12.kolo - O jesennom titule sa rozhodne až v poslednom kole medzi Dolným Hričovom a Turzovkou, Svrčinovec zimuje na poslednom mieste, v čele tabuľky strelcov žiadna zmena

12.01.2011 10:55

12.kolo

Svrčinovec - Čadca B 2:4 (2:3)

Góly: 2´Rastislav Časnocha - 1:0, 4´Lukáš Slivka - 1:1, 26´Ladislav Vessa - 1:2, 32´Daniel Kozák - 1:3, 35´Tomáš Dej - 2:3, ? - 2:4

Čadca B splnila na pôde Svrčinovca úlohu favorita a udržala si priebežné 5.miesto. Úvod však patril poslednému tímu ligy. Už v 2´min. vsietil gól Časnocha. Hostia bleskovo odpovedali, keď sa po ďalších 2 minútach hry presadil Slivka. Od tejto chvíle Čadca ovládla hru a v rozpätí 6 minút od 26´do 32´min. dvoma gólmi rozhodla o svojej výhre. Svrčinovec síce znížil Dejom v 35´min. na - 2:3, ale hostia už priebeh duelu kontrolovali a v 2.polčase pridali štvrtý gól. Žiaľ autora tohto gólu sa nám nepodarilo vypátrať. Svrčinovec touto prehrou potvrdil, že prezimuje na poslednom 14.mieste.

Skalité - Belá 0:2 (0:2)

Góly: 19´Milan Gažo - 0:1, 36´Michal Užák - 0:2, čisté konto udržal Jakub Dvorský

Obom tímom tieklo pred zápasom do topánok. Skalité bolo predposledné a Belá na 11.mieste. Domáci naposledy zvíťazili v 4.kole doma so Svrčinovcom a negatívnu sériu natiahli aj po zápase s Belou. Hostia predviedli veľmi dobrý výkon najmä v 1.polčase. Okorenili ho dvoma gólmi Gaža a kapitána Užáka. Po prestávke umnou hrou výsledok aj s pomocou brankára Dvorského ubránili a pripísali si mimoriadne dôležité 3 body, ktoré ich udržali nad pásmom zostupu. Naopak strata Skalitého na záchranu sa ešte viac zväčšila.

Kotešová - Dolný Hričov 1:2 (1:1)

Góly: 5´Maroš Kramara z 11m - 0:1, 23´Jakub Beniač - 1:1, 81´Ján Turek - 1:2

Líder súťaže cestoval na ihrisko nováčika z Kotešovej v pozícii favorita, čo napokon aj potvrdil, ale výhra sa nerodila vôbec ľahko. Hosťom akoby paradoxne rýchly gól Kramaru z penalty v 5´min. skôr ublížil ako pomohol. Stiahli sa na svoju polovicu a to nováčik využil. Dostal sa do tlaku a v 23´min. zaslúžene Beniačom vyrovnal. Hra sa po góle vyrovnala a mala takýto charakter celý zvyšok 1.polčasu. V 2.polčase zapli hostia na vyššie obrátky. Uvedomovali si, že ak stratia body, môžu prísť o vedúcu pozíciu. Miernu prevahu Hričov dokázal využiť v 81´min. kedy sa po 9krát v sezóne presadil kapitán Ján Turek. Radosť Dolného Hričova po záverečnom hvizde rozhodcu bola veľká, lebo ak jeho hráči zvládnu posledný jesenný domáci zápas proti nováčikovi z Čierneho pri Čadci, stanú sa jesenným šampiónom 5.ligy.

Strečno - Rosina 0:2 (0:0)

Góly: 52´Jakub Porubčanský - 0:1, 53´Pavol Židek - 0:2, čisté konto udržal Patrik Niník

Strečno sa v závere jesene dostalo do krízy, naopak Rosina zvládla ďalší ťažký zápas a postupne sa tlačí nad zostupové pásmo. V 1.polčase diváci veľa gólových príležitostí nevideli a tak nebol bezgólový výsledok žiadnym prekvapením. Po prestávke prišiel zlom v stretnutí v rozpätí 2 minút. Hostia dvomi zlepenými gólmi v 52´a v 53´min. získali pohodlný dvojgólový náskok, ktorý už do konca stretnutia s prehľadom udržali. Strečno sa za nepriaznivého stavu dostalo ešte do väčšieho herného kŕča a už nebolo schopné s výsledkom nič urobiť. Domáci prehrali druhýkrát po sebe na nulu a v tabuľke strácajú kontakt s čelom súťaže.

Zborov nad Bystricou - Staškov 1:1 (1:1)

Góly: 20´Miroslav Polka - 0:1, 22´Jakub Koščál - 1:1

Súboj 6.tímu proti 3.tímu priniesol zaujímavý futbal predovšetkým v 1.polčase. Všetko podstatné sa odohrala medzi 20´a 22´minútou. Najprv dostal Staškov do vedenia Polka, aby v zápätí vyrovnal Koščál. Po celý zvyšok 1.polčasu pokračoval vyrovnaný zápas a inak tomu nebolo ani po prestávke. Oba tímy boli spokojné so ziskom bodu. Staškov si udržal 3.miesto a ak vyhrá v poslednom kole nad Svrčinovcom bude na ňom aj zimovať. Zborov si udržal 6.miesto, ale v poslednom kole cestuje na pôdu vo forme hrajúcej Rosiny. Domácim aj v tomto zápase chýbali kanonierske schopnosti najlepšieho strelca ligy - Frančiaka.

Čierne pri Čadci - Radoľa 1:1 (0:0)

Góly: 53´Kristián Kováč - 0:1, 82´Patrik Jurga - 1:1

Nováčik súťaže uhral druhú remízu po sebe. Kým v Kotešovej prišiel na konci zápasu o výhru, tentoraz zachraňoval na konci aspoň bod. Radoľa totiž od 53´min. viedla gólom Kováča a potvrdzovala nárast formy. Domáci silou vôle v 82´min. Jurgom vyrovnali a udržali si 4.miesto v súťaži, ale Čadca B sa na nich bodovo dotiahla. Radole by výhra veľmi pomohla, ale aj bod má svoju cenu, keďže ju udržal nad zostupovým pásmom. A ak Radoľa zvládne posledný domáci zápas proti predposlednému Skalitému udrží sa nad ním aj pred jarnými zápasmi.

Turzovka - Podvysoká 5:1 (4:1)

Góly: 20´Lukáš Nečeda - 1:0, 31´Miloš Perďoch - 2:0, 37´Lukáš Nečeda - 3:0, 40´Michal Chrobák - 3:1, 43´Lukáš Nečeda - 4:1, 62´Lukáš Nečeda - 5:1

Podvysoká potvrdila aj na pôde druhého tímu súťaže, že na ihriskách súpera je len polovičná. Veď z celkového počtu 14 bodov dokázala na súperovom ihrisku vybojovať len 1 bod. Hrdinom zápasu sa stal domáci Lukáš Nečeda, ktorý doteraz nevsietil ani gól, ale všetko si vynahradil proti Podvysokej. 4 gólmi doslova rozobral obranu hostí a postaral sa o najjasnejší výsledok 12.kola. Františka Niníka pripravil o 8.nulu v sezóne čestným zásahom Chrobák, ale gólmana domácich to určite až tak nemrzí, lebo Turzovka udržala kontakt s vedúcim Hričovom a o jesennom majstrovi sa rozhodne až v poslednom kole.