12.kolo - Kolo pred koncom vedú Liptáci, ale šancu na jesenný titul majú ešte Námestovo, Lučenec i Kysucké Nové Mesto, v tabuľke strelcov žiadne zmeny vedie Čelko

26.01.2011 18:45

12.kolo

Bytča - Tvrdošín 1:1 (0:1)

Góly: 35´Matúš Gregorec - 0:1, 53´Ján Masný - 1:1

Bytča konečne dokázala prerušiť 5 zápasové čakanie na body, aj keď len remizovala. Nováčik Tvrdošín vo svojej prvej sezóne pôsobí sympatickým dojmom a dokáže zbierať body aj na ihriskách súperov. Veď dokázal vyhrať v Lučenci a v Kremničke, bodoval aj v Dolnom Kubíne, Bánovej a teraz v Bytči. Vyrovnaný 1.polčas vyhrali nakoniec hostia po zásahu Gregorca v 35´min. Bytča po prestávke pomerne skoro vyrovnala Masným v 53´min. Potom sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól už nepadol. Tvrdošín týmto výsledkom klesol na 12.miesto a Bytča si polepšila a je trinásta.

Nová Baňa - Kysucké Nové Mesto 0:1 (0:1)

Góly: 42´Martin Kopas - 0:1, čisté konto udržal Filip Šupej

Nová Baňa už túžobne čaká na zimnú prestávku, v ktorej sa pokúsi mužstvo skonsolidovať a prebudiť. Proti Kysuckému Novému Mestu to bol z jej strany opäť mizerný výkon s bezbodovým koncom. Domáci útočníci nedokázali skórovať ani 5krát po sebe a tak môžu ťažko pomýšľať na lepšie ako 14.miesto. Kysučania nijak neoslnili, ale trojbodovú povinnosť si splnili a odčinili minulotýždňové zaváhanie z domáceho zápasu proti Čadci. Chmeliara v hosťujúcej bráne nahradil mladší dorastenec Šupej, ktorý patrí k najlepším brankárom 3.ligy mladší dorast, a hneď si pripísal čistý štít. Hostia sa zaváhaním Badína dostali na 4.miesto a stále živia šancu na jesenný titul.

Bánová - Kremnička 10:1 (7:0)

Góly: 1´Martin Hikaník - 1:0, 5´Peter Jasenovský - 2:0, 20´Lukáš Knapec - 3:0, 24´Peter Jasenovský - 4:0, 33´Maroš Miko - 5:0, 35´Dominik Ďurai - 6:0, 43´Maroš Miko - 7:0, 46´Dominik Ďurai - 8:0, 73´Dávid Snopko - 8:1, 84´Dominik Ďurai - 9:1, 88´Maroš Miko - 10:1

Ďalší zápas, ktorý potvrdil, že Kremnička zatiaľ nemá kvalitu na 3.ligu. Bánová si s chuti zastrieľala a veľmi rýchlo zlomila odpor odovzdaných hostí. Už v 1´min. skóroval Hikaník a naštartoval sedem gólový prvopolčasový domáci uragán. Po prestávke už domáci zvolnili tempo, akoby sa uspokojili s veľkým náskokom a za stavu 0:8 dovolili hosťom skorigovať výsledok Snopkom. V závere predsa len domáci pridali dva góly, dosiahli vytúženú desiatku a Ďurai s kapitánom Mikom zavŕšili hattrick. Bánová výhrou poskočila na 11.miesto a vzdialila sa zostupovým vodám.

Čadca - MFK Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 11´Patrik Grečmal - 1:0, čisté konto udržal Miroslav Matlák

Čadca si pripísal cenné a ťažko vybojované tri body. Rozhodla o nich už v 11´min., kedy sa presadil kapitán Grečmal. MFK sa síce v zápase tabuľkových susedov snažilo niečo vymyslieť, ale obrana Čadce si dávala pozor a počas celého duelu neurobila žiadnu vážnejšiu chybu. Vyzerá to tak, že MFK konečne nachádza svoje miesto na futbalovej mape. S momentálnym kádrom to vystačí na stred 3.ligy. Čadca je na tom podobne a boj oboch tímov o 8.miesto po jesennej časti vyvrcholí v poslednom kole na budúci týždeň.

Zvolen - Dolný Kubín 2:0 (0:0)

Góly: 65´Peter Koska - 1:0, 87´Peter Kollárik - 2:0, čisté konto udržal Jozef Kuric

Zvolen doma veľa bodov nerozdáva a momentálne 7.miesto, s ktorým asi v klube nevládne úplná spokojnosť nútilo domácich hráčov zápas proti Dolnému Kubínu zvládnuť. Hosťom to vonku vôbec nejde, získali tam iba bod za remízu v Čadci. Aj vo Zvolene sa zamerali na defenzívu. Táto taktika im vychádzala celý 1.polčas a takmer polovicu druhého. Zvolen mal hernú prevahu, ale na obranu hostí dlho nedokázal nájsť prekvapujúci recept. Podarilo sa to až kanonierovi Zvolena Koskovi v 65´min. - 1:0. Domáci potom kontrolovali priebeh a zaslúženú výhru spečatil 3 minúty pred koncom Kollárik. Zvolen sa výhrou posunul opäť na 6.miesto. Dolný Kubín o jedno miesto klesol, momentálne je na 10.pozícii.

Badín - Fiľakovo 1:1 (1:0)

Góly: 42´Ľubomír Willwéber - 1:0, 65´František Tóth - 1:1

Prekvapenie kola sa zrodilo nečakane v Badíne. 4.tím súťaže zaváhal s predposledným tímom. Na domácich akoby zanechalo psychické stopy dobré, ale neúspešné stretnutie v Lučenci. Od úvodu to nebol pravý Badín, ktorý diváci poznali v priebehu jesene. Hráči hrali v kŕči a kombinácia im príliš nevychádzala. Aj napriek trápeniu sa dostali v závere polčasu do vedenia. Tri minúty pred koncom prvej časti sa presadil Willwéber. Ale musíme spomenúť aj fakt, že Fiľakovo už nie je tímom z úvodu sezóny, kedy dosť často prehrávalo zápasy rozdielom 3 - 4 gólov. Hostia boli naviac povzbudení vysokou výhrou z Kremničky. V Badíne aj napriek inkasovanému gólu vycítili šancu a využili ju. V 65´min. z ničoho nič vyrovnal Tóth a zmrazil domáce nádeje na tri body. V zostávajúcich minútach domáci búšili do obrany Fiľakova, no víťazstva sa nedočkali. Malú šancu na jesenný titul ešte majú. Musia však vyhrať v poslednom kole na Liptove a ešte sa spoliehať na to, že zakopnú Námestovo, Lučenec i Kysucké Nové Mesto. Fiľakovo si nečakaným cenným bodom priblížilo záchranu v 3.lige iba na rozdiel 1 bodu.

Námestovo - Žiar nad Hronom 0:0

Čisté konto udržali Jozef Jadroň (Námestovo) a Jakub Siekela (Žiar nad Hronom)

Proti sebe nastúpili tímy s pravdepodobne najlepšími obranami v 3.lige na čele s výbornými brankármi. Veď hostia inkasovali v posledných 4 zápasoch iba 1 gól a domáci 2 góly. Zápas to bol vyrovnaný, Žiar ukázal, že patrí k špičke ligy a favorita sa vôbec nezľakol. Ak by domáci hráči dokázali proti Žiaru vyhrať mohli sa posunúť na 1.miesto súťaže. Lenže to sa nestalo. Ak sa aj domáci strelci dostali k ohrozeniu hosťujúcej brány, všetko spoľahlivo pochytal Siekela. Keďže sa prekonať nedal ani najlepší gólman ligy Jadroň, zrodila sa nič neriešiaca remíza - 0:0. Domáci po nej zostali druhí, bod za Mikulášom a Žiar klesol na 7.miesto.

Lučenec - Liptovský Mikuláš 2:0 (2:0)

Góly: 24´Miroslav Stupár - 1:0, 43´Martin Marcinek - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Šláger kola vyznel jednoznačne v prospech bývalého druholigistu. Domáci, posmelení minulotýždňovou výhrou s Badínom začali aktívne a svoju prevahu pretavili vo vedúci gól Stupára v 24´min. Líder sa snažil odpovedať, ale recept na obranu Lučenca vedenú Bajzíkom nedokázal nájsť. Zlomový bol druhý domáci gól Marcineka v 43´min., ktorým zvyšoval na - 2:0. Padol tesne pred prestávkou a výrazne schladil ambície hostí. V 2.polčase Lučenec priebeh kontroloval, nepripustil ani náznak obratu v stretnutí a pripísal si cenný skalp. Navyše sa na Liptákov dotiahol iba na rozdiel 1 bodu. O jesennom majstrovi sa rozhodne až vo finiši posledného kola. Šancu majú Liptáci, Lučenec, Námestovo a Kysucké Nové Mesto.