13.kolo - Hriňová obrátila zápas s Jesenským a stala sa jesenným majstrom, vicemajstrom Brusno, Bacúch vyhral rozdielom triedy nad Žarnovicou a zimuje na 4.mieste, na dne Kalinovo a Šalková, lídrom strelcov Šagát z Brusna so 17 gólmi

14.11.2011 00:01

13.kolo - 29. a 30.10.2011

Bacúch - Žarnovica 3:0 (1:0) - hralo sa 6.11.2011

Góly: 15´Michal Martinec - 1:0, 51´Juraj Auxt - 2:0, 90´Michal Martinec - 3:0, čisté konto udržal Dominik Čiliak

Hráči FK 09 Bacúch nechytili začiatok stretnutia najlepšie a tak si hostia dokázali vypracovať niekoľko šancí, ale výborne chytajúci brankár Čiliak všetky s prehľadom zneškodnil. Potom sa taktovky ujali domáci a Martinec krásnym priamym kopom z 25m otvoril skóre - 1:0. Domáci pokračovali v nátlaku, ale až v 51´min. sa im podarilo skórovať, tentokrát Auxtovou hlavičkou pod brvno - 2:0. V závere stretnutia to bol opäť Martinec, ktorý po prieniku prikrášlil výsledok na konečných - 3:0. Bacúch sa výhrou v poslednom zápase sezóny dostal na 4.miesto tabuľky o skóre pred Sliač a potešil svojich verných divákov. Na poslednom zápase roka 2011 sa ich zišlo 100. Bacúch od svojho vzniku v roku 2009 doma ešte neprehral a sériu natiahol už na číslo 29.

Banská Štiavnica - Kalinovo 3:2 (2:1) - pripravené v spolupráci s Dávidom Szabóom

Góly: 2´Kamil Karásek - 0:1, 5´Milan Potančok - 1:1, 18´Martin Ferenčík - 2:1, 79´Marián Jackuliak - 2:2, 80´Marek Pastier - 3:2

Domáca Štiavnica nastupovala do zápasu s tým, že musí získať 3 body, kedže hrá doma a v posledných 3 zápasoch dokázala získať len 2 body a pri tom nestrelila ani jeden gól. A však tieto očakávania sa hneď na začiatku nepodarili, kedže v 2´min. dostala gól po rohovom kope, keď strelu Karáseka stečoval Ladický a brankár Szabó nestihol zareagovať - 0:1. Domácich to však nepoložilo a už v 5´min. dokázali vyrovnať po krásnej strele Potančoka k tyčke - 1:1. Zápas začal naberať na obrátkach a tým pádom sa otvorila viac obrana a vytvárali sa šance. Najprv po krásnej strele Židíka zahviezdil hosťujúci brankár, keď stihol strelu vytlačiť na žrď a o 2 min na to zahviezdil na druhej strane brankár domácich, keď strelu spoza 16tky, ktorá mierila do šibenice vytlačil na spojnicu, odtiaľ sa lopta odrazila na päťku, kde stál útočník hostí, ktorý vystrelil avšak do strely sa hodil brankár a z čiary vytiahol loptu. V 18´min. už brankár hostí nestačil na domáci útok a po krásnej akcii dostal gól od Ferenčíka - 2:1. Do konca polčasu mali domáci prevahu, ale gól už nestrelili. Do druhého polčasu nastúpili domáci lepšie ako súper. Opäť si vytvárali veľa šancí, ale všetky končili pri skvele chytajúcom brankárovi hostí Francistym. Domáci hráči začali striedať a dali šancu aj hráčom z lavičky. Hostia z ojedinelej šance v 79´min. udreli. Priamy kop Jackuliaka si domáci zrazili do vlastnej siete - 2:2. Zdalo sa, že tímy si podelia po bode, avšak hneď po rozohrávke sa domáci dostali do útoku a po nádhernom centri Ferenčíka z voleja trafil nabiehajúci kapitán Pastier a rozhodol zápas - 3:2. Do konca zápasu sa už nič nestalo a tak Banská Štiavnica vyhrala a v tabuľke prezimuje na 10.mieste. Hostia sú s minimálnou stratou na poslednej 14.pozícii.

Brusno - Sliač 3:1 (0:0)

Góly: 55´Tomáš Šagát - 1:0, 80´Peter Šebeš - 2:0, 82´Tomáš Šagát - 3:0, 89´Matej Suja - 3:1

Brusno sa v derby zápase proti Sliaču v 1.polčase herne hladalo. Nedarila sa mu kombinácia, chýbalo nasadenie, akoby už hráčom došli v závere jesene sily. Najväčšiu šancu 1.polčasu si tak vytvorili hostia, ktorý opečiatkovali žrď domácej brány. Po zmene strán to však už bola iná pesnička. Na ihrisko vybehlo vymenené domáce mužstvo a úvahy o prípadnej únave sa okamžite rozplynuli. Opäť rozkrútili svoj tradičný domáci kolotoč a v 55´min. sa zaskvel po 16krát v sezóne najlepší kanonier ligy Šagát - 1:0. Nasledovali ďalšie šance Brusna, ale hostia aj s potrebnou dávkou šťastia odolávali až do 80´min. Vtedy už obrana hostí nestačila na kapitána Šebeša, ktorý zvýšil na - 2:0. Definitívnu poistku pridal o dve minúty Šagát - 3:0 a spečatil vydarenú jesennú časť svojho tímu. Nič na tom nezmenil ani gól Suju v závere zápasu, ktorý iba pokazil radosť z čistého konta debutujúcemu mladíkovi v domácom drese Motoškovi. Nebyť zaváhaní v závere jesene v Kalinove a Hodruši mohli sa v Brusne radovať z jesenného titulu. Strata 3 bodov na lídra súťaže je však zanedbateľná a aj v jarnej časti by vyzretý domáci kolektív, ktorý sa tvoril niekoľko rokov, mal patriť k favoritom na 1.miesto. Brusno už doma neprehralo 24 zápasov v rade.

Hliník nad Hronom - Hodruša Hámre 5:1 (4:1)

Góly: 2´Jakub Tatár - 1:0, 8´Jakub Tatár - 2:0, 12´Jozef Tokoly - 3:0, 30´Milan Kráľ - 3:1, 39´Jakub Tatár - 4:1, 89´Michal Ukrop - 5:1

6 bodový zápas vyznel jasne v prospech Hliníka, ktorý sa v závere jesene herne trápil, ale záverečný zápas mu vyšiel nad očakávanie. Hodruša pricestovala k súperovi v dobrej nálade, veď pred týždňom zdolala lídra z Brusna, ale v Hliníku začala zaspato. Potrestal ju za to hneď v 2´min. mladík v domácom drese Tatár - 1:0. Ten istý hráč vsietil vo 8´min. aj druhý gól - 2:0 a ďalší mladík v domácom drese Tokoly pridal v 12´min. už tretí gól - 3:0. V tej chvíli to nevyzeralo s hosťami práve najlepšie a vo vzduchu visel debakel. Hliník však po 3.góle zvolnil tempo a zameral sa na udržanie pohodlného náskoku. Toto mu vychádzalo až do 30´min., keď hostia znížili z ojedinelého protiútoku Kráľom na - 3:1. Potom opäť zapli domáci vyšší rýchlostný stupeň a najmä Tatár bol na neudržanie. V 39´min. skompletizoval hattrick a zvýšil na - 4:1. 2.polčas sa už iba dohrával. Domáci sa uspokojili a hostia nemali dostatok síl na zvrat. V 89´min. videli diváci ešte jeden gól, keď svojim 9.gólom v sezóne upravil Ukrop na - 5:1. Hliník tak zimuje na peknom 7.mieste, kým Hodruša je tesne nad zostupom na 12.mieste.

Tornaľa - Divín 0:2 (0:0)

Góly: 59´Mário Sekereš - 0:1, 88´Martin Smädo - 0:2

Tornaľa odohrala posledné jesenné zápasy ako na hojdačke. Vyhrala na Sliači, prehrala doma s Jesenským, vyhrala v Žarnovici a nakoniec podlahla nováčikovi z Divína. Hostia sa na súpera dobre pripravili a zdá sa, že si už zvykli na úroveň zápasov. Poctivo a zodpovedne bránili, ale boli aktívny aj smerom dopredu. V 1.polčase sa im ešte nepodarilo dotiahnuť jednu z akcií do gólového konca, ale po zmene strán to už vyšlo. V 59´min. sa presadil Sekereš a hostia viedli - 0:1. Následne prežili stupňujúci sa tlak Tornale a v závere udreli druhýkrát. V 88´min. sa presadil Smädo a potvrdil 3 body pre Divín - 0:2. Tornaľa nečakanou prehrou stratila bodový kontakt s čelom tabuľky a zimuje na 3.mieste. Divín je po sérii zlepšených výkonov v závere jesene na veľmi peknom 6.mieste so ziskom 19 bodov.

Hriňová - Jesenské 2:1 (0:1)

Góly: 18´Martin Pinter z 11m - 0:1, 55´Jakub Chriašteľ z 11m - 1:1, 75´Lukáš Mitter - 2:1

V Hriňovej sa hralo o jesenný titul. Domáci si v predchádzajúcom kole vybojovali mečbal, ktorý potrebovali potvrdiť proti nevyspytateľnému Jesenskému. Úvodná štvrťhodina priniesla vyrovnaný futbal. Domácim akoby dôležitosť zápasu zväzovala ruky i nohy. Vyvrcholením tejto fáze zápasu bol faul domácich vo vlastnej šestnástke a premenený pokutový kop Pintera - 0:1. Do konca 1.polčasu hrali už domáci v kŕči a nedokázali prekonať nečakane dobre fungujúcu obranu súpera. Za tohto stavu by sa z jesenného titulu radovalo Brusno. Lenže po zmene strán domáci striasli nervozitu a v 55´min. sa vrátili do zápasu, keď po faule hostí v šestnástke dostali aj oni výhodu penalty. Najlepší strelec tímu Jakub Chriašteľ nezaváhal - 1:1. Začínalo sa odznova, ale hostia pokračovali v dobrej a trpezlivej hre a veľa gólových príležitostí lídrovi nedovolili. Hriňová nakoniec silou vôle predsa len strhla výhru na svoju stranu, keď v 75´min. skóroval Mitter - 2:1. Po záverečnom hvizde mohli začať hráči domáceho tímu oslavovať jesenný primát, na ktorý sa v poslednom zápase nadreli viac ako sa očakávalo. Pričinil sa o to výborný výkon súpera z Jesenského. Hostí ešte čaká dohrávka 10.kola doma proti Šalkovej a ak uspejú, prezimujú na 9.mieste.

Šalková - Krupina 2:1 (1:1)

Góly: 16´Martin Račko - 1:0, 30´Erik Turan - 1:1, 61´Martin Račko - 2:1

Šalková potvrdila proti trápiacej sa Krupine zlepšenie formy a bola od úvodu aktívnejším tímom. V prvých minútach zahodili niekoľko náznakov šancí, ale v 16´min. sa dočkala vedúceho gólu po zásahu Račka - 1:0. Domáci sa opäť nevyvarovali zbytočných chýb a jednu z nich potrestal Turan v 30´min. - 1:1. Polčasové skóre sa už napriek snahe oboch tímov nezmenilo. Po zmene strán boli opäť o niečo aktívnejší domáci a svoju prevahu zúročili vďaka Račkovi v 61´min. - 2:1. V poslednej polhodine mali niekoľko šancí na potvrdenie vedenia, ale nevyužili ich a tak sa museli o výsledok strachovať do posledných sekúnd. Extrémne dôležité víťazstvo ubránili a prezimujú na 13.mieste s minimálnym bodovým odstupom od ďalšej trojice tímov, medzi ktorými je aj sklamanie jesene Krupina na 10.mieste.