12.kolo - V Očovej futbalová kvalita a spravodlivá deľba bodov, Hrochoť vyhrala derby so Slovenskou Ľupčou a má na dosah jesenný titul, Bzovík vezie cenné 3 body zo Stožku, po dlhšej dobe zabralo Braväcovo, lídrom strelcov neohrozene Ďurovič

23.10.2012 23:35

12.kolo - 20. a 21.10.2012

Stožok - Bzovík 1:2 (0:2) - Denis Kuchár

Góly: 12´Marián Greško z 11m - 0:1, 42´Marián Greško - 0:2, 76´Ján Hanuska - 1:2

Domáci nastúpili v zostave: Valocka- R.Ľupták, Výboh, Válovčan (Hruška), Hanuska, Melicher, Michálik, Š.Fekiač (Kováč), Kurilla (Gergeľ), M.Fekiač, L.Ľupták (Kuchár)
Pre oba tímy bol tento zápas dôležitý a od začiatku sa bolo na čo pozerať. Stožok sa mohol ujať vedenia už v 5. min., ale Ľupták šancu nevyužil. Neskôr rozhodca odpískal ruku v pokutovom území domácich a nariadil penaltu. Tú išiel kopať Greško a poslal hostí do vedenia. V zápätí mohli domáci vyrovnať, ale opäť neuspel Ľupták. Stožok sa snažil vyrovnať, ale nemal dosť šťastia. Tesne pred koncom prvého polčasu sa k odrazenej lopte dostal Greško, ktorý sa predral cez obranu domácich a zvýšil na 0:2. Do druhého polčasu vstúpili aktívne domáci snažili sa streliť gól, nakoniec sa až v 76. min. presadil Hanuska. Stožok ešte chcel vyrovnať, ale už mu to súdené nebolo. Hostia si tak pripísali cenné 3 body.

Kremnica - Látky 3:0 kontumačne, hostia na zápas nepricestovali

Selce - Pliešovce - odložené

Očová - Hontianske Nemce 3:3 (2:2) - Ján Šimkovič - tréner Očovej

Góly: 23´Dávid Čerhýň z 11m - 1:0, 25´Dávid Čerhýň z 11m - 2:0, 35´Jakub Pisák - 2:1, 37´Kristián Štímel - 2:2, 70´Maroš Gembický - 2:3, 89´Dušan Široký - 3:3

Domáci si do 27 minúty vypracovali dvojgólový náskok a to ich dosť uspokojilo, na čo ešte do polčasu doplatili vyrovnaním zo strany hostí. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s cieľom strhnúť vedenie na svoju stranu, čo sa hosťom aj podarilo po rýchlom zahratí autu a krásnou prihrávkou na nabiehajúceho Gembického - 2:3. Po tomto momente domáci dosť znervózneli, ale vytvárali si stály tlak na bránu hostí a po faule na domáceho hráča zahrávali domáci v 89´min. priamy kop, ktorý utešenou strelou z 25 metrov domáci Ronaldo alias Duško Široký poslal do siete - 3:3. Za bojovný výkon do poslednej minúty chlapcom ďakujem a dúfam, že sa v budúcnosti vyvarujú zbytočnému sebauspokojeniu po dobre rozohratom začiatku zápasu. Za predvedený futbal si obe mužstvá zaslúžia pochvalu a remíza je spravodlivým meradlom ich predvedených výkonov.

Braväcovo - Podzámčok 3:0 (2:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 17´Michal Kučera - 1:0, 43´Tomáš Pauliak - 2:0, 63´Tomáš Pauliak - 3:0, čisté konto udržal Tomáš Šajgalík

Hrochoť - Slovenská Ľupča 2:1 (2:0)

Góly: 11´Kristián Mazúch - 1:0, 21´Marek Mišáni z 11m - 2:0, 90´Marcel Dubšík (brankár) - 2:1