13.kolo - Jesenný titul patrí Hontianskym Nemciam, Bacúch a Stožok v tesnom závese, štvrtá je Kremnica, na chvoste Horné Hámre a nováčikovia - Janova Lehota a Látky, najlepším strelcom jesene je Lukáš Gembický

13.11.2010 21:47

13.kolo

Braväcovo - Očová 2:0 (1:0)

Góly: 25´Marek Nemčok z 11m - 1:0, 65´Matúš Spravač - 2:0, čisté konto udržal Marek Oceľ

Súboj o 8.miesto po jesnnej časti vyznel lepšie v prospech domácich, ktorí sa vďaka tomu dostali bod pred Očovú. Vedúci gól Nemčoka z penalty bol logickým vyústením prevahy domácich. Po prvom góle sa posmelili aj hostia, ale pozorný Oceľ bezpečne strážil domáce vedenie. Po prestávke rozhodol peknou hlavičkou po centri asi z 10m Spravač. Po druhom góle sa zápas už iba dohrával. Pre Braväcovo je 8.miesto po návrate do 5.ligy uspokojivým umiestnením, aj keď mohlo byť aj lepšie, nebyť niektorých pokazených fáz vo vyrovnaných dueloch. Potenciál na zlepšenie však v tomto mužstve je, tak uvidíme v jarnej časti. Očovej po výbornom štarte do ligy, v závere dochádzali sily a výsledkom je nakoniec rovnaký počet 15 bodov ako tomu bolo aj na jeseň v minulej sezóne.

Janova Lehota - Detva 3:4 (0:3)

Góly: 12´Jozef Paučo - 0:1, 30´Jozef Paučo - 0:2, 41´Michal Schwarzbacher vlastný gól - 0:3, 65´Marek Miškela - 1:3, 72´Peter Ivanec - 2:3, 75´Patrik Karásek - 3:3, 88´Andrej Michálik - 3:4

Detva potvrdila najmä v 1.polčase formu z posledných troch zápasov a nakoniec natiahla sériu zápasov bez prehry na 4. V úvode získal dvojgólový náskok pre hostí Jozef Paučo, jeden z najskúsenejších hráčov Detvy. Keď si v závere strelil vlastný gól domáci Schwarzbacher vyzeralo to na nielen jasnú, ale aj vysokú prehru Lehoty. Lenže po prestávke odohrali domáci azda svoj najlepší polčas v súťaži. V rozpätí 10´minút postupne Miškela, Ivanec a Karásek vyrovnali na -3:3. V závere sa oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu a nakoniec sa šťastie usmialo na hosťujúceho Michálika. Vzhľadom na priebeh duelu je nakoniec výsledok pre domácich krutý, lebo v 1.polčase boli lepší hostia a ten druhý patril domácim. Aj napriek prehre nemusia domáci vešať hlavu, lebo ak cez zimu popracujú, záchranu v 5.lige nie je nereálna. Detva sa po veľmi zlom štarte do 5.ligy nakoniec predsa len spamätala a je z toho pekné 5.miesto, ktoré sa bude detva snažiť v jarnej časti s omladeným tímom určite udržať.

Dudince - Horné Hámre 1:1 (0:0)

Góly: 58´Omar Ahmad - 1:0, 88´Ján Struhár - 1:1

Súboj tímov, ktoré v minulej sezóne tuho bojovali o záchranu sa tentoraz niesol v duchu fair-play, o čo sa pričinili korektným správaním oba tímy. Po vyrovnanom 1.polčase dostal domácich do vedenia Ahmad a keď sa už zdalo, že domáci si pripíšu 3 body, zabezpečil zslúženú remízu Struhár. Dudince skončili na peknom 10.mieste, hostia na 12.mieste, ale len s trojbodovou stratou na Dudince. Dudince vybojovali oproti minulej sezóne po jeseni o 4 body viac, zatiaľ čo Horné Hámre získali rovnaký počet bodov. Pred jarnou časťou súťaže však musia byť oba tímy v strehu, lebo tímy pod nimi nemajú veľkú stratu.

Pliešovce - Kremnica 0:0

Čisté kontá udržali Martin Paľov (Pliešovce) a Ivan Mriška (Kremnica)

Zápas, ktorý priniesol množstvo diskusií a polemík. Zvíťazil zdravý rozum a stretnutie sa po vzájomnej dohode opakovalo. Kluby sa dohodli na náhradnom termíne, čím si najmä Pliešovce urobili veľmi dobré meno. Bolo by veľmi smutné, keby takýmto spôsobom prišla Kremnica podávajúca celú jeseň kvalitné výkony o možnosť vybojovať dôležité body. V samotnom stretnutí prevládali obrany oboch tímov nad útokmi a tak sa duel skončil zaslúženou remízou. Kremnica je precíznou obranou známa veď je druhá najlepšia v lige. Ivan Mriška udržal už svoju 6.nulu v lige. Pliešovce si vďaka tomu zabezpečili 7.miesto a doma stratili vôbec prvé body v sezóne, hostia zostali na 4.mieste, ale ziskom bodu strácajú na vedúce Hontianske Nemce pred jarnou časťou iba 4 body.

Stožok - Látky 4:0 (2:0)

Góly: 23´Marek Kuric - 1:0, 39´Tomáš Ľupták - 2:0, 77´Michal Ďuriš - 3:0, 88´Miloš Petrinec - 4:0, čisté konto udržal Peter Sliacky

Stožok potvrdil proti poslednému tímu tabuľky výborné jesenné výkony a prezimuje na 3.mieste, len s dvojbodovou stratou na vedúce Hontianske Nemce. Hostia podali húževnatý výjon a Stožku trvalo dlhšie ako sa čakalo, kým hostí definitívne zlomia. Upokojenie priniesol prvý gól Kurica v 23´min. a najmä druhý gól Ľuptáka 5 minút pred prestávkou. Po zmene strán hostia odolávali a definitívu priniesol až gól v 77´min. zásluhou kanoniera Ďuriša. V závere dal štvrtý gól kapitán Petrinec. Sliacky vychytal 3 nulu v sezóne. Stožok sa oproti minulej sezóne poriadne zlepšil, vlani nazbieral na jeseň 17 teraz 30 bodov. Tento tím išiel v krátkej dobe veľmi rýchlo výkonnostne hore. Prehral iba raz , ešte v 3.kole doma s Bacúchom a odvtedy ťahá sériu 10 zápasov bez prehry. Nebyť straty víťazstva v Kremnici z poslednej minúty v minulom kole, mohol byť Stožok na čele s rovnakým počtom bodov ako Hontianske Nemce. Už teraz sme v podaní Stožka veľmi zvedaví na jarnú časť.

Bacúch - Kováčová 8:1 (4:1)

Góly: 20´Michal Martinec - 1:0, 27´Milan Jankov - 2:0, 36´Andrej Skaloš - 3:0, 39´Martin Kucbel - 3:1, 41´Michal Martinec - 4:1, 69´Andrej Skaloš - 5:1, 73´Peter Beraxa - 6:1, 78´Michal Martinec - 7:1, 85´Patrik Purgat - 8:1

V poslednom jesennom kole potvrdil domáci nováčik úlohu favorita a môžeme zhodnotiť, že Bacúch je mužstvom jesene. Do 5.ligy postúpil z 2.miesta v 1.triede, kde skončil za Braväcovom a senzačne zimuje na 2.mieste len s dvojbodovým mankom na Hontianske Nemce. Bacúch nastrieľal vôbec najviac gólov v súťaži 55. Proti Kováčovej sa strelecky prebudil najlepší kanonier domácich a druhý najlepší strelec celej súťaže Michal Martinec. Otvoril skóre v 20´min., zvyšoval pred prestávkou na - 4:1 a po prestávke na - 7:1. Dvakrát sa presadil aj druhý najlepší strelec tímu Skaloš. Jediným svetlým momentom hostí bol gól Kucbela na - 3:1. Kováčová zimuje na 6.mieste, ale po výbornom štarte, keď sa ešte po 8.kole držala na 4.mieste prišiel nečakaný výsledkový aj výkonnostný útlm. V zime sa bude musieť mužstvo ustáliť, zapracovať na sebe a na jar ešte zabojovať aspoň o 5.miesto.

Bzovík - Hontianske Nemce 0:4 (0:3)

Góly: 15´Lukáš Gembický - 0:1, 21´Erik Babiak - 0:2, 28´Erik Babiak - 0:3, 75´Juraj Marunčiak z 11m - 0:4, čisté konto udržal Šimon Wahlandt

Hontianske Nemce zvládli derby zápas v Bzovíku na výbornú a po roku opäť vybojovali jesenný titul, k čomu im gratulujeme. Hostia rýchlo rozhodli kto bude v derby pánom stretnutia. Do konca prvej polhodiny sa presadil najlepší strelec súťaže Lukáš Gembický a dvakrát Erik Babiak. Bzovík sa nezmohol na odpoveď a natiahol nelichotivú sériu zápasov za sebou bez víťazstva už na 5. Naopak po prestávke sa ešte presadil z penalty Marunčiak a Šimon Wahlandt aj za prispenia svojich obrancov vychytal 6.nulu v súťaži, čím len potvrdil, že Hontianske Nemce mali na jeseň najlepšiu obranu v súťaži. Bzovík po minuloročnej vydarenej jeseni, keď nazbieral 25 bodov, získal tentoraz iba 12 bodov a v jarnej časti ho čakajú záchranárske práce. Pevne veríme, že tento sympatický tím v zime na sebe popracuje a na jar ukáže v zápasoch svoju lepšiu stránku. Jesenný primát teda patrí po roku opäť Nemciam, ktoré však poučené skúsenosťami z jari, určite nezaspia na vavrínoch a poriadne sa na odvetnú časť pripravia, aby z toho bol konečne túžobne očakávaný postup do 4.ligy. V každom prípade nás na jar čaká v tejto súťaži veľmi vzrušujúca a dramatická odvetná časť.