13.kolo - Jesenný titul uhájil v Badíne Lučenec, Rajec zdolal tretie Kysucké Nové Mesto, Kremnička vyhrala na 45.pokus prvý zápas v 3.lige, Zvolen deklasoval D.Kubín a Golian dal hattrick, strelcom jesene Olšiak z Lučenca so 17 gólmi

21.12.2011 22:37

13.kolo - 28. a 29.10.2011

Žiar nad Hronom - Bytča 3:1 (0:0)

Góly: 47´Matúš Hric - 1:0, 61´Jakub Malík - 1:1, 71´Matúš Hric - 2:1, 88´Filip Vuong - 3:1

Hostia od uvodu zápasu svojím rozostavením dali jasne najavo, že neprišli brániť a svojím aktívnym napadaním robili domácim starosti v obraných radoch. Aj napriek tomu viac golových šancí mal Žiar, no nedokázal ich pretaviť vo vedúci gól. Ten prišiel hneď v úvode druhého polčasu v 47´min., keď z rohového kopu skóroval hlavou Hric - 1:0. Aktívní hostia však v 61´min. vyrovnali, keď sa presadil Malík - 1:1. Od tejto chvíle sa Žiar ešte viac zahryzol do súpera a tlak priniesol v 71´min. vedúci gól domácich. Opäť z rohu skóroval Hric - 2:1. Na 3:1 v 88´min. po najkrajšej akcii zápasu skóroval Vuong. Žiar tak naďalej stráca na lídra súťaže Lučenec 4 body, ale má dohrávaný zápas 8.kola v Banskej Bystrici k dobru.

Rajec - Kysucké Nové Mesto 2:1 (2:1)

Góly: 2´Róbert Židek - 1:0, 26´Martin Holák - 1:1, 30´Martin Kordiš - 2:1

Rajec podal na nováčika v jesennej časti veľmi dobré výkony a zaslúžene zimuje na peknom 11.mieste s 19 bodmi. Proti 3.tímu súťaže začali domáci zhurta a úvodný tlak premenil vo vedúci gól už v 2´min. Židek - 1:0. Hostia sú však pomerne skúseným tímom a ani rýchly gól ich nepoložil. Postupne sa dostali do zápasu a v 26´min. využili strelecké schopnosti druhého najlepšieho strelca ligy Holáka - 1:1. Odpoveď Rajca prišla takmer okamžite. V 30´min. pridal druhý domáci gól Kordiš - 2:1. V 2.polčase sa hostia snažili zvrátiť výsledok, ale domáci podali heroický výkon a v záverečnom zápase jesene si už nečakané víťazstvo nedali vziať. Rajec tak vybojoval azda svoje najcennejšie 3.ligové víťazstvo. Kysucké zostalo aj po prehre na 3.mieste, ale odstup na vedúce tímy sa zväčšil na 8 resp. 7 bodov.

Badín - Lučenec 1:2 (0:1)

Góly: 4´Pavel Olšiak - 0:1, 47´Lukáš Heuser - 0:2, 63´Erik Masár z 11m - 1:2

Šláger kola sa hral v Badíne. Lídra tabuľky čakal náročný duel. Ak chcel Lučenec sláviť jesenný titul musel vyhrať. Tak aj vyzeral úvod zápasu, ktorý patril hosťom. Už v 4´min. zúročil ich aktivitu v dôležitý vedúci gól kanonier Olšiak - 0:1. Počas celého 1.polčasu sa hral veľmi zaujímavý, ofenzívny futbal, kde si oba tímy vypracovali šance, ale skóre sa už nezmenilo. Až po prestávke videli diváci ďalšie góly. Domáci rovnako ak v 1.polčase zaspali vstup a v 47´min. zvýšil Heuser už na - 0:2. Domáci však nerezignovali a na nohy ich postavil kontaktný gól Masára z penalty v 63´min. - 1:2. V záverečnej polhodine sa domáci veľmi snažili vyrovnať, ale napriek veľkému úsiliu už líder tesné vedenie udržal a po záverečnom hvizde mohol oslavovať polovičný titul. Badínu patrí po jeseni 5.miesto.

Čadca - Veľký Krtíš 0:0

Čisté konto udržali: Milan Ľuptovec (Čadca) a Pavol Kalmár (Veľký Krtíš)

Súboj dvoch tabuľkových susedov sa nakoniec skončil zaslúženou deľbou bodov. Vo výbornom svetle sa ukázal gólman hostí Kalmár, ktorý bol v minulej sezóne hlavným strojcom svojho tímu pri postupe zo 4.ligy. Hneď v jesennej časti sa so 4 čistými kontami zaradil na 3.miesto medzi brankármi 3.ligy. Veľa gólových príležitostí sa v tomto duely nezrodilo a všetko ostatné pochytal už spomínaný Kalmár i domáci Ľuptovec. Oba tímy majú po jeseni 16 bodov a patrí im 13. respektíve 12.miesto. Oba tímy však nie sú s počtom bodov spokojné. Čadca ako tradičný účastník 3.ligy myslela na vyššie priečky. Veľký Krtíš podával sympatické výkony a nazbierané skúsenosti by mohol pretaviť do ešte lepších výsledkov v jarnej časti.

Bánová - MFK Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 1´Juraj Ševčík - 1:0, 13´Filip Rafanides - 1:1

Bánová sa mohla v prípade výhry dostať na pekné 5.miesto a hneď v úvode naznačila, že to proti MFK Banská Bystrica myslí s 3 bodmi vážne. Už v úvodnej minúte skóroval Ševčík a upokojil domácich. Lenže po výbornom štarte do zápasu už domáci ďalší gól nepridali a postupne sa hra v poli vyrovnala. V 13´min. šokoval domácich vyrovnávajúcim gólom Rafanides. Až do konca 1.polčasu sa hralo hlavne medzi šestnástkami a obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán. Domáci sa síce snažili rozhodnúť, ale ich tlak bol nevýrazný a hostia v pohode odolali. Odviezli si z Bánovej cenný bod a pred dohrávkou proti Žiaru sú zatiaľ na 8.mieste.

Fiľakovo - Rimavská Sobota 0:3 (0:0)

Góly: 70´Jozef Gazda - 0:1, 86´Štefan Rubint - 0:2, 90´Dávid Bodnár - 0:3, čisté konto udržal Michal Michálek

Zverenci trénera Domíka nastupovali na derby zápas v pozícii jasného favorita, ale domáci s nimi dokázali držať krok viac ako 2/3 zápasu. Hostia sa dlho strelecky trápili, ale napokon sa druhý najlepšie strieľajúci tím súťaže presadil. V 70´min. vsietil vedúci gól Gazda a pri záverečnom pokuse Fiľakova o vyrovnanie rozhodli hostia dvoma gólmi Rubinta a Bodnára. Rimavská Sobota si výhrou zabezpečila po jeseni 4.miesto, čo je však pre bývalého druholigistu sklamanie. Fiľakovo začalo jesen výborne, ale postupne forma odišla a po sérii niekoľkých nepriaznivých výsledkov je z toho momentálne 14.miesto.

Zvolen - Dolný Kubín 6:2 (2:1)

Góly: 9´Dominik Golian - 1:0, 22´Jozef Labuda - 1:1, 34´Dominik Golian - 2:1, 53´Matej Babic - 3:1, 61´Dominik Golian - 4:1, 80´Matej Vorčák vlastný gól - 5:1, 83´Ján Lihocký - 6:1, 86´Marek Sojka - 6:2

Priamy súboj o 7.miesto ovládol jednoznačne Zvolen aj keď v prvej polhodine hostia dokázali držať krok. Vedúci gól vsietil domáci Golian v 9´min. Hostia stihli odpovedať gólom Labudu. Po polhodine vrátil domácim vedenie ďalším gólom Golian. Po zmene strán to už bola jednoznačná záležitosť domácich. Na - 3:1 upravil Babic a po hodine hry skompletizoval hattrick hráč zápasu Golian. Záverečná polhodina sa už len dohrávala a v samom závere ešte domáci navýšili skóre. Vlastný gól si dal Vorčák a na - 6:1 upravil Lihocký. Posledné slovo v zápase mal hosťujúci Sojka, ktorý už len korigoval na konečných - 6:2. Zvolen po zlom štarte do súťaže, keď po 6.kole mal na konte len 4 body zvládol druhú polovicu jesen na výbornú a nakoniec je z toho solídne umiestnenie. Dolný Kubím zimuje na 10.mieste, ale najmä s výkonmi na ihriskách súperov nemôže byť spokojný.

Kremnička - Nová Baňa 3:0 (1:0)

Góly: 5´Matej Bakovka - 1:0, 57´Matej Bakovka - 2:0, 72´Jozef Híveš - 3:0, čisté konto udržal Jozef Kuric

Každá séria či už priaznivá alebo nepriaznivá sa raz musí skončiť. Tá v podaní Kremničky trvala hrozivých 44 zápasov. Presne toľko súbojov v rade v 3.lige nevyhrala. Až záverečné 13.kolo jesennej časti túto bilanciu zmenilo. Hlavný podiel na výhre nad trápiacou sa Novou Baňou má Bakovka, ktorý najprv v 5´min. otvoril skóre a v 57´min. pridal poistku. Hostia boli počas celého zápasu slabším mužstvom, čo potvrdil v 72´min. Híveš tretím gólom. Duel dvoch beznádejne posledných tímov tak skončil jasnou výhrou domácich a po jeseni strácajú na Novú Baňu len bod. Oba tímy však zostávajú hlavnými kandidátmi na zostup do 4.ligy.