10 hráčmi a nemala žiadnu šancu. Hostia úplne ovládli dianie na ihrisku a dosiahli svoje najvyššie víťazstvo v sezóne. Kotešová vzdorovala len 15 minút a po prvom góle Tatarku rezignovala. za hostí sa do streleckej listiny zapísali postupne Cyprich, opäť Tatarka, dvkarát Malík a dvakrát Mihalda. Najlepší brankár ligy v počet vychytaných núl Patrik Kubica si 6.čistým kontom udržal 1.miesto. Vysokou výhrou hostia poskočili na 5.miesto a stále majú teoretickú šancu na zisk jesenného titulu. Kotešová už vie, že prezimuje na zostupovej priečke.

Čadca B - Raková 3:0 (2:0)

Góly: 19´Daniel Kozák - 1:0, 35´Jozef Zemaník - 2:0, 55´Andrej Tremboš - 3:0, čisté konto udržal Jozef Baltiar

Súboj tímov ohrozených zostupom mal pre oboch veľký význam. Išlo o to, ktorý z tímov dokáže udržať krok s 11.miestom zaručujúcim záchranu. Zápas dal na to jasnú odpoveď. Čadca B nadviazala na výsledky z posledných kôl a vyhrala rozdielom triedy. Najmenej skórujúci tím súťaže opäť potvrdil túto štatistiku a v 12 zápasoch dal len 10 gólov. V Horelici sa prakticky iba bránil, ale ani táto taktika mu nevyšla. V 19´min. zabezpečil domácim vedenie Kozák, v 35´min. upravil na - 2:0 Zemaník a po prestávke zvýšil náskok rezervy Čadce Tremboš - 3:0. Jediným negatívom domáceho kolektívu v tomto zápase boli červené karty Ševeca a Tremboša po druhých žltých kartách. Raková už na isto prezimuje na predposlednej alebo poslednej priečke a je najväčším sklamaním jesene.

Dolný Hričov - Teplička nad Váhom 3:7 (0:3)

Góly: 8´Ján Smolka - 0:1, 27´Roman Majerčík - 0:2, 45´Ján Smolka - 0:3, 47´Roman Majerčík - 0:4, 60´Maroš Kramara z 11m - 1:4, 65´Ján Smolka - 1:5, 67´Roman Majerčík - 1:6, 71´Roman Majerčík - 1:7, 85´Maroš Kramara z 11m - 2:7, 89´Martin Rakučák - 3:7

Dolný Hričov ukončil sériu 4 víťazných zápasov za sebou nevydareným duelom s nováčikom. Hostia boli od začiatku jednoznačne lepším tímom a veľmi ľahko prekonávali nie príliš pevnú obranu Hričova. Pri streleckej chuti boli Smolka, autor hattricku, a najlepší strelec 12.kola Majerčík, ktorý dal dokonca 4 góly. Už po 1.polčase za stavu - 0:3 bolo prakticky rozhodnuté, ale hostia sa neuspokojili a naďalej strieľali góly. Česť domácich zachraňoval dvakrát z penalty Kramara a minútu pred koncom aj kapitán Rakučák. Avšak už len zmiernili vysokú domácu prehru - 3:7. Oba tímy si po tomto výsledku vymenili svoje tabuľkové postavenie.